- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Пожежонебезпечний осінньо-зимовий період

Керівництво Павлоградського міськрайонного відділу Головного управління Держтехногенбезпеки у Дніпропетровській області стурбоване різким зростанням кількості пожеж, яке спостерігається під час похолодання та морозів через необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їхню несправність, короткі замикання внаслідок перевантаження електромереж, а також через необережне поводження з вогнем під час паління.
Так, 15 січня поточного року під час виникнення пожежі в Павлоградському районі на землях Привовчанської сільської ради, на одному з дачних кооперативів, в житловому будинку загинуло двоє осіб, жінка 1964 року народження (власниця будинку), та чоловік (товариш власниці будинку). Ймовірна причина пожежі — необережне поводження з вогнем при палінні в ліжку одним із загиблих.
В місті Павлоград 4 січня 2012 року по вулиці Красноармійська в приватному житловому будинку виникла пожежа, внаслідок якої через отруєння чадним газом було травмовано дві особи чоловічої статі 1957 та 1960 років. Ймовірна причина пожежі — необережне поводження з вогнем під час паління в нетверезому стані.
В приватному секторі більшість пожеж в осінньо-зимовий період виникає через несправне пічне опалення. Домінує ж у виникненні пожеж несправна електромережа, яка просто не витримує навантаження обігрівальних електроприладів, що призводить до коротких замкнень, які закінчуються у кращому випадку погорілим майном, а у гіршому — травмуванням чи навіть загибеллю людей. Найбільше ризикують мешканці, які відносяться до категорій одиноких, малозабезпечених та пристарілих громадян.
З метою запобігання виникненню пожежі під час застосування опалювання слід дотримуватися основних вимог пожежної безпеки.
Суворо дотримуйтесь таких правил безпеки: використовуючи електричні електрообігрівачі, перевірте справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів; не варто користуватися саморобними та кустарно виготовленими електрообігрівачами. Пам’ятайте: найбільшу кількість пожеж спричинюють саме вони; опалюючи приміщення піччю на газі або дровах, перевірте, чи не з’явилися в ній тріщини або щілини. Це можна зробити, спаливши в печі трохи паперу та згодом оглянувши її ззовні, — у місцях тріщин буде добре видно сліди закопчення. Виявлені тріщини необхідно замастити глиною чи розчином. І взагалі: ремонт печей можна доручати виключно фахівцям. Особливу обережність слід виявляти власникам будинків із дерев’яним перекриттям; не залишайте газову плитку ввімкненою на ніч. Не зберігайте на горищах та в підвалах легкозаймистих речовин, тримайте їх завжди під замком — це вбереже вас від непроханих гостей, необережність яких може спричинити пожежу.
Не можна нехтувати правилами пожежної безпеки, не думати, що зі мною цього не станеться і мене пожежа не торкнеться. Це хибні думки. Вогонь не питає дозволу, щоб зробити свою «чорну» справу. Пам’ятайте, що Ваші здоров’я і життя у Ваших руках!
Павлоградський міськрайонний відділ ГУ Держтехногенбезпеки у Дніпропетровській області