Август 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

Що потрібно знати про меланому

Апрель 20th, 2018 Охорона Здоров'я Вывести на печать

 

19 квітня 2018 року у шкіряно-венерологічному диспансерному відділенні КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» було проведено прес-конференцію на тему: «24 квітня – Всеукраїнський день меланоми»
У роботі прес-конференції взяла участь лікар дерматовенеролог шкіряно-венерологічного диспансерного відділення міської лікарні № 1 Мартієнко Тетяна Борисівна.
Лікар розповіла присутнім про те, що в цьому році вже в десятий раз відбудеться Всеукраїнський День діагностики меланоми в рамках програми «Євромеланома», учасниками якої є 30 країн. День меланоми проходить щорічно, починаючи з 2009 року. Основна мета заходу — донести до громадськості інформацію про таке небезпечне захворювання як меланома і ризики переродження родимки у злоякісну пухлину.
Мартієнко Т.Б. інформувала, що у всьому світі відзначається різке збільшення захворюваності на злоякісні новоутворення шкіри. Рак шкіри вважається одним з найжорстокіших раків. Можна запобігти раку шкіри і уникнути його розповсюдження за допомогою виявлення на ранніх стадіях. Рак шкіри — меланома — це дуже підступне захворювання з найвищою швидкістю поширення ракових клітин.
Дерматовенеролог повідомила, що у місті Павлограді за 2017 рік було виявлено 31 випадок раку шкіри, з них 9 – меланома. В першому кварталі 2018 року виявлено 5 випадків захворювання на рак шкіри, із них 2 – меланома. Ці цифри повинні застерегти населення від байдужого ставлення до стану своєї шкіри.
На самому початку рак шкіри непомітний, він може з’явитися у вигляді плями на шкірі або у вигляді родимки. Зазвичай люди не надають цьому значення, але з часом рак починає проникати в інші частину органів тіла. Ракове утворення, що було досліджено вчасно і не поширилось на інші органи, може бути видалено, і тим самим зберегти людині життя.
Родимки які змінюються з часом (збільшуються в розмірах, змінюють свій колір), родимки з нерівними краями, асиметричні, з різним відтінком або дуже великих розмірів повинні пройти перевірку. Основним фактором виникнення раку шкіри є ультрафіолетові випромінювання. Також до виникнення раку шкіри може призвести вплив канцерогенних хімічних речовин, таких як миш’як, ароматичні вуглеводні, смоли. Необхідно також захищати шкіру від хронічної травматизації, особливо в області родимих плям, рубців, папілом.
Фахівець наголосила, що для раннього виявлення та профілактики злоякісних новоутворень шкіри, необхідно звертатися за консультацією до таких фахівців як сімейний лікар, хірург, дерматолог та онколог. На сьогоднішній день існує сучасний метод діагностики новоутворень шкіри за допомогою приладу – дерматоскоп, завдяки якому підвищується можливість діагностики на ранній стадії до 90% і вище.
Мартієнко Тетяна Борисівна звернулась до мешканців міста з проханням при найменшій підозрі змін на шкірі терміново звертатися за консультацією до сімейного лікаря, хірурга або дерматовенеролога. Шкіряно-венерологічне диспансерне відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» (вул. Шевченко, 63) працює з 8:00 до 15:00 щодня, крім суботи та неділі.

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР

трансляції з web камерОбговорення назв паркам, скверам, бульварам м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Міська бібліотечна акція

Останні надходження

 • 60449
 • Про внесення змін до рішення міської ради від 22 грудня 2017 року № 1006-32/VІІ „Про міський бюджет на 2018 рік” (з урахуванням змін)
 • Про внесення змін до рішення міської ради від 22 грудня 2017 року № 1006-32/VІІ „Про міський бюджет на 2018 рік” (з урахуванням змін)
 • Заходи з відзначення Дня Державного Прапора, 27 –ї річниці незалежності України у Павлограді
 • Перекриття руху автотранспорту під час проведення святкових заходів з нагоди Дня Державного Прапора, Дня незалежності України та Дня шахтаря
 • Контроль за виконанням ремонтних робіт
 • Про погодження заяви про наміри ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод»
 • Про погодження заяви про наміри ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод»
 • Про погодження заяви про наміри ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод»
 • Про погодження заяви про наміри ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод»
 • Про погодження схеми санітарного очищення території м. Павлограда
 • Про надання дозволу на списання комунального майна
 • Про затвердження цін на роботи (послуги), які надаються архівним відділом Павлоградської міської ради
 • Про залучення та відпуск матеріальних цінностей з міського матеріального резерву
 • Про залучення та відпуск матеріальних цінностей з міського матеріального резерву