- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Павлоградські учні взяли участь у професіографічній екскурсії до гірничорятувального загону

 

Вибір майбутнього професійного шляху, багато в чому, залежить від обізнанності щодо особливостей професії та вимог, які вона ставить до людини. У рамках профорієнтаційного КВЕСТу «Я-ПРОФІ», за сприяння Павлоградського міськрайонного центру зайнятості, на базі Восьмого воєнізованого гірничорятувального загону міста Павлограда відбулася професіографічна екскурсія для 25 учнів Павлоградського міського ліцею. Метою заходу було ознайомлення школярів із особливостями роботи рятівників.
Розпочалася екскурсія з ознайомчої лекції у спеціальній навчальній аудиторії. Командир відділення оперативного взводу 8 ВГРЗ Дмитро Мілов розповів учням про особливості професії «рятувальник» та навів реальні приклади роботи. Було наголошено, що під час виникнення та подолання пожеж та надзвичайних ситуацій, необхідне дуже швидке та точне реагування. Тому, професія рятувальник передбачає наявність у людини певних особистісних та фізіологічних якостей, зокрема відмінну фізичну підготовку та високий рівень стресостійкості. Дуже часто від відпрацьованих та швидких дій рятувальників залежить життя та здоров`я людей. Учням розповіли, як діють оперативно-рятувальні загони у випадку повідомлень про надзвичайну ситуацію. Діти із задоволенням приміряли на себе спецодяг, знайомилися із роботою спеціального обладнання та мали змогу посидіти у рятувальному автомобілі. Присутні прослухали розповідь про способи надання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, розглянули спеціальні знаряддя, які застосовують під час надання допомоги . Особливо захопив хлопців та дівчат спуск у навчальну шахту, де відпрацьовують свої професійні вміння та навички рятувальники.
Учні були дуже задоволені екскурсією. Вони задавали багато питань щодо особливостей цієї професії, було зроблено фотографії напам`ять.