Апрель 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Корисна інформація

“ Еней був парубок моторний…”

Ноябрь 13th, 2017 Відділ культури Вывести на печать

Павлоградський історико-краєзнавчий музей 9 листопада відзначив день української писемності та мови. Директор музею Ведмідь Т.І. всіх присутніх ознайомила зі святом і наголосила що..”Терниста дорога стелилася нашій мові на шляху державності, котра лише нещодавно набула державної конституційної сили, адже у 1989 році було прийнято Закон “Про мови в Україні”, а 9 листопада 1997 року став Днем української писемності і мови. Прямим попередником слов’янської мови – є алфавіт, створений великими просвітителями слов’ян – братами Кирилом і Мефодієм.Це свято булозасноване на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. ВінбувпослідовникомзнаменитихКирила та Мефодія-творцівслов’янськоїписемності.Мовунашого простого українського народу передав нам у спадокГригорій Сковорода, вдосконаливїї ІванКотляревський, а основоположником сучасноїукраїнськоїмови став наш великий Кобзар -Тарас Шевченко. Віннаказував нам, щоб ми любили, знали і вивчалиїї. Наш народ зберіг силу Кобзаревого слова.
1
У КонституціїУкраїни, ст. 10, є такі рядки: “Державнамова в Україні є українськамова”. Які б не булистрашністорінкинашоїісторії, наша ріднамовавижила і сьогоднірозвивається“.
Колектив наукових співробітників музею підготував виставу з використанням уривку з поеми І.Котляревського “Енеїда”. Дійство відбувалося на подвір’ї Української гостинної садиби,де дівчата в українських строях відобразили фрагменти життя на селі,провели гадання по кілках,слухали пісню кобзаря,відгадували загадки,танцювали.
На фоні українських народних пісень, на подвір’ї, лунав лай собак та крякання качки,яка знаходилася в загородці. Все було справжнє,як на селі.
Ми живемо в чудовій,багатій,мальовничій країні — нашій славній Україні.
Ми українці і любимо свою землю,свій рідний край,з його багатющими народними традиціями,славною історією,багатою мелодійною мовою.
І,як сказав Панас Мирний, “поки жива мова в устах народу,до того часу живий і народ”.
Шануймо українську рідну мову!

Т.І.Ведмідь,директор Павлоградського історико-краєзнавчого музею

трансляції з web камер


Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Spіvochі-malvi

Останні надходження

 • Чергова 36 сесія Павлоградської міської ради
 • Флористика в творах Олени Рибальченко.
 • До уваги мешканців будинків, які будуть відключені від централізованого опалення!
 • Валентину Цешковському присвоєно почесне звання
 • Презентація Українського державного хіміко-технологічного університету.
 • Новини від 24.04.2018
 • Ярмарок вакансій — ефективна допомога роботодавцям у підборі працівників.
 • Про дотримання вимог законодавства України з питань охорони праці суб’єктів господарювання м.Павлоград.
 • Відділ з економічних питань інформує щодо закупівель товарів, робіт і послуг, здійснених у системі електронних закупівель «PROZORRO»
 • Про виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення експертизи по виконанню капітального ремонту квартири інваліда війни 2 групи
 • Про виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення експертизи по виконанню капітального ремонту квартири інваліда війни 2 групи
 • Про виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення експертизи по виконанню капітального ремонту квартири інваліда війни 3 групи
 • Про виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення експертизи по виконанню капітального ремонту квартири інваліда війни 3 групи
 • Про надання дозволу на встановлення дорожнього знаку
 • Про надання дозволу на встановлення дорожніх знаків