Июль 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Корисна інформація

Профілактика харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій

Июль 6th, 2018 Охорона Здоров'я Вывести на печать

5 липня 2018 року в актовому залі КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград» ПМР» було проведено прес-конференцію на тему: «Профілактика харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій». У заході взяла участь міськрайонний епідеміолог Руденок Людмила Іванівна.

CAM02423

Літня пора – це пора відпусток, достатку овочів та фруктів. Але не треба забувати про те, що з приходом літа активуються сприятливі умови для розповсюдження гострих кишкових інфекцій. Теплі погодні умови, поява в раціоні різноманітних ягід, овочів та підвищення відчуття спраги часто допомагають виживати та розмножуватися збудникам гострих кишкових інфекцій. У такі моменти особливо важливо дотримуватися заходів профілактики.

Лікар інформувала, що на сьогоднішній день в Павлограді високий рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції. У 2018 році тільки за 5 місяців на гострі кишкові інфекції перехворіло 164 мешканця міста, показник захворюваності склав 358,62  на 100 тисяч населення, що перевищило обласний показник на 62,1%. На початку літа у першій половині червня 2018 року за медичною допомогою звернулось вже 32 хворих на гострі кишкові інфекції, що у порівнянні з травнем вище в 1,4 рази, а в порівнянні із лютим — вище в 3,5 рази. Діти хворіють частіше на гострі кишкові інфекції, ніж дорослі – в 74,4 % випадків. Фахівець звернулась до батьків з проханням приділяти увагу особистій гігієні та харчуванню дітей. Страви для дітей повинні готуватися тільки на один прийом і ні в якому разі не повинні зберігатись. У дітей система травлення є недосконалою, тому продукти харчування повинні бути якісними та відповідати віку дитини.

Руденок Л.І. розповіла про те, що необхідно робити, щоб не захворіти на гострі кишкові інфекції. Треба пам’ятати, збудник гострих кишкових інфекцій в першу чергу не повинен потрапити до організму людини. Існують різні способи потрапляння, але найчастіше це недоброякісні харчові продукти та страви. Також брудні руки – це прямий шлях до інфікування збудниками гострих кишкових інфекцій, тому не забувайте дотримуватись особистої гігієни.

Міськрайонний епідеміолог наголосила на тому, що особливо небезпечними є харчові продукти, які придбані в стихійних місцях продажу. На такі харчові продукти відсутнє документальне підтвердження про якість та епідбезпечність. Вони продаються прямо «з бруду», на землі біля доріг, без дотримання правил гігієни, особами, що не пройшли медичний огляд і можуть бути носіями збудників кишкових інфекцій. Харчові продукти треба купувати тільки в установлених місцях: в магазині, на ринку. Не забувати користуватися поліетиленовими пакетами, окремо транспортувати готові та сирі харчові продукти, щоб попередити забруднення готових. Ті ж умови треба витримувати при зберіганні продуктів в холодильнику.

Фрукти та овочі необхідно ретельно мити під проточною водою перед вживанням та не забувати про можливості організму вмістити їх кількість. Молоко треба кип’ятити, загалом молочні продукти підлягають термічній обробці (сирники, запіканка тощо). При приготуванні страв, особливо м’ясних, необхідно витримувати час термічної обробки та  дотримуватись правил гігієни. Вживати в харчуванні треба тільки свіжі продукти та страви. Особливо небезпечні в епідемічному відношенні  – салати та кондитерські вироби з кремом.

Лікар переконливо порадила в жодному разі не займатись самолікуванням, а при виникненні перших ознак кишкового захворювання терміново звертатись до лікаря.

 

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР»

трансляції з web камерОбговорення назв паркам, скверам, бульварам м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Міська бібліотечна акція

Останні надходження

 • Що стало причиною відсутності водопостачання у Павлограді?
 • Відділ з економічних питань інформує щодо закупівель товарів, робіт і послуг, здійснених у системі електронних закупівель «PROZORRO»
 • До уваги мешканців міста, які мають заборгованість за послуги теплопостачання
 • Виконання міського бюджету за травень 2018 року
 • Виконання міського бюджету за червень 2018 року
 • Виконання міського бюджету за лютий 2018 року
 • Виконання міського бюджету за квітень 2018 року
 • Про зміну поштової адреси
 • Кількість запитів на публічну інформацію, що надійшли до виконавчого комітету Павлоградської міської ради за червень 2018р.
 • Пройшла чергова апаратна нарада
 • Про присвоєння поштової адреси
 • Про присвоєння поштової адреси земельній ділянці
 • Про затвердження складу комісії з визначення та відшкодування збитків власнику землі – територіальній громаді міста Павлоград
 • Відбулася виїзна нарада за участю міського голови
 • Про погодження на видалення дерев