Июль 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Корисна інформація

Тютюнопаління обумовлює надзвичайно високий ризик для здоров’я

Ноябрь 16th, 2017 Охорона Здоров'я Вывести на печать

15 листопада 2017 року в КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Павлоградської міської ради» до Всесвітнього Дня боротьби з хронічними обструктивними захворюваннями легень та Міжнародного Дня відмови від куріння було проведено прес-конференцію.
У заході взяли участь заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» ПМР» Гришина Ірина Миколаївна та лікар-нарколог відділення № 3 КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер»ДОР» Лебедєв Сергій Зіновійович.
Мета Міжнародного дня відмови від куріння – закликати курців відмовитись від шкідливої звички та звернути їх увагу на те, що кожна викурена цигарка завдає непоправної шкоди здоров’ю. Учасники прес-конференції звернули увагу на дві взаємопов’язані проблеми: легеневу патологію та куріння.
Гришина І.М. наголосила на тому, що куріння це головний фактор виникнення та розвитку хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ). Небезпека цієї хвороби полягає в тому, що розвивається вона досить повільно, її першими симптомами можуть бути задишка під час фізичного навантаження, відчуття дихального дискомфорту, на що людина не завжди звертає увагу. Більшість пацієнтів звертається до лікаря вже на етапі тяжких змін дихальних шляхів, коли вплинути на прогноз дуже складно чи навіть неможливо. Підступність ХОЗЛ полягає в тому, що скарги на утруднене дихання виникають, як правило, вже при розгорнутій картині захворювання — через багато років після його початку, в основному на фоні куріння. А відсутність інформованості населення не тільки про симптоми та наслідки ХОЗЛ, але і про сам факт існування такої патології, приводить до того, що хворі навіть на пізніх стадіях не підозрюють у себе наявність цієї хвороби. Лише після перенесення тяжких ускладнень захворювань серцево-судинної системи, тютюнозалежні хворі відмовляються від шкідливої звички.
Фахівець повідомила, що в місті Павлограді хворих з хронічними обструктивними захворюваннями легень зареєстровано 1871 чоловік. Показник захворюваності на ХОЗЛ у Павлограді становить 301.0 на 10 000 населення, що значно перевищує обласний (126.0 на 10 000) у зв’язку зі значною кількістю працюючих мешканців міста у вугільній промисловості. На здоров’я шахтарів впливають не тільки несприятливі умови праці, а й небезпечна шкідлива звичка – тютюнопаління.
Лебедєв С.З. акцентував увагу на тому, що не існує безпечних цигарок та безпечного куріння. Щоб попередити розповсюдження куріння серед підлітків, необхідно, в першу чергу, знизити рівень куріння серед дорослих. Батьки повинні виховувати у своєї дитини звичку протистояння своїм одноліткам, якщо ті пропонують їм куріння, алкоголь чи наркотики. Діти хочуть бути схожими на своїх батьків, і якщо батьки мають шкідливі звички, то в 70 – 80 % – діти також будуть курити.
Фахівець розповів, що лікарі-наркологи мають надію допомогти молоді зрозуміти важливість правильного вибору між сумнівним задоволенням викурити цигарку та безпекою свого здоров’я, проводячи активну роз’яснювальну роботу з учнями старших класів шкіл, студентами професійного ліцею, технікуму та їх батьками.
Лікар-нарколог запросив мешканців міста, які бажають кинути палити та мають для цього чітку мотивацію, звертатися за консультативною допомогою до фахівців наркологічного відділення (вул. Дніпровська, 241).

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда»ПМР»

трансляції з web камерОбговорення назв паркам, скверам, бульварам м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Міська бібліотечна акція

Останні надходження

 • 30 серпня 2018 року відбудуться земельні торги в м.Павлограді
 • Про результати впровадження Стратегії розвитку м.Павлоград на період до 2020 р. у першому півріччі 2018 року
 • про намір передати в оренду об’єкт комунальної власності щодо якого надійшла заява
 • Що стало причиною відсутності водопостачання у Павлограді?
 • Відділ з економічних питань інформує щодо закупівель товарів, робіт і послуг, здійснених у системі електронних закупівель «PROZORRO»
 • До уваги мешканців міста, які мають заборгованість за послуги теплопостачання
 • Виконання міського бюджету за травень 2018 року
 • Виконання міського бюджету за червень 2018 року
 • Виконання міського бюджету за лютий 2018 року
 • Виконання міського бюджету за квітень 2018 року
 • Про зміну поштової адреси
 • Кількість запитів на публічну інформацію, що надійшли до виконавчого комітету Павлоградської міської ради за червень 2018р.
 • Пройшла чергова апаратна нарада
 • Про присвоєння поштової адреси
 • Про присвоєння поштової адреси земельній ділянці