- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Фахівці Павлоградського центру зайнятості розповідають батькам про правила вибору професії

 

Одним з напрямів профорієнтаційної роботи в центрі зайнятості є надання консультацій батькам старшокласників та молоді, яка визначається з професійним майбутнім. Консультації надаються як індивідуально так і групам батьків на профінформаційних семінарах та батьківських зборах.
З початку навчального року представники Павлоградського міськрайонного центру зайнятості взяли участь у батьківських зборах Павлоградського коледжу НТУ «Дніпровська політехніка» та в загальноосвітній школі № 3 міста Павлограда.
За словами фахівця Павлоградського міськрайонного центру зайнятості Олени Кочеткової, саме батьки мають найбільший вплив на інтереси і заняття дітей ще з раннього віку. Дорослі переконані, що вони краще знають життя, натомість підлітки хочуть зробити самостійний вибір, оскільки це їхнє майбутнє. Тому профорієнтаційна робота з батьками є не менш важливою, ніж зі школярами.
Під час зборів у школі батьків ознайомили зі станом ринку праці, послугами служби зайнятості, затребуваними професіями та навчальними закладами, де їх можна здобути. Фахівець служби зайнятості розповіла, як правильно допомогти школяру зробити свідомий вибір професійної діяльності. А якщо складно визначитися самотужки, потрібно звернутися до вчителя, який добре знає дитину, до шкільного психолога, або завітати до центру зайнятості за порадою фахівців з профорієнтації. Батькам розповіли про профорієнтаційні послуги служби зайнятості. Було наголошено на важливості профдіагностичного тестування учнів, зокрема в режимі он-лайн засобами Інтернету
Для батьків було надано інформацію стосовно правильного вибору майбутної професії їхніми дітьми — майбутніми випукниками школи. Особливу увагу було приділено тому, що в кожній родині потрібно прислуховуватися до професійних бажань дитини, придивлятися до її здібностей, враховувати її можливості, ділитися своїм життєвим досвідом, але не нав’язувати власну думку. Обирати майбутню професію разом з дитиною потрібно не після закінчення школи, а завчасно, щоб мати змогу все добре обміркувати.
Фахівець з профорієнтацї зазначила: «Важливо те, щоб отримана професія була затребувана на ринку праці. Інакше немає сенсу отримувати те, що в подальшому неможливо застосувати».