Январь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Корисна інформація

Гіпертонічна хвороба – основна причина інсульту.

Октябрь 30th, 2017 Охорона Здоров'я Вывести на печать

26 жовтня 2017 року на базі КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда»ПМР» відбулась прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби з інсультом, який щорічно відзначається 29 жовтня. З журналістами місцевих засобів масової інформації спілкувались завідуюча амбулаторії ЗПСМ №1 Мацко Г.І. та регіональний ангіоневролог Ременчус О.І.

_zMzRIGMeIM1Мацко Г.І. акцентувала увагу присутніх на те, що гіпертонічна хвороба є одним із основних факторів ризику виникнення таких тяжких ускладнень, як інсульт та інфаркт і зробила акцент на необхідність своєчасного проходження обстеження у лікаря, тому що раннє виявлення та постійне лікування артеріальної гіпертонії сприяє попередженню прогресування захворювання та розвитку ускладнень.

Лікар повідомила, що в цьому році у Павлограді поширеність гіпертонічної хвороби становить 3824 випадків на 10 тис. населення, а по області — 3500 випадків. За 9 місяців 2017 року на 10 тисяч населення в місті було виявлено 147 нових випадків гіпертонії серед павлоградців.

Галина Іванівна зауважила, що в нашому місті діє соціальна програма «Доступні ліки», яка полягає у відшкодуванні вартості лікарських засобів особам, які перебувають на амбулаторному лікуванні із захворюваннями серцево-судинної системи, бронхіальною астмою та цукровим діабетом ІІ типу. Подібні дії допомагають залучити хворих до активного лікування цих захворювань.

Фахівець розповіла мешканцям міста про фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань та артеріальної гіпертензії та надала поради, як запобігти захворюванням:
— Відмовитись від куріння;                                          — Не зловживати алкоголем;
— Підтримувати активний спосіб життя;                    — Стежити за рівнем холестерину;
— Берегти психічне здоров’я та уникати стресів;       — Слідкувати за масою тіла;
— Раціонально харчуватись;                                         — Постійно приймати ліки
— Регулярно вимірювати артеріальний тиск;              при гіпертонічній хворобі.

Ременчус О.І. повідомила що за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я інсульт або гостре порушення мозкового кровообігу – це раптова поява симптомів порушення мозкових функцій, які можуть призвести до смерті людини. Смертність від інсультів становить 12-15% загального показника, тобто займає друге-третє місце після захворювань серця та злоякісних новоутворень різної локалізації.

Ангіоневролог інформувала, що інсульт посідає третє місце серед причин смертності і перше у структурі стійкої втрати працездатності. Щорічно в світі трапляється 16,8 млн. мозкових інсультів. Це на цілих 68% більше, ніж було в 1990 році. Відзначається, що в країнах з високим рівнем доходів кількість випадків інсультів вдвічі менше, ніж в малозабезпечених країнах. В Україні найбільша поширеність захворювань головного мозку, до яких і відноситься інсульт, відзначається в Донецькій, Одеській, Запорізькій областях , а найменша — в Рівненській, Закарпатській, Львівській областях. У Павлограді в 2016 році поширеність захворювань головного мозку склала 933,5 випадків на 10 тисяч населення, що на 29% вище всеукраїнського показника.

Лікарі наголосили, що найчастішою причиною виникнення мозкових інсультів є артеріальна гіпертензія і атеросклероз та їх поєднання. Вони звернулись до мешканців міста з проханням при перших ознаках гострого порушення мозкового кровообігу, таких як нестерпний головний біль, порушення мови, зору, координації руху, втрата чутливості на обличчі або кінцівках, терміново викликати швидку медичну допомогу. Міська лікарня № 4 є центром по наданню екстреної та невідкладної допомоги де створені всі умови для діагностики мозкових інсультів на ранньому етапі (працює комп’ютерний томограф). При своєчасному зверненні є можливість ефективно застосувати сучасні методики лікування. Системна тромболітична терапія може бути ефективною тільки у перші 3-4 години від початку захворювання.

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР»

трансляції з web камерПереіменування парків міста. Опитування.
Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

100 міст, більше 130 презентацій і 65 днів у дорозі, — такі показники найбільшого на сьогодні туру на підтримку книги в Україні. Письменник Max Kidruk цієї осені презентуватиме новий роман «Не озирайся і мовчи» у обласних центрах та невеличких містах нашої країни.

ПРО НОВИЙ РОМАН:

«Не озирайся і мовчи» — це позажанрова історія з елементами трилера та соціальної драми. Окрім містичної складової, автор піднімає проблеми спілкування і взаєморозуміння батьків та дітей, травлі у школі та бажання втечі від реальності, притаманного підліткам.

Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся, — йдеться в анотації.

Макс Кідрук зазначає, що частково «НОІМ» — це роман не про паралельні світи, але про усвідомлення нами часу. «Там, де непідготовлений читач бачить містику, я опираюсь на реальні наукові теорії», — уточнює автор.

БУКТРЕЙЛЕР: https://youtu.be/WkWTxYPOcs8

ПРО ТУР:

«Якщо чесно, то «божевілля» — це перше слово, що зринає в голові, коли думаю про тур. І річ навіть не в тім, що нічого подібного ніхто в сучукрліт іще не робив. #100містНОІМ — це Еверест для мене та моєї команди. Водночас я хочу, щоб ви розуміли: туру не було б, якби не книга. Саме ЦЯ книга. Я б нізащо не наважився на таку масштабну кампанію, якби не був на 100 % упевнений у своїй історії», — говорить Макс Кідрук.

Повний розклад туру: тут goo.gl/kQZyB5

Офіційний хештег туру: #100містНОІМ
Організатор туру: Мистецьке об’єднання «стендаЛь»
Партнери: «Країна», «Газета по-українськи», «Gazeta.ua»

Останні надходження

 • Щодо процедури прийняття тарифів на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування (запит — відповідь)
 • Про надання матеріальної допомоги на лікування
 • Про надання матеріальної допомоги
 • Про надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих в Афганістані
 • Про виділення щомісячної матеріальної допомоги
 • Про виділення матеріальної допомоги
 • Про стан роботи із запитами на публічну інформацію у виконавчому комітеті Павлоградської міської ради в 2017 році
 • Гала-концерт і церемонія нагородження фестивалю «Різдвяна зірочка»
 • Про присвоєння поштової адреси
 • Про клопотання щодо присвоєння почесного звання України “Мати-героїня”
 • Підвищення мінімальних соціальних стандартів у 2018 році та індексація заробітної плати.
 • Про затвердження фінансового плану КП «Стадіон «Прометей»» Павлоградської міської ради на 2018 рік
 • Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населекння Павлоградської міської ради
 • Відділ з економічних питань інформує щодо закупівель товарів, робіт і послуг, здійснених у системі електронних закупівель «PROZORRO»
 • Про роботу відділу містобудування та архітектури за IV квартал 2017р.