Апрель 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Корисна інформація

Кандидат на посаду зареєстрований як ФОП. Приймати за сумісництвом чи основним місцем роботи?

Октябрь 12th, 2018 Інспекція праці Вывести на печать

Право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом, має кожен громадянин України (ст. 42 Конституції України).
Підприємницька діяльність — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність суб’єкта господарювання — підприємця. Мета підприємницької діяльності — досягти економічних і соціальних результатів та одержати прибуток (ст. 42 Господарського кодексу України).
СТАТТЯ ДО ТЕМИ
Руйнуємо міфи про роботу сумісників
Щоб займатися підприємницькою діяльністю, особа повинна мати повну цивільну дієздатність і зареєструватися як підприємець (ст. 50 Цивільного кодексу України; далі — ЦКУ).
До підприємницької діяльності фізичних осіб застосовують нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин (ст. 51 ЦКУ).
Трудові відносини регулює законодавство про працю (ч. 1 ст. 3 КЗпП). Його складові — це КЗпПта інші акти законодавства України, прийняті відповідно до КЗпП (ст. 4 КЗпП).
Трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену угодою, з підляганням ПВТР, а роботодавець — виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ч. 1 ст. 21 КЗпП).
Під час провадження господарської діяльності фізична особа, зареєстрована як підприємець, ні з ким не перебуває у трудових відносинах і надає послуги (виконує роботи) своїм замовникам винятково на підставі цивільно-правових договорів. Статус фізичної особи — підприємця жодним чином не обмежує правомочності особи та її цивільної дієздатності, не позбавляє інших прав, задекларованих Конституцією.
Стаття 43 Конституції гарантує кожному громадянину право на працю. Тому фізичні особи — підприємці, як і будь-які інші громадяни, мають право укладати трудові договори з підприємствами.
У разі сумісництва працівник виконує, окрім своєї основної, іншу регулярну оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, або у громадянина за наймом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 № 43).
Отже, якщо ФОП працює за трудовим договором у одного роботодавця, така робота не вважається сумісництвом стосовно підприємницької діяльності.
Особа, зареєстрована як ФОП, може працювати у кількох роботодавців (ст. 21 КЗпП). Те місце роботи, де зберігатимуть трудову книжку, буде основним, решта — сумісництвом, але сумісництвом стосовно основного роботодавця, а не підприємництва.

трансляції з web камер


Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

afisha-201904

Останні надходження

 • Шановні земляки!
 • Вечір пам`яті Ганни Павлівни Світличної з нагоди 80-річчя з дня народження поетеси
 • Про проведення міського фестивалю — конкурсу вокального мистецтва м. Павлограда “Пісенний дивоцвіт — 2019”
 • Шановні суб’єкти господарювання!
 • Запрошуємо на традиційний фестиваль-ярмарок «Великий день» для єдності родини»!
 • До відома підприємств — експортерів м. Павлоград
 • Відділ з економічних питань інформує щодо закупівель товарів, робіт і послуг, здійснених у системі електронних закупівель «PROZORRO»
 • Звіт про виконання бюджету за І квартал 2019 року
 • Виконання бюджету за І квартал в розрізі бюджетних програм
 • Про підсумки виконання бюджету міста за І квартал 2019 року
 • Заряд енергії для юних павлоградців. Квест для учнів шкіл міста в рамках проведення Днів сталої енергії.
 • Про затвердження Порядку функціонування та вимоги до автоматизованої системи обліку пільгових перевезень окремих категорій громадян в міському автомобільному транспорті загального користування в місті Павлограді
 • Про навчання за підтримкою грантової програми GIZ
 • Про затвердження розрахунку додаткових сум на компенсацію збитків автоперевізників з пільгових перевезень окремих категорій громадян міста та розподілу додаткових компенсаційних виплат автоперевізникам-переможцям конкурсу з пільгових перевезень окремих категорій громадян автомобільним транспортом загального користування звичайного режиму руху з позначкою «Пільговий» на ІІ квартал 2019 року
 • Інформація керівникам ОСББ