Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Март 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисна інформація

Про порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії

Октябрь 26th, 2016 Пенсійний фонд Вывести на печать

1. Який порядок звернення за призначенням пенсії у разі набуття особою права на пенсію.
Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій згідно з Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, який затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 № 13-1 (далі – Порядок подання документів), непрацюючі особи, які набули право на пенсію, подають заяву про призначення пенсії особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду за місцем проживання (реєстрації).
Заява про призначення пенсії працюючим особам, подається заявником до органу, що призначає пенсію, через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації за місцезнаходженням такого підприємства, установи або організації. За бажанням особи така заява може бути подана особисто за місцем проживання (реєстрації) або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або законного представника.
Правовідносини представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, визначені нормами Цивільного кодексу України.
Відповідно до ст.. 244 Цивільного Кодексу України довіреність – це письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.
Довіреність на вчинення право чину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.
Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.
2. Хто має право надати заяву для призначення пенсії особі, яка не досягла повноліття або є недієздатною.
У разі якщо особа, якій призначається пенсія, не досягла повноліття або є недієздатною, заява подається батьками, усиновителями, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками за місцем їх проживання (реєстрації), представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів і піклувальників (далі – законні представники) за місцезнаходженням таких закладів (органів).
3. Хто вважається законними представниками неповнолітніх або недієздатних осіб.
Визначення законних представників неповнолітніх (малолітніх) або недієздатних осіб наведено у Цивільному кодексі України.
Батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей.
Статтею 242 Цивільного Кодексу передбачено, що законним представником у випадках, встановлених законом, може бути і інша особа.
Опіка чи піклування може бути встановлене органом опіки та піклування чи в судовому порядку.
Якщо над фізичною особою, яка перебуває у навчальному закладі, закладі охорони здоров’я або закладі соціального захисту населення, не встановлено опіку чи піклування або не призначено опікуна чи піклувальника, опіку або піклування над нею здійснює цей заклад.
4. Чи мають право засуджені до позбавлення волі, які набули право на пенсію звернутись за її призначенням.
Порядок здійснення пенсійного забезпечення засуджених до позбавлення волі визначено у ст..122 Кримінально-виконавчого кодексу України.
Засуджені мають право на загальних підставах на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії засудженим за наявності відповідного права мають призначатися органами Пенсійного фонду України за місцем відбування покарання.
Особи, яким до відбування покарання призначена пенсія, підлягають державному пенсійному забезпеченню на загальних підставах.
Заява про призначення пенсії засудженим до позбавлення волі подається через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, до органу, що призначає пенсію за місцезнаходженням виправного закладу.
За бажанням зазначених осіб відповідні документи для призначення пенсії можуть подаватися ними безпосередньо.
5. Який порядок звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, або за поновленням виплати пенсії.
Порядком подання документів визначено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім’ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії.
Зазначена норма передбачає особисте звернення пенсіонера або його законного представника до органу Пенсійного фонду України, де особа перебуває на обліку.
Під час такого звернення, по-перше, встановлюється особа, яка надає заяву (ідентифікація), по-друге, приймаються документи, які особа подає з заявою.

Начальник Павлоградського відділу
обслуговування громадян                                                                      Г.В.Коваленко

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • До уваги осіб з інвалідністю!
  • Допомога нашим захисникам
  • Виконком від 27.03.2024 р.
  • Покос трави на території міста Павлограда
  • Акутальні грантові пропозиції
  • До уваги суб’єктів господарювання
  • АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
  • Про затвердження обґрунтування підстави здійснення закупівлі
  • Шановні павлоградці!
  • Переваги офіційного працевлаштування для роботодавців
  • Громадські обговорення щодо перейменування об’єктів топонімії міста Павлоград
  • Підтримка від ЮНІСЕФ для підприємств міста
  • Шановні нацгвардійці та ветерани!
  • Про затвердження Порядку проведення інвестиційних конкурсів для будівництва, реконструкції, реставрації тощо об’єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Павлоград
  • Оголошується конкурс бізнес-проєктів для надання гранту з міського бюджету на підтримку молодіжного підприємництва