Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Март 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисна інформація

Лікар-нарколог радить та застерігає

Сентябрь 4th, 2017 Охорона Здоров'я Вывести на печать

31 серпня 2017 року у актовій залі КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» ПМР» відбулась прес-конференція на тему: «Згубна дія алкоголю на організм дітей та дорослих».
Лікар-нарколог відділення №3 КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер» ДОР» Пасіцельський Роман Михайлович детально розповів журналістам та медичним сестрам місцевих шкіл про фізіологічний та моральній вплив алкоголю на людей.
Алкоголь негативно впливає на всі органи і системи людини, це не підлягає сумніву. Якщо у людини якийсь орган працював недостатньо добре, то алкоголь спровокує погіршення його стану. За словами лікаря, найбільш згубно діє цей отруйний напій саме на мозок.
Мозок людини постійно забезпечується кров’ю, тому алкоголь накопичується в його тканинах досить швидко і довго не виводиться. Концентрація алкоголю в тканинах мозку вище, ніж в інших органах. Етиловий спирт дуже токсичний для нього. У організму людини немає захисного бар’єру від його проникнення в мозок, тому алкоголь інтенсивно руйнує його клітини. При кожному вживанні будь-якої дози алкоголю відбувається відмирання ділянок головного мозку.
Коли людина почуває себе комфортніше під впливом алкоголю, її мозок перестає адекватно сприймати вхідну ззовні інформацію. Після чергового прийому алкоголю в тканинах мозку з’являються нові відмерлі клітини. У хронічних алкоголіків значно менший ресурс мозку в порівнянні зі здоровою людиною.
Фахівець наголосив, що під впливом алкоголю починають руйнуватися окремі ділянки головного мозку, що відповідають на психічну і розумову діяльність. При регулярному вживанні етилового спирту регулюючі функції мозку вимикаються повністю, відбувається деградація організму. Якщо людина продовжує вести подібний спосіб життя, то її моральні якості атрофуються остаточно.
Алкоголь є причиною багатьох вчинків, наслідки яких зламали не одне життя:
90% – сексуальне насильство
80% – перший сексуальний досвід (частіше негативний)
70% – незапланована вагітність
60% – інфекції, що передаються статевим шляхом
50% – ДТП
50% – розпад сім’ї через алкогольну залежність одного із подружжя
50% – вбивства
25% – самогубства
Пасіцельський Р.М. інформував, що станом на 01.01.2017 року у місті Павлограді на офіційному обліку з алкогольною залежністю перебувало 614 осіб, а на сьогоднішній день – 576 людей. На профілактичному обліку на початку 2017 року перебувало 67 чоловік, а зараз – 66, з них 5 – підлітки. Проте, ці цифри не говорять про зниження кількості випадків алкогольної залежності, бо багато людей звертаються за наркологічною допомогою анонімно і до офіційної статистик не потрапляють, також враховуються переїзди, зняття з обліку, потрапляння до в’язниці та ін. Краще за статистику допоможе зрозуміти рівень алкоголізації населення Павлограда кількість точок продажу спиртних напоїв, власників яких іноді не лякає навіть порушення закону. Зокрема, процвітає торгівля алкоголем та тютюновими виробами біля шкіл, у нічний час, незважаючи на вік покупців та ін.
Роман Михайлович розповів, що з року в рік лікарі-наркологи проводять активну роз’яснювальну роботу щодо згубної дії алкоголю в учбових закладах міста, але найбільшу роль у цьому питанні відіграє саме сім’я. Він звернувся до медичних сестер і соціальних працівників навчальних закладів із проханням пильніше ставитись до поведінки своїх учнів та своєчасно інформувати батьків про їх пристрасть до шкідливих звичок.
Щоб побороти хімічну залежність організму на ранніх стадіях захворювання, звертайтесь за допомогою до наркологів відділення №3 «КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер» ДОР» за адресою: м. Павлоград, вул. Дніпровська, 241 та за номером: +38 050 617-24-05.

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР»

IMG_0306[5455]

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження