Під час повені чи паводку слід зберігати спокій і діяти відповідно ситуації
Під час повені чи паводку слід зберігати спокій і діяти відповідно ситуації
Попередьте сусідів, по можливості, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку. Після чого: підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти і дійте згідно інструкції:
- Від’єднайте всі електроприлади від електромережі, вимкніть газ.
- Придбайте резинові чоботи, водонепроникний одяг та, по можливості, надувний човен. Все це допоможе вам під час повені.
- Перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи будинку або підніміть на верхні полиці.
- Переженіть худобу, яка є у вашому господарстві на якесь підвищення (якщо ви проживаєте в сільській місцевості).
В зоні раптового затоплення:
- Уникайте паніки, по можливості, негайно залиште зону підтоплення.
- Підніміться на верхні поверхи (дахи будинків, дерева чи інші підвищення). Якщо будинок одноповерховий – займіть горішні приміщення. Залишайтеся там до прибуття допомоги. Сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти.
- Потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги.
- Під час та після повені, ні в якому разі, не пийте воду з джерел водопостачання, які були підтоплені (так як вони можуть бути зараженими).
Після повені, паводка:
- Переконайтеся, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням.
- Не користуйтеся електромережею до повного осушення будинку.
- Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території.
- Усе майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.
- Обов’язково кип’ятіть питну воду!
- Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.
У зв’язку з підтопленням помешкань, сільськогосподарських угідь, лісів, доріг існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Зарадити цій біді можна дотримуючись простих правил гігієни!