Ноябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Корисна інформація

Незабутня зустріч до дня народження незабутньої людини

Декабрь 14th, 2018 Відділ культури Вывести на печать

нік

12 грудня до читальної зали Центральної міської бібліотеки ім.Г.П.Світличної завітали юні і дорослі городяни, щоб у затишній атмосфері разом з Володимир Ніколаєнком, професійним журналістом поетом та письменником, пригадати чудового гумориста, нашого земляка Андрія Федоровича Коцюбинського. Напередодні 8 грудня Андрію Федоровичу виповнилося б 80 років.
к-йПисьменник-гуморист писав прозаїчні та віршовані фейлетони, гуморески, усмішки, пародії, жарти. Його твори й досі додають людям настрою, допомагають побачити в житті більше світлого, радісного, стати добрішими. Вже багато років читачі різних поколінь із захопленням читають гуморески А. Коцюбинського, кожен знаходить у його творчості щось своє. Притаманні письменнику любов до рідної землі, до свого народу, вболівання за українську мову допомагають людям уважніше придивлятися до навколишньої дійсності, аналізувати її.
А. Коцюбинський кілька років викладав в Богданівській школі українську мову та літературу. Даючи дітям знання, прищеплював їм любов до рідної землі, до рідної мови. З Богданівки його сім’я переїхала до Павлограду. Газета «Світло Жовтня» (зараз «Рідний край») на довгі роки стала місцем роботи А. Коцюбинського. Тут він відточував свою журналістську майстерність, удосконалювався в літературі, в фотографії. Писав багато, його публікації на різні гострі теми часто з’являлися в газетах. Активно співпрацював з газетою «Лава», входив до складу редколегії літературно-художнього журналу «Бористен». Був постійним автором павлоградської місцевої преси, а також газет «Сільські вісті» та «Голос України», журналу «Перець», його твори лунають по обласному та республіканському радіо.
Андрій Федорович багато років був членом Національної Спілки журналістів України та Національної Спілки письменників України, він – Лауреат премій ім. Івана Сокульського (2008), ім. Остапа Вишні (2010), переможець конкурсу ім. Миколи Лукаша «Шпигачки» (2010). Його книгу «П’ята колона… Краплені гуси» журі Національної Спілки письменників України визнало кращою в жанрі гумору і сатири.
На зустріч з творчістю Коцюбинського павлоградців не випадково запросив саме Володимир Григорович Ніколаєнко, адже він сам дуже популярний серед любителів літератури як чудовий автор і виконавець гуморесок, людина з неабияким акторським талантом. Добре знають в Павлограді Володимира Ніколаєнка і, як поета та письменника. Побачили світ п’ять його збірок прози та поезії, в яких перед читачами постають людські долі минулого та сьогодення. Володимир Григорович знав особисто та багато спілкувався з Андрієм Федоровичем.
«У житті Андрій Федорович був людиною простою і відкритою. Скромний, тактовний, чуйний і дуже ерудований, він був приємним співрозмовником і добрим наставником молодих талантів. Маючи чітку громадянську позицію, Коцюбинський був справжнім патріотом рідного краю, активним популяризатором рідної мови. Велику увагу приділяв Андрій Федорович молодому літературному об’єднанню «Майстерність і натхнення»: ділився своїм досвідом із поетами-початківцями, розповідав про свій літературний шлях. Як письменник відкрив світ літератури Г. Світличній, Г. Шияну, І. Данилюку, В. Теплову, його вважали своїм наставником відомі павлоградські поети та прозаїки. До нього з великою повагою ставились бібліотекарі району та міста, численні читачі, особливо студентство та школярі. Він жив літературою, а його майже 10 книжок увійшли до золотого фонду сучасної української літератури»,-розповідає В.Г.Ніколаєнко.
Учасники зустрічі з задоволення слухали розповідь про життєвий та творчий шлях Андрія Федоровича. А від гуморесок у виконанні Володимира Ніколаєнка були у захваті і дорослі, і малі!

Бібліотекар І категорії О.Зайцева

трансляції з web камер
Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Репертуар на жовтень

Останні надходження

 • Інформація щодо епідситуації в місті 29.11.2020 року
 • Інформація щодо епідситуації в місті 28.11.2020 року
 • Павлоградці вшанували пам’ять жертв голодомору
 • Про внесення змін до рішення виконкому від 13.02.2019 р. №110 “Про міську комісію з питань збереження, охорони та впорядкування пам’ятників історії та архітектури м. Павлограда”
 • Інформація про виконання міського бюджету за 10 місяців 2020 року
 • Шановні павлоградці!
 • Про відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води
 • Інформація щодо епідситуації в місті 27.11.2020 року
 • Розміщена заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки
 • Проведення Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”
 • Про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки документу державного планування "Детальний план території кварталу, обмеженого вулицями Світличної Ганни, Соборна, Полтавська та річки Вовча, для розміщення багатоквартирного житлового будинку
 • Про міський дистанційний конкурс «Різдвяна галявина-2020»
 • Інформація щодо епідситуації в місті 26.11.2020 року
 • ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС БІЗНЕС-ПРОЄКТІВ!
 • Про проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у місті Павлоград