- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Нехай живе наша рідна мова!

День української писемності та мови заснований Указом Президента України у 1997 році та відмічається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов’янської писемності.
Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця.
Поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності дають змогу писемні документи, праці істориків, етнографів, громадських діячів та лінгвістів. Із сивої глибини віків бере початок наша мова. Українська мова була ще до того, як українські князі (починаючи від Аскольда та Діра) почали об’єднувати руські землі. Ще в 448 році візантійський мандрівник та історик Пріск Палійський записав у таборі гунів три слова: мед, страва, квас.
Сьогодні щорічно до Дня української писемності та мови традиційно проводяться різноманітні заходи в школах та вузах. Всі вони присвячені темі писемності та грамотності. У цей день зазвичай пишуть диктанти, проводять тематичні вікторини та олімпіади з української мови.Не вийняток і павлоградські бібліотеки.В Центрі слов’янської писемності та культури, який працює з травня 2013 року на базі Центральної міської бібліотеки, протягом року проходять численні тематичні заходи, присвячені творчості та життєвому шляху українських письменників (Т.Шевченко,Леся Українка, Б. Гринченко., Олесь Гончар, В.Стус,Г.Світлична), книжкові виставки та літературні читання творів майстрів українського слова.До свята бібліотечні фіхівці підготували цікаву зустріч читачів з українським друкованим словом під назвою “Безмежність краси української мови”.
В наступному 2014 році бібліотечна система міста планує продовжити роботу з розвитку мовної культури та популярізації української літератури.В рік вшанування пам’яті Великого Кобзаря в міських бібліотеках пройдуть творчі конкурси, мистецькі акції, літературні читання,тематичні засідання літературних клубів, читацькі КВК, присвячені творчості майстра українського словаТ.Г.Шевченка.
Всіх павлоградців та жителів регіону в наступному році ми запрошуємо вшанувати пам’ять нашої видатної поетеси Г.П.Світличної, прийнявши участь в літературно-музичному святі з нагоди її 75-річчя.