- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

15.10.2015 року у Павлоградському міськайонному центрі зайнятості відбувся тренінг на тему «Психологічні особливості взаємодії з внутрішньо переміщеними особами».

15.10.2015 року у Павлоградському міськайонному центрі зайнятості відбувся тренінг на тему «Психологічні особливості взаємодії з внутрішньо переміщеними особами».
Провідний фахівець з профорієнтації Шапа Марія


Через події, які відбуваються в Донецькій та Луганській областях, багато людей вимушені були виїхати із своїх домівок у пошуку безпеки та спокою. Більшість з них зневірені у майбутньому та потребують психологічної підтримки. Спеціалісти усіх соціальних служб, у тому числі, фахівці служби зайнятості надають їм повний спектр соціальних послуг. Для найбільш якісного обслуговування осіб з числа ВПО, які потребують допомоги, спеціалісти центрів зайнятості проходять спеціалізоване навчання як на базі Дніпропетровського обласного центру зайнятості, так і з залученням відомих організацій, які опікуються проблемами переселенців.
Так, у Павлоградському міськрайонному центрі зайнятості за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, відбувся тренінг на тему: «Психологічні особливості взаємодії з внутрішньо переміщеними особами». Захід проводили викладачі: дійсні члени ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій.» — Шахрозан Наталія та Шлєпакова Юлія.
Робота відбувалася, як у формі лекції, так і діалогу. Викладачами зазначено, що більшість внутрішньо переміщених осіб пережили психотравмуючі події, пов`язані з бойовими діями. Також на новому місці переселенці мають вирішувати велику кількість проблем – пошук житла, роботи, влаштування дітей до навчальних закладів, відновлення чи отримання статусу та інше, та крім того, їм необхідно встановлювати соціальні зв`язки та пристосовуватись до мирного життя, взаємин у новому співтоваристві. Діалог між викладачами та учасниками тренінгу був спрямований на обмін досвідом щодо спілкування та вибудовування контактів з ВПО. Під час тренінгу обговорено низку проблемних питань та розглянуто шляхи їх вирішення. Присутні фахівці ПМРЦЗ відпрацювали вправи на розвиток емпатії та навички впевненої поведінки, спілкування.
Особлива увага була приділена симптомам, причинам та наслідкам емоційного вигорання фахівців, що працюють з ВПО. Були відпрацьовані вправи щодо методів саморегуляції в стресових ситуаціях.
Наприкінці учасники тренінгу зазначили, що захід був дуже пізнавальним та корисним. Набуті знання обов`язково будуть використовуватись у подальшій роботі з переселенцями. На сьогоднішній день фахівці ПМРЦЗ не зупиняються та продовжують вдосконалювати, шукати нові ефективні шляхи та підходи до вирішення проблем щодо працевлаштування, з якими майже щодня стикаються ВПО. По закінченню програми усім учасникам заходу були видані сертифікати.