Апрель 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Корисна інформація

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Ноябрь 30th, 2017 Охорона Здоров'я Вывести на печать

 

29 листопада 2017 року в актовій залі КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР» проведено прес-конференцію до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щороку відзначається 1 грудня.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДомВ роботі прес-конференції взяли участь: зав. центром профілактики та боротьби зі СНІДом КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1» ДОР» Василенко Лідія Антонівна, заступник головного лікаря з медичної частини КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР» Калініна Наталя Валентинівна та зав. шкірно-венерологічним диспансерним відділенням КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1» ДОР» Боровик Микола Іванович.

В 2017 році Всесвітній день боротьби зі СНІДом присвячений темі: «Право на здоров’я». Це право кожної людини на найвищий рівень фізичного і психічного здоров’я. Це право кожного, у тому числі людей, які живуть з ВІЛ, на попередження та лікування хвороби, на прийняття рішення про своє власне здоров’я та дотримання власної поваги та гідності, право на відсутність дискримінації.

У світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування (за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я та ЮНЕЙДС).

Василенко Лідія Антонівна інформувала журналістів, що станом на 01.11.2017р. в Павлоградському СНІД центрі під медичним наглядом перебуває 824 ВІЛ-інфікованих , в т.ч. 49 дітей, з яких 24 з підтвердженим діагнозом ВІЛ-інфекції та 25 в стадії підтвердження діагнозу. Впродовж 11 місяців 2017 року  під медичний нагляд вперше взято 114 ВІЛ-інфікованих осіб. Серед ВІЛ-інфікованих осіб, які зареєстровані за 11 місяців 2017 року, 54% складали інфіковані статевим шляхом, 28% — парентеральним шляхом при введенні наркотичних речовин ін’єкційно. Взято на АРТ-терапію 141 пацієнт, минулого року — 53. Станом на 01.12.2017р. на сайті Павлоградського Центру СНІДу отримують АРТ-терапію 488 пацієнтів та 100 пацієнтів отримують терапію в обласному СНІД центрі.

Лікар розповіла, що домінуючим шляхом передачі ВІЛ-інфекції є статевий шлях інфікування. Тому пріоритетними кроками у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції в м. Павлограді залишаються:

 • попередження нових випадків інфікування ВІЛ;
 • забезпечення рівного доступу до консультування і тестування на ВІЛ;
 • значне розширення обсягів антиретровірусної терапії.

Фахівець наголосила, що у мешканців м. Павлоград є єдиний спосіб дізнатися про свій ВІЛ-статус — пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію. Тест на ВІЛ займає всього 15 хвилин, але допоможе своєчасно дізнатися про свій статус і, можливо, зберегти своє життя, якщо розпочати вчасно лікування. Для цього в Павлоградському СНІД центрі є антиретровірусні препарати в достатній кількості.

Завідуюча центром профілактики та боротьби зі СНІДом запросила всіх бажаючих визначити свій ВІЛ-статус за допомогою експрес-тесту, який можна провести в центрі. Звертайтесь до СНІД центру у м. Павлограді  за адресою: вул. Шевченко, 63  КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР». Тел.: 050-41-25-707, (0563)20-09-62.

Калініна Н.В. акцентувала увагу на одному із шляхів передачі вірусу – вертикальному (від матері до дитини). Впровадження ефективного профілактичного лікування ВІЛ-позитивних вагітних знижує ризик передачі вірусу від матері до дитини. Лікар порадила вагітним своєчасно ставати на диспансерний облік, визначити свій ВІЛ-статус та своєчасно пройти профілактичний курс лікування.

За словами фахівця, якщо вагітна жінка дотримуватиметься АРТ-терапії, то її немовля народиться без ВІЛ, але мамі доведеться вигодовувати свою дитину штучними сумішами, а не грудним молоком.

Боровик М.І. підкреслив, що здоровий спосіб життя та безпечна поведінка – єдиний спосіб захисту від ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних хвороб, тому кожна  людина спроможна сама захистити себе від цих захворювань. Ніхто не захистить вас краще, ніж ви самі. Захист – це вибір правильного партнера та правильне і обов’язкове використання якісних контрацептивів.

Відділ охорони здоров’я

трансляції з web камер


Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Spіvochі-malvi

Останні надходження

 • Зробимо місто зеленим та затишним
 • Проведена комісія з питань захисту прав дитини
 • Увага! Важлива інформація!
 • Про організацію виконання суспільно-корисних робіт засудженими до покарання у вигляді громадських робіт
 • Про організацію виконання суспільно-корисних робіт особами на яких покладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт
 • Що потрібно знати про меланому
 • Новини від 19.04.2018
 • Про проведення громадських обговорень під час розгляду питань щодо присвоєння назв паркам, скверам, бульварам м. Павлоград
 • До уваги павлоградців!
 • Роз’яснення щодо проведення приписної кампанії до сімейних лікарів
 • Про надання дозволу на облаштування пішохідного переходу на вул. Комарова в районі будинку №19
 • Про надання дозволу на встановлення дорожніх знаків
 • Про запровадження закупівлі енергосервісу та затвердження базових річних рівнів споживання електричної енергії системи зовнішнього освітлення м. Павлограда
 • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 27.09.2017 р. № 663 «Про затвердження Положення та складу адміністративної комісії при виконкомі Павлоградської міської ради»
 • Про затвердження місць масового відпочинку населення на водних об’єктах та попередження нещасних випадків на воді в весняно-літній період 2018 року