Декабрь 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисна інформація

Сонце не завжди корисне

Август 11th, 2017 Охорона Здоров'я Вывести на печать

9 серпня 2017 року у шкіряно-венерологічному диспансерному відділенні КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» було проведено прес-конференцію на тему: «Як зберегти здоров’я в спекотні дні».
У роботі прес-конференції взяли участь лікарі дерматовенерологи шкіряно-венерологічного диспансерного відділення міської лікарні № 1 Мартієнко Тетяна Борисівна та Єрьоміна Вікторія Вікторівна
Мартієнко Тетяна Борисівна наголосила на тому, що сонячне проміння є корисним лише при умові дотримання правил і допустимих норм. Сонячні промені проникають до 2 мм в шкіру і цього достатньо для того, щоб вони викликали різні структурні і функціональні зміни не тільки в самій шкірі, але й у всьому організмі. У літній сезон, часто спостерігаються випадки, під час відпочинку на пляжі, коли люди сильно засмагають, керуючись бажанням оздоровитись. Слід пам’ятати, що це звичайні опіки.
Лікар розповіла журналістам про різні ступені прояву фотодерматозу та його клінічні прояви. Основним фактором, який сприяє виникненню фотодерматозу є ультрафіолетове опромінення, точніше, надмірний вплив сонячних променів на шкіру. Якщо після тривалого перебування на сонці з’являються почервонілі ділянки шкіри, що з часом починають свербіти і облазити, але сильних травм при цьому не виникає, це є ознакою першої ступіні. На другій ступені травми шкірних покривів більш серйозні. З’являються пухирці з серозною рідиною, дотики стають болючими. Виникає свербіж, утворюються дрібні гнійники, які можуть зливатися у великі ділянки. Такі ушкодження зазвичай діагностуються на найбільш вразливих місцях – шиї, верхній третині спини, плечах. При третій ступені фотодерматозу, лікування проводиться лише в умовах стаціонару, бо може розвинутися некроз епідермісу і дерми.
Дерматовенеролог звернула увагу на те, що особливо обережними з сонячним промінням повинні бути люди зі світлою шкірою та з великою кількістю родимих плям на тілі. Ні в якому разі неможна довго перебувати на сонці хворим на гострі респіраторні захворювання та людям із хронічними захворюваннями, у період загострення.
Фахівець порадила у спекотні дні уникати прогулянок з 10-00 до 16-00, бо саме в цей період часу сонце найбільш активне. Якщо немає можливості уникнути перебування на сонці, потрібно добре захищати шкіру одягом, носити капелюхи із широкими полями та користуватися сонцезахисними кремами (SPF не менше 50).
Єрьоміна Вікторія Вікторівна детальніше торкнулася теми онкологічних захворювань шкіри, причиною яких може бути надмірний вплив сонячних променів. В усьому світі спостерігається тенденція до збільшення кількості випадків злоякісних новоутворень шкіри, що складають 25% від всіх ракових захворювань. По Дніпропетровській області щорічно реєструється близько 1,5 тис. випадків раку шкіри, з них 200 – меланома. Згідно статистики по м. Павлограду, у 2015 році було виявлено 25 випадків захворювання на рак шкіри, з яких 7 – меланома. В 2016 році – 34 випадки раку шкіри, 11 – меланома. З роками проблема не втрачає своєї актуальності, тому за перше півріччя 2017 року вже було зафіксовано 11 випадків раку шкіри, з них 5 – меланома.
За словами спеціаліста, існують різні види раку шкіри, з яких, в основному, виділяють три — базаліома, плоскоклітинний рак і меланома. Базаліома зустрічається частіше у людей літнього віку та локалізується на обличчі. Її особливість полягає в тривалому перебігу, без метастазів, але з часом вона пошкоджує глибоко лежачі тканини, що є вкрай небезпечним. Плоскоклітинний рак виявляється рідше, ніж базаліома, але більш небезпечний, тому що метастазується, протікає важче, швидше і може локалізуватися на будь-якій ділянці шкіряних покровів. На ряду з іншими факторами, у появі даного виду раку велику роль відіграють сонячні інсоляції. Меланома є одним з найнебезпечніших різновидів раку шкіри. Новоутворення може з’являтись як на місці вродженого невуса (родимої плями), так і на незміненій шкірі. Зовні це злоякісне новоутворення від звичайної пігментної плями можна відрізнити за рядом зовнішніх ознак: меланома має асиметричні краї, нерівномірну пігментацію, може збільшуватись у розмірах та змінювати колір, підвищуватись над рівнем шкіри.
Лікарі-дерматовенерологи рекомендували при найменшій підозрі змін на шкірі не панікувати, а терміново звертатися за консультацією до сімейного лікаря, хірурга або дерматовенеролога.

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР»

трансляції з web камер


Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

100 міст, більше 130 презентацій і 65 днів у дорозі, — такі показники найбільшого на сьогодні туру на підтримку книги в Україні. Письменник Max Kidruk цієї осені презентуватиме новий роман «Не озирайся і мовчи» у обласних центрах та невеличких містах нашої країни.

ПРО НОВИЙ РОМАН:

«Не озирайся і мовчи» — це позажанрова історія з елементами трилера та соціальної драми. Окрім містичної складової, автор піднімає проблеми спілкування і взаєморозуміння батьків та дітей, травлі у школі та бажання втечі від реальності, притаманного підліткам.

Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся, — йдеться в анотації.

Макс Кідрук зазначає, що частково «НОІМ» — це роман не про паралельні світи, але про усвідомлення нами часу. «Там, де непідготовлений читач бачить містику, я опираюсь на реальні наукові теорії», — уточнює автор.

БУКТРЕЙЛЕР: https://youtu.be/WkWTxYPOcs8

ПРО ТУР:

«Якщо чесно, то «божевілля» — це перше слово, що зринає в голові, коли думаю про тур. І річ навіть не в тім, що нічого подібного ніхто в сучукрліт іще не робив. #100містНОІМ — це Еверест для мене та моєї команди. Водночас я хочу, щоб ви розуміли: туру не було б, якби не книга. Саме ЦЯ книга. Я б нізащо не наважився на таку масштабну кампанію, якби не був на 100 % упевнений у своїй історії», — говорить Макс Кідрук.

Повний розклад туру: тут goo.gl/kQZyB5

Офіційний хештег туру: #100містНОІМ
Організатор туру: Мистецьке об’єднання «стендаЛь»
Партнери: «Країна», «Газета по-українськи», «Gazeta.ua»

Останні надходження

 • ПОВІДОМЛЕННЯ
 • Зміни до Паспортів від 14.12.2017
 • Павлоградці вшанували ліквдаторів аварії на Чорнобильській АЕС
 • ДО УВАГИ РОЗПОРЯДНИКІВ ТА ОДЕРЖУВАЧІВ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ
 • Вітаємо «Юність» з престижною перемогою!
 • ПОВІДОМЛЕННЯ
 • ПОВІДОМЛЕННЯ
 • Про забезпечення належного порядку в місті у святкові та вихідні дні 23 – 25, 30 – 31 грудня 2017 року, 01, 06 – 08 січня 2018 року
 • Шановні павлоградці!
 • В Павлограді спостерігається сезонне зростання захворюваності на ГРВІ
 • Новини від 13.12.2017
 • Виставка-ярмарок «Кольорові візерунки-7».
 • Перемоги учнів ДМШ №3 в Х відкритому Міжнародному фестивалі-конкурсі музики та академічного вокалу «Золота ліра».
 • Наші гості: ”Музей — Супер!”.
 • Про затвердження скоригованого фінансового плану КП «Павлоградське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Павлоградської міської ради на 2017 рік