Январь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Корисна інформація

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Ноябрь 30th, 2017 Охорона Здоров'я Вывести на печать

 

29 листопада 2017 року в актовій залі КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР» проведено прес-конференцію до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щороку відзначається 1 грудня.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДомВ роботі прес-конференції взяли участь: зав. центром профілактики та боротьби зі СНІДом КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1» ДОР» Василенко Лідія Антонівна, заступник головного лікаря з медичної частини КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР» Калініна Наталя Валентинівна та зав. шкірно-венерологічним диспансерним відділенням КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1» ДОР» Боровик Микола Іванович.

В 2017 році Всесвітній день боротьби зі СНІДом присвячений темі: «Право на здоров’я». Це право кожної людини на найвищий рівень фізичного і психічного здоров’я. Це право кожного, у тому числі людей, які живуть з ВІЛ, на попередження та лікування хвороби, на прийняття рішення про своє власне здоров’я та дотримання власної поваги та гідності, право на відсутність дискримінації.

У світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування (за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я та ЮНЕЙДС).

Василенко Лідія Антонівна інформувала журналістів, що станом на 01.11.2017р. в Павлоградському СНІД центрі під медичним наглядом перебуває 824 ВІЛ-інфікованих , в т.ч. 49 дітей, з яких 24 з підтвердженим діагнозом ВІЛ-інфекції та 25 в стадії підтвердження діагнозу. Впродовж 11 місяців 2017 року  під медичний нагляд вперше взято 114 ВІЛ-інфікованих осіб. Серед ВІЛ-інфікованих осіб, які зареєстровані за 11 місяців 2017 року, 54% складали інфіковані статевим шляхом, 28% — парентеральним шляхом при введенні наркотичних речовин ін’єкційно. Взято на АРТ-терапію 141 пацієнт, минулого року — 53. Станом на 01.12.2017р. на сайті Павлоградського Центру СНІДу отримують АРТ-терапію 488 пацієнтів та 100 пацієнтів отримують терапію в обласному СНІД центрі.

Лікар розповіла, що домінуючим шляхом передачі ВІЛ-інфекції є статевий шлях інфікування. Тому пріоритетними кроками у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції в м. Павлограді залишаються:

 • попередження нових випадків інфікування ВІЛ;
 • забезпечення рівного доступу до консультування і тестування на ВІЛ;
 • значне розширення обсягів антиретровірусної терапії.

Фахівець наголосила, що у мешканців м. Павлоград є єдиний спосіб дізнатися про свій ВІЛ-статус — пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію. Тест на ВІЛ займає всього 15 хвилин, але допоможе своєчасно дізнатися про свій статус і, можливо, зберегти своє життя, якщо розпочати вчасно лікування. Для цього в Павлоградському СНІД центрі є антиретровірусні препарати в достатній кількості.

Завідуюча центром профілактики та боротьби зі СНІДом запросила всіх бажаючих визначити свій ВІЛ-статус за допомогою експрес-тесту, який можна провести в центрі. Звертайтесь до СНІД центру у м. Павлограді  за адресою: вул. Шевченко, 63  КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР». Тел.: 050-41-25-707, (0563)20-09-62.

Калініна Н.В. акцентувала увагу на одному із шляхів передачі вірусу – вертикальному (від матері до дитини). Впровадження ефективного профілактичного лікування ВІЛ-позитивних вагітних знижує ризик передачі вірусу від матері до дитини. Лікар порадила вагітним своєчасно ставати на диспансерний облік, визначити свій ВІЛ-статус та своєчасно пройти профілактичний курс лікування.

За словами фахівця, якщо вагітна жінка дотримуватиметься АРТ-терапії, то її немовля народиться без ВІЛ, але мамі доведеться вигодовувати свою дитину штучними сумішами, а не грудним молоком.

Боровик М.І. підкреслив, що здоровий спосіб життя та безпечна поведінка – єдиний спосіб захисту від ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних хвороб, тому кожна  людина спроможна сама захистити себе від цих захворювань. Ніхто не захистить вас краще, ніж ви самі. Захист – це вибір правильного партнера та правильне і обов’язкове використання якісних контрацептивів.

Відділ охорони здоров’я

трансляції з web камерПереіменування парків міста. Опитування.
Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

100 міст, більше 130 презентацій і 65 днів у дорозі, — такі показники найбільшого на сьогодні туру на підтримку книги в Україні. Письменник Max Kidruk цієї осені презентуватиме новий роман «Не озирайся і мовчи» у обласних центрах та невеличких містах нашої країни.

ПРО НОВИЙ РОМАН:

«Не озирайся і мовчи» — це позажанрова історія з елементами трилера та соціальної драми. Окрім містичної складової, автор піднімає проблеми спілкування і взаєморозуміння батьків та дітей, травлі у школі та бажання втечі від реальності, притаманного підліткам.

Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся, — йдеться в анотації.

Макс Кідрук зазначає, що частково «НОІМ» — це роман не про паралельні світи, але про усвідомлення нами часу. «Там, де непідготовлений читач бачить містику, я опираюсь на реальні наукові теорії», — уточнює автор.

БУКТРЕЙЛЕР: https://youtu.be/WkWTxYPOcs8

ПРО ТУР:

«Якщо чесно, то «божевілля» — це перше слово, що зринає в голові, коли думаю про тур. І річ навіть не в тім, що нічого подібного ніхто в сучукрліт іще не робив. #100містНОІМ — це Еверест для мене та моєї команди. Водночас я хочу, щоб ви розуміли: туру не було б, якби не книга. Саме ЦЯ книга. Я б нізащо не наважився на таку масштабну кампанію, якби не був на 100 % упевнений у своїй історії», — говорить Макс Кідрук.

Повний розклад туру: тут goo.gl/kQZyB5

Офіційний хештег туру: #100містНОІМ
Організатор туру: Мистецьке об’єднання «стендаЛь»
Партнери: «Країна», «Газета по-українськи», «Gazeta.ua»

Останні надходження

 • Щодо процедури прийняття тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування (запит — відповідь)
 • Про надання матеріальної допомоги на лікування
 • Про надання матеріальної допомоги
 • Про надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих в Афганістані
 • Про виділення щомісячної матеріальної допомоги
 • Про виділення матеріальної допомоги
 • Про стан роботи із запитами на публічну інформацію у виконавчому комітеті Павлоградської міської ради в 2017 році
 • Гала-концерт і церемонія нагородження фестивалю «Різдвяна зірочка»
 • Про присвоєння поштової адреси
 • Про клопотання щодо присвоєння почесного звання України “Мати-героїня”
 • Підвищення мінімальних соціальних стандартів у 2018 році та індексація заробітної плати.
 • Про затвердження фінансового плану КП «Стадіон «Прометей»» Павлоградської міської ради на 2018 рік
 • Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населекння Павлоградської міської ради
 • Відділ з економічних питань інформує щодо закупівель товарів, робіт і послуг, здійснених у системі електронних закупівель «PROZORRO»
 • Про роботу відділу містобудування та архітектури за IV квартал 2017р.