- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою

Оформлення трудових відносин, які виникають між фізичною особою – роботодавцем та найманим працівником, здійснюється у порядку, визначеному Міністерством праці та соціальної політики України, за участю державної служби зайнятості .
Порядок передбачає, що реєстрація та зняття з реєстрації укладеного трудового договору між фізичною особою та працівником провадиться державною службою зайнятості за місцем проживання роботодавця.
Працівник набуває статусу застрахованої особи з дня укладання трудового договору з роботодавцем, з цього дня починається сплата страхових внесків. Сплата страхових внесків припиняється з дня розірвання трудового договору.
У тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи фізична особа – роботодавець повинна подати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання укладений у письмовій формі трудовий договір з найманим працівником.
Трудовий договір укладається у трьох автентичних примірниках, один з яких зберігається у роботодавця – суб’єкта підприємницької діяльності, другий – у найманого працівника, а третій – в центрі зайнятості за місцем реєстрації договору.
При реєстрації трудового договору сторони повинні подати такі документи:
1. Фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму працівників – паспорт, свідоцтво про реєстрацію підприємницької діяльності, довідку відповідної державної податкової адміністрації про ідентифікаційний код.
2. Працівник, який влаштовується на роботу до фізичної особи — паспорт, трудову книжку, довідку відповідної державної податкової адміністрації про ідентифікаційний код.
В день подання трудового договору для реєстрації, відповідальна особа центру зайнятості реєструє його у книзі реєстрації трудових договорів. Трудовому договору присвоюється номер, за яким він зареєстрований, і зазначається дата його реєстрації. На кожному з трьох примірників трудового договору посадова особа центру зайнятості ставить запис про номер та дату реєстрації і засвідчує їх своїм підписом та печаткою центру зайнятості.
У разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії достроково в трудовому договорі фізична особа робить запис про підстави його припинення з посиланням на відповідні статті Кодексу законів про працю України, про що сторони сповіщають державну службу зайнятості, яка зареєструвала трудовий договір.
Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення з роботи.
Посадова особа центру зайнятості повинна ознайомити сторони під розпис щодо порядку реєстрації та зняття з реєстрації трудового договору, внесення відповідних записів до трудової книжки працівника та її зберігання.
Виходячи з норм даного Порядку, вчинення дій щодо реєстрації та зняття з реєстрації трудового договору між фізичною особою – роботодавцем та найманим працівником, внесення відповідних записів до трудової книжки працівника можливе лише у разі особистої присутності сторін у центрі зайнятості.

Головний спеціаліст відділу
взаємодії з роботодавцями
Павлоградського МРЦЗ Петріна І.А.