Июль 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Корисна інформація

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Ноябрь 30th, 2017 Охорона Здоров'я Вывести на печать

 

29 листопада 2017 року в актовій залі КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР» проведено прес-конференцію до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щороку відзначається 1 грудня.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДомВ роботі прес-конференції взяли участь: зав. центром профілактики та боротьби зі СНІДом КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1» ДОР» Василенко Лідія Антонівна, заступник головного лікаря з медичної частини КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР» Калініна Наталя Валентинівна та зав. шкірно-венерологічним диспансерним відділенням КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1» ДОР» Боровик Микола Іванович.

В 2017 році Всесвітній день боротьби зі СНІДом присвячений темі: «Право на здоров’я». Це право кожної людини на найвищий рівень фізичного і психічного здоров’я. Це право кожного, у тому числі людей, які живуть з ВІЛ, на попередження та лікування хвороби, на прийняття рішення про своє власне здоров’я та дотримання власної поваги та гідності, право на відсутність дискримінації.

У світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування (за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я та ЮНЕЙДС).

Василенко Лідія Антонівна інформувала журналістів, що станом на 01.11.2017р. в Павлоградському СНІД центрі під медичним наглядом перебуває 824 ВІЛ-інфікованих , в т.ч. 49 дітей, з яких 24 з підтвердженим діагнозом ВІЛ-інфекції та 25 в стадії підтвердження діагнозу. Впродовж 11 місяців 2017 року  під медичний нагляд вперше взято 114 ВІЛ-інфікованих осіб. Серед ВІЛ-інфікованих осіб, які зареєстровані за 11 місяців 2017 року, 54% складали інфіковані статевим шляхом, 28% — парентеральним шляхом при введенні наркотичних речовин ін’єкційно. Взято на АРТ-терапію 141 пацієнт, минулого року — 53. Станом на 01.12.2017р. на сайті Павлоградського Центру СНІДу отримують АРТ-терапію 488 пацієнтів та 100 пацієнтів отримують терапію в обласному СНІД центрі.

Лікар розповіла, що домінуючим шляхом передачі ВІЛ-інфекції є статевий шлях інфікування. Тому пріоритетними кроками у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції в м. Павлограді залишаються:

 • попередження нових випадків інфікування ВІЛ;
 • забезпечення рівного доступу до консультування і тестування на ВІЛ;
 • значне розширення обсягів антиретровірусної терапії.

Фахівець наголосила, що у мешканців м. Павлоград є єдиний спосіб дізнатися про свій ВІЛ-статус — пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію. Тест на ВІЛ займає всього 15 хвилин, але допоможе своєчасно дізнатися про свій статус і, можливо, зберегти своє життя, якщо розпочати вчасно лікування. Для цього в Павлоградському СНІД центрі є антиретровірусні препарати в достатній кількості.

Завідуюча центром профілактики та боротьби зі СНІДом запросила всіх бажаючих визначити свій ВІЛ-статус за допомогою експрес-тесту, який можна провести в центрі. Звертайтесь до СНІД центру у м. Павлограді  за адресою: вул. Шевченко, 63  КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР». Тел.: 050-41-25-707, (0563)20-09-62.

Калініна Н.В. акцентувала увагу на одному із шляхів передачі вірусу – вертикальному (від матері до дитини). Впровадження ефективного профілактичного лікування ВІЛ-позитивних вагітних знижує ризик передачі вірусу від матері до дитини. Лікар порадила вагітним своєчасно ставати на диспансерний облік, визначити свій ВІЛ-статус та своєчасно пройти профілактичний курс лікування.

За словами фахівця, якщо вагітна жінка дотримуватиметься АРТ-терапії, то її немовля народиться без ВІЛ, але мамі доведеться вигодовувати свою дитину штучними сумішами, а не грудним молоком.

Боровик М.І. підкреслив, що здоровий спосіб життя та безпечна поведінка – єдиний спосіб захисту від ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних хвороб, тому кожна  людина спроможна сама захистити себе від цих захворювань. Ніхто не захистить вас краще, ніж ви самі. Захист – це вибір правильного партнера та правильне і обов’язкове використання якісних контрацептивів.

Відділ охорони здоров’я

трансляції з web камерОбговорення назв паркам, скверам, бульварам м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Міська бібліотечна акція

Останні надходження

 • Творче досягнення року
 • Нова група у дитячому садочку № 61
 • День виводу військ із Афганістану
 • Масляна
 • Різдвяні свята у Павлограді
 • «Спілка воїнів-інтернаціоналістів» відзначила 25 річницю
 • 30 серпня 2018 року відбудуться земельні торги в м.Павлограді
 • Про результати впровадження Стратегії розвитку м.Павлоград на період до 2020 р. у першому півріччі 2018 року
 • про намір передати в оренду об’єкт комунальної власності щодо якого надійшла заява
 • Що стало причиною відсутності водопостачання у Павлограді?
 • Відділ з економічних питань інформує щодо закупівель товарів, робіт і послуг, здійснених у системі електронних закупівель «PROZORRO»
 • До уваги мешканців міста, які мають заборгованість за послуги теплопостачання
 • Виконання міського бюджету за травень 2018 року
 • Виконання міського бюджету за червень 2018 року
 • Виконання міського бюджету за лютий 2018 року