Октябрь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Корисна інформація

Що потрібно знати про меланому

Апрель 20th, 2018 Охорона Здоров'я Вывести на печать

 

19 квітня 2018 року у шкіряно-венерологічному диспансерному відділенні КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» було проведено прес-конференцію на тему: «24 квітня – Всеукраїнський день меланоми»
У роботі прес-конференції взяла участь лікар дерматовенеролог шкіряно-венерологічного диспансерного відділення міської лікарні № 1 Мартієнко Тетяна Борисівна.
Лікар розповіла присутнім про те, що в цьому році вже в десятий раз відбудеться Всеукраїнський День діагностики меланоми в рамках програми «Євромеланома», учасниками якої є 30 країн. День меланоми проходить щорічно, починаючи з 2009 року. Основна мета заходу — донести до громадськості інформацію про таке небезпечне захворювання як меланома і ризики переродження родимки у злоякісну пухлину.
Мартієнко Т.Б. інформувала, що у всьому світі відзначається різке збільшення захворюваності на злоякісні новоутворення шкіри. Рак шкіри вважається одним з найжорстокіших раків. Можна запобігти раку шкіри і уникнути його розповсюдження за допомогою виявлення на ранніх стадіях. Рак шкіри — меланома — це дуже підступне захворювання з найвищою швидкістю поширення ракових клітин.
Дерматовенеролог повідомила, що у місті Павлограді за 2017 рік було виявлено 31 випадок раку шкіри, з них 9 – меланома. В першому кварталі 2018 року виявлено 5 випадків захворювання на рак шкіри, із них 2 – меланома. Ці цифри повинні застерегти населення від байдужого ставлення до стану своєї шкіри.
На самому початку рак шкіри непомітний, він може з’явитися у вигляді плями на шкірі або у вигляді родимки. Зазвичай люди не надають цьому значення, але з часом рак починає проникати в інші частину органів тіла. Ракове утворення, що було досліджено вчасно і не поширилось на інші органи, може бути видалено, і тим самим зберегти людині життя.
Родимки які змінюються з часом (збільшуються в розмірах, змінюють свій колір), родимки з нерівними краями, асиметричні, з різним відтінком або дуже великих розмірів повинні пройти перевірку. Основним фактором виникнення раку шкіри є ультрафіолетові випромінювання. Також до виникнення раку шкіри може призвести вплив канцерогенних хімічних речовин, таких як миш’як, ароматичні вуглеводні, смоли. Необхідно також захищати шкіру від хронічної травматизації, особливо в області родимих плям, рубців, папілом.
Фахівець наголосила, що для раннього виявлення та профілактики злоякісних новоутворень шкіри, необхідно звертатися за консультацією до таких фахівців як сімейний лікар, хірург, дерматолог та онколог. На сьогоднішній день існує сучасний метод діагностики новоутворень шкіри за допомогою приладу – дерматоскоп, завдяки якому підвищується можливість діагностики на ранній стадії до 90% і вище.
Мартієнко Тетяна Борисівна звернулась до мешканців міста з проханням при найменшій підозрі змін на шкірі терміново звертатися за консультацією до сімейного лікаря, хірурга або дерматовенеролога. Шкіряно-венерологічне диспансерне відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» (вул. Шевченко, 63) працює з 8:00 до 15:00 щодня, крім суботи та неділі.

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР

трансляції з web камер

Обговорення назв паркам, скверам, бульварам м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Герої рідної землі

Останні надходження

 • У місті пройшли заходи до Дня захисника України
 • Підтримка молодіжного підприємництва
 • Кандидат на посаду зареєстрований як ФОП. Приймати за сумісництвом чи основним місцем роботи?
 • Зустріч за круглим столом з метою обговорення актуальних питань щодо належного оформлення трудових відносин з найманим працівниками.
 • Заводу «Павлоградхіммаш»-140 років
 • Міський голова привітав військовослжбовців зі святом
 • Шановні павлоградці!
 • Прес-тур з міським головою
 • Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги
 • Художники про мир
 • Заходи до Дня захисника України
 • Про внесення змін до фінансового плану КП «Павлограджитлосервіс» Павлоградської міської ради на 2018 рік
 • Про розподіл житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами з присвоєнням поштових адрес
 • Про розподіл житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами з присвоєнням поштових адрес
 • Про присвоєння поштової адреси