- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Про проведення річної комплексної перевірки регіональної системи централізованого оповіщення

ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА

ВІДДІЛ
З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

Вул. Світличної Ганни, 50, м. Павлоград, Дніпропетровська обл., 51400,
E-mail: zahist_pavl@ukrpost.ua, тел/факс: (05632) 20-05-53, (05632) 20-02-14
Код ЄДРПОУ 35527486

16.11.2016 № 288 Керівнику                                                                                                                                     На № від                 cуб’єкта господарювання

Про проведення річної комплексної перевірки регіональної системи централізованого оповіщення

Відповідно до наказу керівника територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Дніпропетровської області від 03.03.2016 року №3 «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту Дніпропетровської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на 2016 рік» управлінням цивільного захисту облдержадміністрації 30.11.2016 року з 13 години 31 хвилини до 14 години 10 хвилин буде проводитися комплексна перевірка стану готовності до використання за призначенням регіональної системи централізованого оповіщення з включенням електричних сирен і доведенням мовної інформації до населення та роз’яснювальної, навчальної інформації у сфері цивільного захисту через засоби масової інформації.
Надаю інформаційні матеріали для проведення роз’яснювальної роботи (додатки1, 2).
Прошу організувати інформування працівників щодо мети, терміну проведення річної перевірки та порядку дій під час практичного запуску електричних сирен та одержання сигналів оповіщення.
Інформацію про результати проведеної роботи в термін до 23.11.2016 року надати до відділу з питань НС та ЦЗН міської ради (вул. Світличної Ганни, 50) в паперовому виді та на електронну адресу E-mail: zahist_pavl@ukrpost.ua

Начальник відділу
з питань НС та ЦЗН
Павлоградської міської ради                                                            В.Ю. Белякін

Мальована Надія Платонівна
095-8906280

Додаток 1

ЗВЕРНЕННЯ
відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Павлоградської міської ради

До уваги мешканців та гостей м. Павлограда!

30 листопада 2016 року о 13 годині 55 хвилин буде проведена перевірка централізованої системи оповіщення населення із включенням електросирен та передачею мовного повідомлення в ефірних засобах маової інформації.

Почувши сирену, зберігайте спокій — вашому життю та здоров’ю нічого не загрожує. Ввімкніть радіо або телевізор, уважно прослухайте мовне повідомлення сигналу «Увага всім» і дійте відповідно з отриманою інформацією. Сповістіть про це сусідів, особливо людей похилого віку.

Громадяни! Будьте уважні до повідомлень і сигналів цивільного захисту. Це врятує ваше життя, життя ваших близьких та рідних, збереже здоров’я та майно.

Відділ з питань НС та ЦЗН міської ради

Начальник відділу з питань НС та ЦЗН
Павлоградської міської ради                                                 В.Ю. Белякін

Додаток 2

ПАМ’ЯТКА
для мешканців м. Павлограда про порядок оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, а також укриття в захисних спорудах

ОПОВІЩЕННЯ

Головний засіб оповіщення про дії при виникненні надзвичайнихситуацій — це передача повідомлення по мережі провідного радіо (через квартири і зовнішні гучномовці), а також через мережі радіомовних станцій і телебачення, пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями.
Для того, щоб привернути увагу населення в екстремальних випадках включаються сирени та інші сигнальні засоби.
ЗАПАМЯТАЙТЕ! СИРЕНА ТА УРИВЧАСТІ ГУДКИ ІНШИХ СИГНАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ОЗНАЧАЮТЬ СИГНАЛ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ — «УВАГА ВСІМ!»
Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки, тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.
Почувши такий сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і уважно прослухайте повідомлення центральних та місцевих органів влади з питань цивільного захисту.
Прослухавши інформацію, кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні згідно з отриманою інструкцією.
ПОВІДОМЛЕННЯ ВКЛЮЧАЄ: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час її виникнення, територію (райони, масиви, вулиці, будинки, тощо), яка потрапляє в зону ураження, порядок дій населення, що знаходиться на даній території, іншу важливу інформацію.
Кожний громадянин, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника суб’єкту господарювання відповідно до плану цивільного захисту.
ЯКЩО ГРОМАДЯНИН ЗНАХОДИТЬСЯ ВДОМА, при виникненні надзвичайних ситуацій він повинен:
тримати вдома постійно включеними радіприймач, або телевізор щоб мати можливість своєчасно почути розпорядження центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань цивільного захисту;
повідомляти сусідів про отриману інформацію;
постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи, (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;
провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водопостачання, електропостачання та інше) підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;
мати інформацію про найближче укриття (підвальне приміщення, паркінг, тощо).
ЯКЩО СИГНАЛ ЗАСТАВ ВАС У ТРАНСПОРТІ, ГРОМАДСЬКОМУ МІСЦІ (машині, театрі, на ринку тощо) уважно прослухайте повідомлення і дійте відповідно до отриманих інструкцій.
АДРЕСУ НАЙБЛИЖЧОГО УКРИТТЯ МОЖНА УТОЧНИТИ У ЖИТЛОВО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ КОНТОРАХ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ.

Начальник відділу з питань НС та ЦЗН
Павлоградської міської ради                                                                В.Ю. Белякін