Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Март 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисна інформація

НОВИНИ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ

Январь 25th, 2012 Новини Вывести на печать

На Дніпропетровщині визначено ТОП-10 знакових подій в освітній галузі в 2011 році

2011-й рік був визначений Президентом України Віктором Януковичем як «Рік освіти та інформаційного суспільства». В області за ініціативи губернатора Олександра Вілкула реалізується масштабний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти». По оцінками експертів це один із найпрогресивніших регіональних проектів. Найяскравіші події 2011 року в освітній галузі в рамках цього проекту було виокремлено у ТОП-10.

«Минулий – 2011 рік – був успішним роком для Дніпропетровщини, зокрема в освітній галузі. Завдяки підтримці нашого Президента Віктора Януковича, Уряду, Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України та спільній роботі освітян й всіх гілок влади регіону в області створена найпотужніша система освіти. У рамках регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» ми активно впроваджуємо інноваційні технології, відкриваємо навчально-виховні комплекси, реконструюємо дитсадки, підтримуємо обдаровану молодь, надаємо гранти молодим вченим. Важливим напрямком роботи обласної влади в освітній галузі – це адаптація вищої та професійно-технічної відповідно до реальних потреб ринку праці», – сказав губернатор Олександр Вілкул.
Своє лідерство в освітній сфері Дніпропетровщина відзначила у багатьох проектах. Головним управлінням освіти та науки облдержадміністрації було визначено ТОП-10 знакових подій у 2011 році в освітній галузі на Дніпропетровщини.
1. Презентація губернатором Олександром Вілкулом регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» Прем’єр-міністру України Миколі Яновичу Азарову, Міністру освіти та науки, молоді та спорту України Дмитру Табачнику на ІІІ Всеукраїнському з’їзді працівників освіти 28 жовтня 2011 року. З’їзд затвердив Національну стратегія розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки.
2. Створення Єдиного освітнього центру Дніпропетровщини. Це унікальна установа, де під одним дахом об’єднано зміст освіти (Інститут перепідготовки педагогічних кадрів) і його менеджмент (головне управління освіти і науки).
3. Відновлення роботи 12 дитсадків, створення 36 навчально-виховних комплексів «школа-дитячий садок», відкриття 107 нових груп у працюючих дошкільних дитячих садках. Таким чином у 2011 році було створено майже 4000 тисячі місць у дитсадках області, що на 60% зменшило потребу дітей віком до шести років у місцях в дошкільних закладах. Губернатор поставив завдання керівникам міст та районів області цього року повністю вирішити питання із забезпечення дітей області місцями у садочках.
4. У рамках реалізації стратегії підвищення конкурентоспроможності кластерів будівництва та сільського господарства Олександр Вілкул відкрив філії кафедр Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (ПДАБА) та Дніпропетровського державного аграрного університету (ДДАУ) на базі підприємств, що працюють у цих галузях. Це дасть можливість студентам відвідувати практичні заняття на підприємствах і набувати практичних навичок роботи з сучасною будівельною та сільськогосподарською технікою.
5. Реалізація проекту «Єдиний освітньо-інформаційний простір»: електронна бібліотека, електронний щоденник та електронний журнал. Створення 63 пілотних школи з новими технічними можливостями, устатковану сучасними комп’ютерами, інтерактивними дошками, мультимедійними проекторами, Інтернетом.
6. Перемога 61 учня навчальних закладів області у Міжнародних та всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін. Присудження переможцям ІV етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін стипендій. 9 переможцям призначено стипендії Президента України, 1 – Кабінету Міністрів України. Ще 2 учня отримали національну премію Т.Г. Шевченка. Також 37 дніпропетровських студентів, аспірантів, науково-педагогічних працівників стали переможцями у всеукраїнському конкурсі, проведеному Міністерством освіти, науки, молоді та спорту України. Вони отримали можливість безкоштовно за державні кошти поїхати на навчання та стажування до кращих вишів світу.
7. Створення Малої академії наук учнівської молоді, відкриття сучасної бібліотеки в Національній металургійній академії України та єдиного Центру освіти інвалідів в Україні.
8. Проведення І-го Всеукраїнського Форуму студентів, аспірантів і молодих учених «Україні ХХІ сторіччя – інтелект і творчість молоді» та Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів на Дніпропетровщині. Учні ПТУ області стали переможцями у 3 із 5 Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності.
9. Презентація губернатором Олександром Вілкулом Концепції проекту «Розвиток інтелектуального руху на Дніпропетровщині» працівникам сфери освіти,шкільному та студентському активу вищих навчальних закладів, представникам інтелектуальних клубів Дніпропетровщини. Це дозволить впровадити у навчальний процес нові сучасні методики розвитку інтелектуального потенціалу молоді. Проект передбачає підготовку тренерів та викладачів, формування бази питань для інтелектуальних ігор, проведення навчальних семінарів в містах та районах області, створення шкільних та студентських команд. А також проведення турнірів на рівні шкіл та вишів, а потім – на рівні міст та районів. Влітку 2012 року на обласному рівні в одному з літніх таборів буде проведено підсумковий регіональний турнір із «Що? Де? Коли?». А восени 2012 року в загальноосвітніх школах Дніпропетровщини буде впроваджено інноваційний факультативний курс «Інтелект», що ґрунтується на теорії вирішення винахідницьких задач та інтелектуальних іграх. В презентації також взяли участь такі відомі у всьому світі гравці, як Андрій Козлов, Анатолій Вассерман, Володимир Ітигін та Євген Шляхов, а також голова Дніпропетровської обласної організації Ліги українських клубів Ігор Кузьмін.
10. Проведення в області 21-22 грудня 2011 року Всеукраїнського семінару з питань формування єдиного інформаційно-освітнього простору під головуванням заступника Міністра освіти та науки, молоді та спорту Борисом Жебровським. Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул презентував проект «Єдиний інформаційно-освітній простір Дніпропетровщини». Цей проект передбачає комплексне впровадження в освітній процес інформаційних технологій, об’єднання усіх навчальних закладів в єдиний інформаційний простір, оснащення навчальних закладів області сучасними комп’ютерними комплексами, ноутбуками та телекомунікаційним обладнанням. Таким чином, діти мають можливість отримувати нові якісні знання, навчатися на сучасній комп’ютерній техніці та вдосконалювати свої практичні навички.

Модернізація охорони здоров’я: Дніпропетровщина робить перші успіхи

25 січня до Дніпропетровська з офіційним візитом прибули координатор Дніпропетровської області від Міністерства охорони здоров’я України з питань впровадження реформування Світлана Осташко та завідуюча відділенням охорони здоров’я матері і дитини ДУ «Український інститут стратегічних досліджень» МОЗ України Олена Дудіна. Разом з представниками головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації вони відвідали ряд лікувальних закладів, де ознайомилися з роботою медичної сфери в умовах модернізації.
За оцінками представників Міністерства охорони здоров’я, Дніпропетровська область займає лідируючі позиції в питанні модернізації охорони здоров’я. Це стало можливим завдяки комплексному підходу та залученню світових експертів, які мають досвід впровадження подібних реформ в інших країнах.
«У Дніпропетровській області ми побачили системний підхід до реалізації реформи охорони здоров’я. Вже можна говорити про перші результати. Звичайно, має пройти певний час, щоб у повній мірі побачити позитивний ефект модернізації. Проте Дніпропетровщина йде правильним шляхом. Можу навести приклад Литви, яка стала на шлях реформ, впровадження яких зараз розпочато в Україні, ще двадцять років тому. За цей час середня тривалість життя литовців суттєво збільшилась», — відзначила координатор Дніпропетровської області від Міністерства охорони здоровя України з питань впровадження реформування Світлана Осташко.

Олександр Вілкул: «Вибори на Дніпропетровщині мають пройти організовано, відкрито та прозоро»
Вибори народних депутатів мають відбутися в жовтні 2012 року відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів», який був підписаний 17 листопада 2011 року Президентом України Віктором Януковичем.
«Вибори мають пройти організовано, відкрито та прозоро», – сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул.
Губернатор поставив завдання усім керівникам міст та районів області провести заходи з недопущення дублювання вулиць в населених пунктах, проаналізувати матеріально-технічне оснащення територіальних та дільничних виборчих комісій, які будуть створені та усунути виявлені недоліки.

Головні урочистості до 80-річчя Дніпропетровщини пройдуть 24 лютого
Про це губернатор Олександр Вілкул повідомив під час засідання колегії облдержадміністрації.
«Головне свято до дня народження Дніпропетровщини відбудеться 24 лютого в Дніпропетровському академічному театрі опери та балету. Заходи з нагоди 80-річного ювілею регіону пройдуть на високому рівні в усіх населених пунктах області. Складено попередній план заходів, і кожен мешканець Дніпропетровської області знайде для себе щось цікаве», – сказав Олександр Вілкул.
Він зазначив, що в лютому серед школярів області пройде конкурс творів на тему «Якою я бачу Дніпропетровщину на її сторічному ювілеї». Роботи переможців будуть надруковані в газеті «Вісті Придніпров’я».
Також до 80-річчя області будуть проводитися різноманітні концерти, виставки та фотоконкурси.

Олександр Вілкул: «Показник ефективності влади – створення умов для ведення бізнесу» «18 січня на засіданні Кабінету Міністрів Прем’єр-міністр України Микола Янович Азаров відзначив, що треба не заважати людям проявляти ділову ініціативу, не віднімати в них час, сили та кошти різними адміністративними перешкодами. Показник ефективності влади – створення умов для ведення бізнесу. Така позиція перш за все стимулює розвиток державного та приватного партнерства. Це створення нових робочих місць, заробітна плата наших громадян, а також підвищення відрахувань у бюджет для розвитку Дніпропетровщини та країни», – сказав губернатор Олександр Вілкул під час засідання колегії облдержадміністрації. Також він зазначив, що для розвитку бізнесу в регіоні організовано роботу дозвільних центрів та адміністративних служб за принципом «єдиного вікна», що дозволяє максимально швидко та без затримки отримувати підприємцям дозвільні документи. Олександр Вілкул: «З держбюджету на цей рік для регіону виділено 3,5 млрд грн субвенцій» Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул під час засідання колегії ОДА. «З держбюджету на цей рік для регіону виділено 3,5 млрд грн субвенцій. З них майже 3 млрд – на виконання державних програм соціального захисту населення. Більше 160 млн грн виділено на продовження будівництва доріг, 300 млн грн на будівництво автомобільної дороги в Дніпропетровську на ділянці від вул. Кайдацький шлях до автомобільної дороги «Київ – Луганськ – Ізварине». Також передбачено 13,5 млн грн на заходи з радіаційного захисту населення міста Жовті Води», – сказав губернатор Олександр Вілкул. Також у держбюджеті-2012 закладено залучення коштів ЄБРР та ЄІБ для добудови Дніпропетровського метрополітену. «З початку року Дніпропетровщина живе у новому форматі роботи медичних закладів. Медична допомога розділена не первину та вторинну. Такі кроки ми зробили першими в Україні. У рамках проекту модернізації охорони здоров’я в держбюджеті передбачено 4 субвенції на суму 134 млн грн. Наша мета зробити медичне обслуговування доступним та якісним для усіх мешканців Дніпропетровщини», – сказав Олександр Вілкул. У 2011 році надходження податкових зборів та інших виплат до держбюджету з Дніпропетровської області збільшилися на 34% та склали 27 млрд грн Про це губернатор Олександр Вілкул повідомив під час засідання колегії облдержадміністрації. «Кількість відрахувань у зведений бюджет області збільшилася майже втричі у порівнянні з 2010 роком та склала понад 35 мрлд грн. Доходи місцевих бюджетів області за 2011 рік виконані у суммі 8,4 млрд грн, що на 1 млрд грн більше, ніж у 2010 році. Також у 2011 році надходження податкових зборів та інших виплат до держбюджету з Дніпропетровської області збільшилися на 34% та склали 27 млрд грн», – сказав Олександр Вілкул. Він зазначив, що високі показники виконання доходів дозволили відповідним чином фінансувати велику кількість проектів. 13 січня завершився процес затвердження місцевих бюджетів області на 2012 рік. Усі 389 бюджетів прийняті вчасно. «Минулого року завдяки значній активізації територіальних громад ми змогли залучити в область додаткові кошти для реалізації великої кількості проектів місцевого соціально-економічного розвитку. Прийняті обласною радою програми дозволять у 2012 році реалізувати ще більше проектів розвитку. Це створить додаткові можливості для впровадження Комплексної стратегії розвитку регіону. Кінцевою метою якої є побудова успішної і сильної Дніпропетровщини. Усі жителі якої зможуть по праву гордитися своєю батьківщиною. Ми заклали потужний фундамент в масштабні перетворення в усіх сферах соціально-економічного життя області», — сказав голова облради Євген Удод У 2012 році на Дніпропетровщині буде збудовано та реконструйовано близько 35 км мереж водопостачання Про це губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул повідомив під час засідання колегії облдержадміністрації. «Для забезпечення населення області питним водопостачанням планується збудувати та реконструювати близько 35 км мереж. Це дозволить забезпечити якісною питною водою майже половину тих, хто сьогодні не має достопу до централізованого водопостачання – це близько 8 тисяч людей. Також це значно покращить якість питної води для більше ніж 100 тис жителів 19 населених пунктів регіону», — сказав Олександр Вілкул. Також він зазначив, що наразі практично завершений другий етап реконструкції очисних споруд Карачунівського водопровідного комплексу, що дозволить підвищити якість води для 250 тисяч жителів Кривбасу. Крім того, у березні завершиться перший етап реконструкції фільтрів на Аульському водогоні. Це дозволить підвищити якість питної води для 2 млн жителів області. У 2012 році на Дніпропетровщині буде проведено понад 500 заходів направлених на підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів на суму понад 1 млрд грн Про це губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул повідомив під час засідання колегії облдержадміністрації. «У рамках реалізації Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Дніпропетровській області на 2010 – 2015 роки у 2012 році буде проведено близько 500 заходів на суму понад 1 млрд грн. Завдяки чому щорічна економія паливно-енергетичних ресурсів може становити понад 1,7 млрд грн щороку», – сказав Олександр Вілкул. Також голова облдержадміністрації зазначив, що з метою скорочення споживання природного газу в теплоенергетиці продовжиться реалізація проектів оптимізації схем теплопостачання міст Павлоград, Вільногірськ, Кривий Ріг та Дніпропетровськ. Проекти передбачають переведення котелень, які опалюють об’єкти соціальної сфери на альтернативні види палива. Олександр Вілкул: «У збудовані за програмою «Доступне житло» квартири, вартістю на 20-30% нижчою за середньоринкову, вже влітку зможуть заселитися жителі нашого регіону» У збудовані за програмою «Доступне житло» квартири, вартістю на 20-30% нижчою за середньоринкову, вже влітку зможуть заселитися жителі нашого регіону. Програма є складовою Національного проекту Президента України Віктора Януковича «Нова якість життя» – «Доступне житло», – про це заявив голова облдержадміністрації Олександр Вілкул під час установчої наради з питань будівництва доступного житла. У нараді також взяли участь голова обласної ради Євген Удод, голова міської ради Іван Куліченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та обласної ради, керівники служб міста й керівники підприємств будівельної галузі. Реалізація проекту будівництва доступного житла у мікрорайоні на житловому масиві «Лівобережний – 3» дозволить запропонувати ціну за 1 м² мінімум на 30% нижче за середньоринкову (не буде перевищувати 600 дол США). Перший будинок на 63 квартири буде зданий в експлуатацію наприкінці літа 2012 року. «У збудовані за програмою «Доступне житло» квартири, вартістю мінімум на 30% нижчою за середньоринкову, вже влітку зможуть заселитися жителі нашого регіону. Дніпропетровська область першою в Україні реалізує на практиці Національний проект Президента України Віктора Януковича «Нова якість життя» – «Доступне житло». Із грудня 2011 року розпочато будівництво нового мікрорайону на житловому масиві «Лівобережний – 3». Перші мешканці зможуть заселитися у комфортні квартири вже в серпні. І роботи з будівництва будуть продовжені», – сказав Олександр Вілкул. Квартири в новобудовах мікрорайону на житловому масиві «Лівобережний – 3» будуть доступні різним верствам населення. У рамках державної програми для придбання житла можна буде оформити кредит від 0 до 10,75% річних. Крім того, молодь зможе отримати додаткову 30% компенсацію від вартості квартири. «Програма доступного житла, що реалізується під керівництвом Олександра Вілкула, є важливим елементом у забезпеченні доступним житлом жителів нашого регіону та надає міцний імпульс до розвитку будівельної галузі в області. Будівництво обрано пріоритетним кластером Комплексної стратегії розвитку регіону. І принципи стратегії реалізуються на практиці», – сказав заступник голови облдержадміністрації Геннадій Темник. Зниження вартості квадратних метрів вдалося досягти за рахунок того, що за кошти регіональних бюджетів було розроблено проект мікрорайону, забудовнику було безкоштовно виділено 9 га земельної ділянки під забудову та підведено необхідні комунікації та мережі. За проектом у цьому мікрорайоні планується звести 16 п’ятиповерхових будинків, а це понад 1000 квартир. Орієнтовна вартість будівництва – майже 405 млн грн. Олександр Вілкул: «У держбюджеті-2012 Уряд надав держгарантії під кредити для добудови Дніпропетровського метрополітену» Президент України та Уряд підтримали пропозицію Дніпропетровської області відновити та завершити будівництво Дніпропетровського метрополітену. У держбюджеті-2012 закладені гарантійні зобов’язання для залучення кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). «Перед нами стоїть завдання – завершити переговори з ЄБРР та ЄІБ, відпрацювати разом з центральними органами влади питання, що стосуються документації, у тому числі кредитної угоди, провести міжнародний тендер для залучення підрядника. Продовження будівництва метро, яке ми відновили у 2011 році, – це один з найважливіших елементів розвитку транспортної інфраструктури обласного центру», – сказав Олександр Вілкул. Як повідомлялося раніше, згідно з техніко-економічним обґрунтуванням, яке виконала провідна австрійська компанія «SGS Austria», вартість проекту добудови трьох нових станцій Дніпропетровського метрополітену становить 368 млн євро (понад 4 млрд грн). З них 304 млн євро передбачається залучити у вигляді кредитних коштів ЄБРР та ЄІБ (по 152 млн євро кожен банк) під надані Урядом України, за ініціативою Олександра Вілкула, державні гарантії. Модернізація охорони здоров’я: сімейним лікарям піднімуть зарплату Заробітна плата сімейних лікарів загальної практики буде нараховуватися в залежності від об’єму та якості виконаної роботи. Такі зміни відбуваються у зв’язку з модернізацією системи охорони здоров’я Дніпропетровської області, заявила в ефірі програми «Влада. Доступно і відверто» заступник начальника головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова. «Наразі уряд розглядає постанову, у якій закріплені основні параметри, згідно з якими визначатиметься рівень роботи лікаря», — сказала Олена Лугова. Вона зазначила, що в процесі модернізації охорони здоров’я ключова роль відводиться сімейному лікарю. Цей спеціаліст надаватиме допомогу усій родині: від малюків до літніх людей. В обов’язки сімейного лікаря входить лікування найпоширеніших хвороб, направлення пацієнтів в стаціонар чи до вузькопрофільного спеціаліста, нагляд за вагітними, призначення графіку щеплень дитини, регулярне медичне обстеження пацієнтів, профілактика захворювань тощо. «Щоб до своєї роботи сімейні лікарі підходили якісно та професійно, передбачено цілий ряд заохочень, у тому числі і матеріальних, — сказала Олена Лугова. — Наразі на здійснення диференційованої оплати праці сімейним лікарям Дніпропетровська область вже отримала з державного бюджету додатково 68,3 млн. грн. Окрім того усі райони та міста області прийняли так звану програму місцевих стимулів. У програмах передбачено, що сімейні лікарі будуть забезпечуватися службовим житлом, безкоштовним мобільним зв’язком, а також отримуватимуть муніципальні надбавки до заробітної платні». Передбачається, що в процесі модернізації охорони здоров’я кількість сімейних лікарів зросте. У жовтні 2011 року на базі Підгородненської амбулаторії було відкрито навчально-методичний центр, де сімейні лікарі проходять навчання та перекваліфікацію, освоюють практичні навички роботи з пацієнтами. «Зараз в області діє 400 сімейних лікарів, у 2012 році за кошти з державного та місцевих бюджетів ми запланували навчити ще більше лікарів», — повідомила Олена Лугова. Довідка У Дніпропетровській області протягом 2011-2014 років здійснюватиметься «пілотний» проект «Модернізація охорони здоров’я». Президент України Віктор Янукович назвав здійснення цього проекту пріоритетом для держави та регіону. Унікальність реалізації цього проекту на Дніпропетровщині полягає в тому, що вперше такий документ був створений системно, за європейським зразком і з використанням кращих світових практик. Для ефективної реалізації проекту була сформована команда управлінців та залучені консультанти міжнародної консалтингової компанії «Deloitte». Найістотнішим моментом модернізації є розмежування усіх медичних установ за видами медичної допомоги:  на екстрені (швидка допомога);  первинні (фельдшерсько-акушерські пункти та поліклініки);  вторинні (районні та міські лікарні);  третинні (високоспеціалізовані медичні установи). Практичний сенс цього кроку полягає в тому, щоб пацієнт потрапляв до потрібного йому спеціаліста в залежності від симптомів, тяжкості захворювання, загального стану здоров’я. Крім того, переведення лікарень та високоспеціалізованих закладів на фінансування з обласного бюджету дозволяє суттєво збільшити обсяг коштів на лікування пацієнтів. Медіа-центр «Модернізація охорони здоров’я» Будівництво Дніпропетровського метрополітену – це перший проект в Україні, з яким працюватиме Європейський інвестиційний банк Будівництво Дніпропетровського метрополітену – це перший проект в Україні, з яким працюватиме Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Про це повідомив банкір ЄІБ Борис Штайн фон Кмінскі під час наради щодо добудови Дніпропетровського метрополітену, яку провів губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул. «Проект будівництва трьох станцій метро в обласному центрі Дніпропетровщини цікавий та важливий для нас», — сказав Борис Штайн фон Кмінскі. Він також зазначив, що до цього часу Європейський інвестиційний банк ще не працював з великими інфраструктурними проектами в Україні. «Добудова трьох станцій Дніпропетровського метрополітену – це перший проект, з яким ми почали працювати у вашій країні. Ми позитивно оцінюємо його реалізацію. І ми вдячні губернатору Олександру Вілкулу за те, що всі організаційні роботи, у першу чергу, це надання необхідної інформації для складання звіту та прийняття рішення щодо кредитування, виконані на найвищому рівні та в найкоротший термін», — додав Борис Штайн фон Кмінскі. За словами банкіра ЄІБ Мерин Мартенс, за попередніми прогнозами проблемних питань з добудови метро в Дніпропетровську не буде. «Сьогодні у світі існує багато підрядних організацій, які зможуть побудувати підземку в Дніпропетровську, обравши для цього найефективніший метод», — сказав він. Цього дня представники Європейського інвестиційного банку ознайомилися з роботою Дніпропетровського метрополітену. Олександр Вілкул: «2012 рік має стати вирішальним у прискоренні будівництва Дніпропетровського метрополітену» 2012 рік — поворотний рік в реалізації одного з найбільших інфраструктурних проектів Дніпропетровського регіону – добудови метрополітену в місті Дніпропетровськ. Про це під час наради щодо добудови Дніпропетровського метрополітену сказав губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул. У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Геннадій Темник, Дніпропетровський міський голова Іван Куліченко, банкіри Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), а також керівники профільних підрозділів облдержадміністрації та міськвиконкому, керівники ПАТ «Дніпрообленерго», ДП «Дніпропетровська дирекція будівництва метрополітену», ДП «ДПІ «Дніпроцивільпроект», ПАТ «Дніпрометробуд», КП «Дніпропетровський метрополітен» та інші. «Упродовж 2010-11 років за підтримки Президента України та Уряду будівництво метрополітену було відновлено. І якщо до 2010 році велися лише обслуговуючі роботи, які забезпечували безпеку об’єкта, то з початку 2011 року поновилося активне будівництво, а також погашені всі борги перед підрядником. У тому числі і по заробітній платі за 2010 рік. Тож за два роки виконано колосальну роботу. При цьому за цей період була забезпечена безпека утримання виробок на об’єкті, відновлені будівельні роботи, у тому числі, проходка. 2012 рік має стати вирішальним у прискоренні будівництва Дніпропетровського метрополітену», — сказав Олександр Вілкул. Губернатор підкреслив, що головне завдання поточного року, яке стоїть перед усіма задіяними в проекті добудови Дніпропетровського метро сторонами – забезпечити плацдарм для розгортання і роботи великого підрядника, якого буде визначено на міжнародному тендері після виділення кредитних коштів європейськими банками – ЄБРР і ЄІБ. Зокрема, міська влада має вирішити всі земельні питання, питання перенесення інженерних комунікацій, забезпечення високих потужностей електропостачання будівельних майданчиків, в т.ч. шляхом будівництва нової підстанції в центрі міста, тощо. Згідно з попереднім техніко-економічним обґрунтуванням, яке виконала провідна британська консалтингова компанія «Скотт-Вілсон ЛТД» вартість проекту добудови до 2015 року трьох нових станцій Дніпропетровського метрополітену становить 368 млн євро (понад 4 млрд грн). З них 304 млн євро передбачається залучити у вигляді кредитних коштів ЄБРР та ЄІБ (по 152 млн євро кожен банк) під надані Урядом України за ініціативою Олександра Вілкула державні гарантії. Наразі державою надано аванс на суму 13,4 млн грн. «Це дозволить нам у першому кварталі 2012 року підтримувати в безпечному стані гірські виробки, а також продовжити будівництво метро. Сьогодні ми продовжуємо працювати з центральними органами влади над подальшим планом фінансування 2012 року», — додав губернатор. На сьогодні створено календарний графік заходів на 2012 рік. Очікуваний період надходження кредитних коштів від ЄБРР і ЄІБ – листопад 2012 року. За пропозицією губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула в Україні рівень заробітної плати, рекомендованої при складанні кошторисів на будівельні роботи, збільшено на 50% У рамках сприяння розвитку кластеру будівництва на Дніпропетровщині та з метою перегляду кошторису проекту з добудови Дніпропетровського метрополітену голова облдержадміністрації Олександр Вілкул звернувся до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з пропозицією переглянути в бік збільшення рівень заробітної плати, рекомендованої для складання кошторисів на будівельні роботи. «Зазначена пропозиція Олександра Вілкула була підтримана Міністерством. Відтак завдяки губернатору Дніпропетровщини рівень заробітної плати, рекомендованої для складання кошторисів на будівельні роботи, по всій Україні збільшено майже на 50% – з 2300 до 3400 гривень», — голова правління ПАТ «Дніпрометробуд» Валерій Каруца.

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження