Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Корисна інформація

Пенсії працівникам села

Июнь 14th, 2017 Пенсійний фонд Вывести на печать

Пенсії працівникам села

Які пенсії передбачено для працівників сільськогосподарської галузі?
Пенсійне забезпечення осіб, які працюють у сільському господарстві, як і працівників інших галузей, здійснюють на загальних підставах у порядку, визначеному Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, тобто при досягненні пенсійного віку та за наявності стажу роботи не менш ніж 15 років.
Хто з працівників сільського господарства має право на достроковий вихід на пенсію?
Згідно із Законом України „Про пенсійне забезпечення”, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, — після досягнення 55 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.
Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, — чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.
Чи зараховується до пільгового стажу тракториста час проходження строкової військової служби та навчання в професійно-технічному навчальному закладі?
Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або обіймала посаду, яка передбачала право на пенсію на пільгових умовах.
Це встановлено Законом України „Про внесення змін до деяких Законів України щодо зарахування до стажу роботи, який дає право на пенсію на пільгових умовах, часу проходження строкової військової служби”.
За статтею 38 Закону України „Про професійно-технічну освіту” час навчання в професійно-технічному навчальному закладі зараховується до трудового стажу учня, слухача, в тому числі в безперервний і в стаж роботи за спеціальністю, що дає право на пільги, встановлені для відповідної категорії працівників, якщо перерва між днем закінчення навчання і днем зарахування на роботу за набутою професією не перевищує трьох місяців.
Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі і час проходження строкової військової служби, які зараховуються до пільгового стажу, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах.
Чи є якісь особливості щодо призначення пільгової пенсії багатодітним матерям, які працюють у сільському господарстві?
Згідно з п. ”ж” ст.. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення” жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро і більше дітей, мають право на пенсію незалежно від віку і трудового стажу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.92 р. № 244 затверджено Порядок призначення пенсій на пільгових умовах жінкам, які працюють в сільськогосподарському виробництві та виховали п’ятеро і більше дітей до 14-річного віку, в тому числі усиновлених. Пенсії на пільгових умовах таким жінкам призначаються незалежно від віку та наявного трудового стажу.
Право на таку пенсію мають жінки, зайняті на постійній роботі в сільськогосподарському виробництві в колгоспах, державних господарствах, на міжгосподарських підприємствах, у кооперативах, орендних колективах, а також у селянських (фермерських) та інших господарствах незалежно від форм власності та господарювання.
Міністерство сільського господарства і продовольства листом від 13.06.95 р. № 02-17 повідомило, що працівники, зайняті на роботах на колективних сільськогосподарських підприємствах або зайняті як робітники в радгоспах, на підсобних сільськогосподарських підприємствах заводів, фабрик, відгодівельних пунктів, птахофабрик, кінних і племінних заводів, що виробляють сільськогосподарську продукцію, вважаються працівниками сільськогосподарського виробництва.
Якщо жінка працювала в сільському господарстві, а на час звернення за призначенням пенсії вже не працює?
Обов’язковою умовою для призначення таким жінкам є їхня зайнятість на час звернення за призначенням такої пенсії на постійній роботі в сільськогосподарському виробництві в колгоспах, державних господарствах, на міжгосподарських підприємствах, у кооперативах, орендних колективах, а також у селянських (фермерських) та інших господарствах незалежно від форм власності та господарювання.
Тобто, якщо жінка звертається за призначенням пенсії та не працює чи працює не в сільському господарстві, права на пільгову пенсію незалежно від віку вона не матиме.
Які документи під час виходу на пенсію потрібно подати селянам до органів Пенсійного фонду?
Основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Адміністрація господарства (правління), де працювала особа, надає в органи Пенсійного фонду довідку, що підтверджує пільговий стаж особи, на підставі первинних документів.
Обчислення стажу роботи селян має певні особливості, з огляду на те, що в багатьох із них праця сезонна?
Слід мати на увазі, що період праці в колективному господарстві після 1965 року зараховують до стажу залежно від виконання встановленого мінімуму трудової участі. Якщо, для прикладу, член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, то враховують тільки час його роботи за фактичною тривалістю. З 1 січня 2004 року страховий стаж визначають за даними системи персоніфікованого обліку, враховуючи відомості про сплату пенсійних внесків.
Багато селян ведуть домашнє господарство, вирощують і реалізують продукцію, то як їм нараховуватимуть пенсію?
Страховий стаж – це період, за який сплачують внески до Пенсійного фонду. Особи, які ведуть особисте селянське господарство, не підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. Відповідно до ст.9 Закону України „Про особисте селянське господарство”, такі особи можуть брати участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні на добровільних засадах. За заявою особи органи Державної фіскальної служби укладають угоду про добровільну участь у системі соціального страхування, і період сплати внесків за визначеним договором зараховують до страхового стажу під час призначення пенсії.

Начальник Павлоградського
відділу з питань призначення,
перерахунку та виплати пенсій №1 В.В.Крутогуз

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Путівник ветерана “Піксель”
  • ВИМОГИ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ЗАСТОСУВАННЯ ПЕСТИЦИДІВ ТА АГРОХІМІКАТІВ
  • Виконком від 17.04.2024 р.
  • ЛЕПТОСПІРОЗ – ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНЕ ІНФЕКЦІЙНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ
  • Про скасування рішення Павлоградської міської ради виконавчого комітету №252 від 23.03.2022
  • Шановні керівники підприємств сфери торгівлі, послуг та ресторанного господарства!
  • ПАВЛОГРАДСЬКИЙ РТЦК ТА СП запрошує на військову службу за КОНТРАКТОМ
  • ОБЕРЕЖНО! ПЕРІОД АКТИВНОСТІ КЛІЩІВ!
  • Гуманітарна допомога медичному закладу міста від Агентства США з міжнародного розвитку USAID
  • Акутальні грантові пропозиції
  • Про затвердження Плану заходів щодо складання прогнозу бюджету Павлоградської міської територіальної громади на 2025-2027 роки
  • Виконком від 10.04.2024 р.
  • До уваги ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин!
  • Запрацювала «Єдина ветеранська лінія»
  • Інформація про використання благодійних пожертв від фізичних та юридичних осіб за 1 квартал 2024р.