Апрель 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Корисна інформація

Тютюнопаління обумовлює надзвичайно високий ризик для здоров’я

Ноябрь 16th, 2017 Охорона Здоров'я Вывести на печать

15 листопада 2017 року в КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Павлоградської міської ради» до Всесвітнього Дня боротьби з хронічними обструктивними захворюваннями легень та Міжнародного Дня відмови від куріння було проведено прес-конференцію.
У заході взяли участь заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» ПМР» Гришина Ірина Миколаївна та лікар-нарколог відділення № 3 КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер»ДОР» Лебедєв Сергій Зіновійович.
Мета Міжнародного дня відмови від куріння – закликати курців відмовитись від шкідливої звички та звернути їх увагу на те, що кожна викурена цигарка завдає непоправної шкоди здоров’ю. Учасники прес-конференції звернули увагу на дві взаємопов’язані проблеми: легеневу патологію та куріння.
Гришина І.М. наголосила на тому, що куріння це головний фактор виникнення та розвитку хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ). Небезпека цієї хвороби полягає в тому, що розвивається вона досить повільно, її першими симптомами можуть бути задишка під час фізичного навантаження, відчуття дихального дискомфорту, на що людина не завжди звертає увагу. Більшість пацієнтів звертається до лікаря вже на етапі тяжких змін дихальних шляхів, коли вплинути на прогноз дуже складно чи навіть неможливо. Підступність ХОЗЛ полягає в тому, що скарги на утруднене дихання виникають, як правило, вже при розгорнутій картині захворювання — через багато років після його початку, в основному на фоні куріння. А відсутність інформованості населення не тільки про симптоми та наслідки ХОЗЛ, але і про сам факт існування такої патології, приводить до того, що хворі навіть на пізніх стадіях не підозрюють у себе наявність цієї хвороби. Лише після перенесення тяжких ускладнень захворювань серцево-судинної системи, тютюнозалежні хворі відмовляються від шкідливої звички.
Фахівець повідомила, що в місті Павлограді хворих з хронічними обструктивними захворюваннями легень зареєстровано 1871 чоловік. Показник захворюваності на ХОЗЛ у Павлограді становить 301.0 на 10 000 населення, що значно перевищує обласний (126.0 на 10 000) у зв’язку зі значною кількістю працюючих мешканців міста у вугільній промисловості. На здоров’я шахтарів впливають не тільки несприятливі умови праці, а й небезпечна шкідлива звичка – тютюнопаління.
Лебедєв С.З. акцентував увагу на тому, що не існує безпечних цигарок та безпечного куріння. Щоб попередити розповсюдження куріння серед підлітків, необхідно, в першу чергу, знизити рівень куріння серед дорослих. Батьки повинні виховувати у своєї дитини звичку протистояння своїм одноліткам, якщо ті пропонують їм куріння, алкоголь чи наркотики. Діти хочуть бути схожими на своїх батьків, і якщо батьки мають шкідливі звички, то в 70 – 80 % – діти також будуть курити.
Фахівець розповів, що лікарі-наркологи мають надію допомогти молоді зрозуміти важливість правильного вибору між сумнівним задоволенням викурити цигарку та безпекою свого здоров’я, проводячи активну роз’яснювальну роботу з учнями старших класів шкіл, студентами професійного ліцею, технікуму та їх батьками.
Лікар-нарколог запросив мешканців міста, які бажають кинути палити та мають для цього чітку мотивацію, звертатися за консультативною допомогою до фахівців наркологічного відділення (вул. Дніпровська, 241).

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда»ПМР»

трансляції з web камер


Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Spіvochі-malvi

Останні надходження

 • Чергова 36 сесія Павлоградської міської ради
 • Флористика в творах Олени Рибальченко.
 • До уваги мешканців будинків, які будуть відключені від централізованого опалення!
 • Валентину Цешковському присвоєно почесне звання
 • Презентація Українського державного хіміко-технологічного університету.
 • Новини від 24.04.2018
 • Ярмарок вакансій — ефективна допомога роботодавцям у підборі працівників.
 • Про дотримання вимог законодавства України з питань охорони праці суб’єктів господарювання м.Павлоград.
 • Відділ з економічних питань інформує щодо закупівель товарів, робіт і послуг, здійснених у системі електронних закупівель «PROZORRO»
 • Про виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення експертизи по виконанню капітального ремонту квартири інваліда війни 2 групи
 • Про виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення експертизи по виконанню капітального ремонту квартири інваліда війни 2 групи
 • Про виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення експертизи по виконанню капітального ремонту квартири інваліда війни 3 групи
 • Про виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення експертизи по виконанню капітального ремонту квартири інваліда війни 3 групи
 • Про надання дозволу на встановлення дорожнього знаку
 • Про надання дозволу на встановлення дорожніх знаків