Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Корисна інформація

20 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози

Октябрь 18th, 2018 Охорона Здоров'я Вывести на печать

18 жовтня 2018 року в КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» ПМР» пройшла прес-конференція на тему: «20 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози». У заході взяла участь зав. амбулаторії ЗПСМ №8 КЗ «ЦПМСД м. Павлоград» ПМР» Гацько Юлія В’ячеславівна.
Гацько Ю.В. розповіла журналістам, що рак молочної залози – найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, найчастіше ним хворіють жінки у віці від 13 до 90 років. Рак молочної залози – це злоякісне новоутворення (пухлина) залозистої тканини молочної залози. Кількість випадків раку молочної залози в розвинених країнах різко збільшилась після 1970-х років. Причиною збільшення частоти захворюваності вважають зміна стилю життя населення розвинених країн, зокрема те, що в сім’ях стало менше дітей, терміни грудного вигодовування скоротилися, а вік перших пологів переступив тридцятирічний рубіж.
З огляду на те, що молочна залоза складається з однакових тканин у чоловіків і жінок, рак молочної залози іноді зустрічається і у чоловіків, але випадки раку молочної залози у чоловіків становлять менше 1% від загальної кількості хворих.
Лікар інформувала, що за 9 місяців 2018 року в Павлограді виявлено 24 випадки раку молочної залози, що становить 22,4 на 100 тисяч населення, при обласному показнику 29,3 на 100 тисяч населення. З 24 випадків виявлено в запущеній стадії 10 випадків – 33% (область 32,7%), при профілактичних оглядах виявлено 44% захворювання (область 32,9%). Охоплено лікуванням 50%, область 66,6%. Померло хворих 11 осіб – 10,3 на 100 тисяч населення, при обласному показнику 12,2 на 100 тисяч населення.
Фахівець назвала основні фактори ризику розвитку патологій: перші пологи після 30 років, куріння, пізня менопауза (після 55 років), спадковість, травма молочної залози в анамнезі, ожиріння, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, зловживання алкоголем. Сприяють розвитку раку молочної залози гінекологічні захворювання: хронічні запалення придатків матки, кісти яєчників, фіброміома матки, ендометріоз. Має значення і вік. Рак молочної залози частіше спостерігається у жінок від 35 до 60 років, але зараз почали виявляти захворювання і у молодих.
Одним з найважливіших методів, що дозволяють своєчасно виявити різні захворювання грудей і звернутися до фахівця, є самообстеження молочних залоз.
Кожна жінка повинна взяти за правило регулярно обстежувати свої молочні залози, кожен місяць, до 10 дня від початку менструації, після настання клімаксу – кожен перший день місяця.
Вас має насторожити: поява будь-якого ущільнення в молочній залозі, втягнення соска «всередину», зміна форми молочної залози, раптове збільшення розміру молочної залози з одного боку, зморщування або втягнення шкіри грудей, відчуття дискомфорту або біль в одній з молочних залоз, виділення із соска, біль і поява «кульок» під пахвою, «пупкообразне» втягнення шкіри молочної залози, будь почервоніння або зміна кольору молочної залози, поява незвичайного прищика, виразки близько соска або ареоли.
Гацько Ю.В. зауважила, що перераховані ознаки зовсім не означають, що обов’язково буде виявлено рак грудей. У певний період свого життя приблизно 40% жінок виявляють у себе пухлини молочної залози. Майже 85% ущільнень незлоякісні, але ставити будь-які діагнози може тільки лікар. Тому при виявленні хоча б однієї ознаки захворювання, обов’язково зверніться до лікаря.
Мамографія – рентгенівське дослідження молочної залози. Це кращий скринінговий тест для раннього виявлення раку молочної залози. Якщо в результаті мамографії виявлені зміни, то, ймовірно, лікар порекомендує додаткові дослідження. У більшості випадків, у жінок з відхиленнями в мамограмі немає раку молочної залози.
Згідно наказу МОЗ України від 19.03.18г. №504 «Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги» мамографія проводиться з 50 до 69 років кожні 2 роки. Рішення про ранній початок скринінгу необхідно обговорити зі своїм лікарем, який допоможе Вам прийняти рішення, оцінивши всі фактори ризику.
Юлія В’ячеславівна наголосила на тому, що рак молочної залози – це не вирок. При своєчасному зверненні і лікуванні хвороби на ранніх стадіях у людини є можливість залишитись практично здоровою.

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Путівник ветерана “Піксель”
  • ВИМОГИ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ЗАСТОСУВАННЯ ПЕСТИЦИДІВ ТА АГРОХІМІКАТІВ
  • Виконком від 17.04.2024 р.
  • ЛЕПТОСПІРОЗ – ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНЕ ІНФЕКЦІЙНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ
  • Про скасування рішення Павлоградської міської ради виконавчого комітету №252 від 23.03.2022
  • Шановні керівники підприємств сфери торгівлі, послуг та ресторанного господарства!
  • ПАВЛОГРАДСЬКИЙ РТЦК ТА СП запрошує на військову службу за КОНТРАКТОМ
  • ОБЕРЕЖНО! ПЕРІОД АКТИВНОСТІ КЛІЩІВ!
  • Гуманітарна допомога медичному закладу міста від Агентства США з міжнародного розвитку USAID
  • Акутальні грантові пропозиції
  • Про затвердження Плану заходів щодо складання прогнозу бюджету Павлоградської міської територіальної громади на 2025-2027 роки
  • Виконком від 10.04.2024 р.
  • До уваги ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин!
  • Запрацювала «Єдина ветеранська лінія»
  • Інформація про використання благодійних пожертв від фізичних та юридичних осіб за 1 квартал 2024р.