Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Корисна інформація

До Всесвітнього дня боротьби з інсультом

Октябрь 26th, 2016 Охорона Здоров'я Вывести на печать

26 жовтня 2016 року на базі КЗ «Павлоградська міська лікарня №4»ДОР» відбулась прес-конференція на тему: «29 жовтня — Всесвітній день боротьби з інсультом». З журналістами місцевих засобів масової інформації спілкувалась лікар-невропатолог КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» Тимченко Віталія Павлівна.
Тимченко В.П. повідомила, що за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, інсульт або гостре порушення мозкового кровообігу – це раптова поява симптомів порушення мозкових функцій, які можуть призвести до смерті людини. Смертність від інсультів становить 12-15% загального показника, тобто займає друге-третє місце після захворювань серця та злоякісних новоутворень різної локалізації. Інсульт посідає третє місце серед причин смертності і перше у структурі стійкої втрати працездатності.
Розповсюдженість цереброваскулярних захворювань в Україні постійно збільшується, за останні 15 років цей показник виріс майже в 4 рази. Щорічно на території України реєструється близько 120 тис. випадків інсультів. В 2015 році рівень захворюваності мозковими інсультами склав 284/100 тис. нас., де третина – люди працездатного віку. Можна зробити висновок, що інсульт помолодшав. Нажаль, лише 8% хворих, які перенесли інсульт, зберігають профпридатність, в той час як 20-40% – потребують постійного догляду.
Лікар наголосила, що близько 70% пацієнтів в постінсультному періоді мають когнітивні розлади. При цьому порушуються: пам’ять, увага, орієнтація на місці і часу, мова, кмітливість, сприйняття, здатність до засвоєння та збереження рухових навичок. У 25% розвивається деменція – ураження психічних функцій.
Фахівець розповіла, що одним із основних факторів ризику виникнення к інсульту є гіпертонічна хвороба, зробивши акцент на необхідності своєчасного проходження обстеження у лікаря, тому що раннє виявлення та постійне лікування артеріальної гіпертонії сприяє попередженню прогресування захворювання та розвитку ускладнень.
Лікар-невропатолог звернулась до мешканців міста з проханням при перших ознаках гострого порушення мозкового кровообігу, таких як нестерпний головний біль, порушення мови, зору, координації руху, втрата чутливості на обличчі або кінцівках, терміново викликати швидку медичну допомогу або звернутися у міську лікарню №4, де фахівці визначать можливість застосування системної тромболітичної терапії (лікування, яке направлене на розчинення тромбу всередині судини за допомогою лікарських засобів), яка може бути ефективною тільки у перші 3-4 години від початку захворювання. Крім того існує цілодобова ургентна допомога лікарями-невропатологами. Після лікування у відділенні протягом 7-10 днів, хворий направляється в ДКЦ де продовжує лікуватись у денному стаціонарі.
В м. Павлограді за минулий рік кількість цереброваскулярних захворювань складає 1103, з них 45,4/10 тис. нас. – саме інсульти. Смертність від цієї хвороби за останні роки значно знизилась: 22/10 тис. нас. – 2013 рік; 24/10 тис. нас. – 2014 рік; 3/10 тис. нас. – 2015 рік.
Тимченко Віталія Павлівна зазначила, що виникненню інсульту сприяють: паління, артеріальна гіпертензія, атеросклероз, підвищення рівня холестерину, ожиріння, зловживання алкоголем, гіподинамія та стреси.
Щоб попередити захворювання необхідно:
— Відмовитись від куріння;
— Стежити за рівнем холестерину;
— Слідкувати за масою тіла; —
— Раціонально харчуватись;
— Не зловживати алкоголем;
— Підтримувати активний спосіб життя;
— Берегти психічне здоров’я та уникати стресів;
— Регулярно вимірювати артеріальний тиск та постійно приймати ліки при гіпертонічній хворобі.

Кабінет пропаганди здорового
способу життя КЗ «ЦПМСД»

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження