Октябрь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Корисна інформація

Тютюнопаління обумовлює надзвичайно високий ризик для здоров’я

Ноябрь 16th, 2017 Охорона Здоров'я Вывести на печать

15 листопада 2017 року в КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Павлоградської міської ради» до Всесвітнього Дня боротьби з хронічними обструктивними захворюваннями легень та Міжнародного Дня відмови від куріння було проведено прес-конференцію.
У заході взяли участь заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» ПМР» Гришина Ірина Миколаївна та лікар-нарколог відділення № 3 КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер»ДОР» Лебедєв Сергій Зіновійович.
Мета Міжнародного дня відмови від куріння – закликати курців відмовитись від шкідливої звички та звернути їх увагу на те, що кожна викурена цигарка завдає непоправної шкоди здоров’ю. Учасники прес-конференції звернули увагу на дві взаємопов’язані проблеми: легеневу патологію та куріння.
Гришина І.М. наголосила на тому, що куріння це головний фактор виникнення та розвитку хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ). Небезпека цієї хвороби полягає в тому, що розвивається вона досить повільно, її першими симптомами можуть бути задишка під час фізичного навантаження, відчуття дихального дискомфорту, на що людина не завжди звертає увагу. Більшість пацієнтів звертається до лікаря вже на етапі тяжких змін дихальних шляхів, коли вплинути на прогноз дуже складно чи навіть неможливо. Підступність ХОЗЛ полягає в тому, що скарги на утруднене дихання виникають, як правило, вже при розгорнутій картині захворювання — через багато років після його початку, в основному на фоні куріння. А відсутність інформованості населення не тільки про симптоми та наслідки ХОЗЛ, але і про сам факт існування такої патології, приводить до того, що хворі навіть на пізніх стадіях не підозрюють у себе наявність цієї хвороби. Лише після перенесення тяжких ускладнень захворювань серцево-судинної системи, тютюнозалежні хворі відмовляються від шкідливої звички.
Фахівець повідомила, що в місті Павлограді хворих з хронічними обструктивними захворюваннями легень зареєстровано 1871 чоловік. Показник захворюваності на ХОЗЛ у Павлограді становить 301.0 на 10 000 населення, що значно перевищує обласний (126.0 на 10 000) у зв’язку зі значною кількістю працюючих мешканців міста у вугільній промисловості. На здоров’я шахтарів впливають не тільки несприятливі умови праці, а й небезпечна шкідлива звичка – тютюнопаління.
Лебедєв С.З. акцентував увагу на тому, що не існує безпечних цигарок та безпечного куріння. Щоб попередити розповсюдження куріння серед підлітків, необхідно, в першу чергу, знизити рівень куріння серед дорослих. Батьки повинні виховувати у своєї дитини звичку протистояння своїм одноліткам, якщо ті пропонують їм куріння, алкоголь чи наркотики. Діти хочуть бути схожими на своїх батьків, і якщо батьки мають шкідливі звички, то в 70 – 80 % – діти також будуть курити.
Фахівець розповів, що лікарі-наркологи мають надію допомогти молоді зрозуміти важливість правильного вибору між сумнівним задоволенням викурити цигарку та безпекою свого здоров’я, проводячи активну роз’яснювальну роботу з учнями старших класів шкіл, студентами професійного ліцею, технікуму та їх батьками.
Лікар-нарколог запросив мешканців міста, які бажають кинути палити та мають для цього чітку мотивацію, звертатися за консультативною допомогою до фахівців наркологічного відділення (вул. Дніпровська, 241).

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда»ПМР»

трансляції з web камер

Обговорення назв паркам, скверам, бульварам м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Герої рідної землі

Останні надходження

 • Пройшов форум «Громада своїми руками-перспективи розвитку»
 • До уваги суб’єктів господарювання!
 • ПРО ПЕРЕРАХУНОК ЗА ПОСЛУГИ ВОДОПОСТАЧАННЯ
 • Про погодження умов оренди нерухомого майна
 • Про внесення змін до рішення міської ради від 22 грудня 2017 року № 1006-32/VІІ „Про міський бюджет на 2018 рік” (з урахуванням змін)
 • Про надання дозволу на встановлення дорожніх знаків
 • Про надання дозволу на встановлення дорожніх знаків
 • Про початок та проходження опалювального сезону 2018-2019 рр. для будинків приватного сектору та в квартирах багатоквартирних будинків з індивідуальним газовим/електричним опаленням м. Павлограда
 • Про погодження на видалення та пересаджування дерев
 • Про внесення змін до фінансового плану КП «Аварійно-рятувально-водолазна станція» на 2018 рік
 • Про внесення змін до фінансового плану КП «Затишне місто» Павлоградської міської ради на 2018 рік
 • Про внесення змін до фінансового плану КП «Спеціалізована Агенція Ритуал» Павлоградської міської ради на 2018 рік
 • Про надання одноразової матеріальної допомоги для встановлення індивідуального опалення
 • Про виділення щомісячної матеріальної допомоги
 • Клуб акробатичного рок-н-ролу «Восторг» привіз у Павлоград нагороди Кубка світу і Чемпіонату України!