- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Незабутня зустріч до дня народження незабутньої людини

12 грудня до читальної зали Центральної міської бібліотеки ім.Г.П.Світличної завітали юні і дорослі городяни, щоб у затишній атмосфері разом з Володимир Ніколаєнком, професійним журналістом поетом та письменником, пригадати чудового гумориста, нашого земляка Андрія Федоровича Коцюбинського. Напередодні 8 грудня Андрію Федоровичу виповнилося б 80 років.
Письменник-гуморист писав прозаїчні та віршовані фейлетони, гуморески, усмішки, пародії, жарти. Його твори й досі додають людям настрою, допомагають побачити в житті більше світлого, радісного, стати добрішими. Вже багато років читачі різних поколінь із захопленням читають гуморески А. Коцюбинського, кожен знаходить у його творчості щось своє. Притаманні письменнику любов до рідної землі, до свого народу, вболівання за українську мову допомагають людям уважніше придивлятися до навколишньої дійсності, аналізувати її.
А. Коцюбинський кілька років викладав в Богданівській школі українську мову та літературу. Даючи дітям знання, прищеплював їм любов до рідної землі, до рідної мови. З Богданівки його сім’я переїхала до Павлограду. Газета «Світло Жовтня» (зараз «Рідний край») на довгі роки стала місцем роботи А. Коцюбинського. Тут він відточував свою журналістську майстерність, удосконалювався в літературі, в фотографії. Писав багато, його публікації на різні гострі теми часто з’являлися в газетах. Активно співпрацював з газетою «Лава», входив до складу редколегії літературно-художнього журналу «Бористен». Був постійним автором павлоградської місцевої преси, а також газет «Сільські вісті» та «Голос України», журналу «Перець», його твори лунають по обласному та республіканському радіо.
Андрій Федорович багато років був членом Національної Спілки журналістів України та Національної Спілки письменників України, він – Лауреат премій ім. Івана Сокульського (2008), ім. Остапа Вишні (2010), переможець конкурсу ім. Миколи Лукаша «Шпигачки» (2010). Його книгу «П’ята колона… Краплені гуси» журі Національної Спілки письменників України визнало кращою в жанрі гумору і сатири.
На зустріч з творчістю Коцюбинського павлоградців не випадково запросив саме Володимир Григорович Ніколаєнко, адже він сам дуже популярний серед любителів літератури як чудовий автор і виконавець гуморесок, людина з неабияким акторським талантом. Добре знають в Павлограді Володимира Ніколаєнка і, як поета та письменника. Побачили світ п’ять його збірок прози та поезії, в яких перед читачами постають людські долі минулого та сьогодення. Володимир Григорович знав особисто та багато спілкувався з Андрієм Федоровичем.
«У житті Андрій Федорович був людиною простою і відкритою. Скромний, тактовний, чуйний і дуже ерудований, він був приємним співрозмовником і добрим наставником молодих талантів. Маючи чітку громадянську позицію, Коцюбинський був справжнім патріотом рідного краю, активним популяризатором рідної мови. Велику увагу приділяв Андрій Федорович молодому літературному об’єднанню «Майстерність і натхнення»: ділився своїм досвідом із поетами-початківцями, розповідав про свій літературний шлях. Як письменник відкрив світ літератури Г. Світличній, Г. Шияну, І. Данилюку, В. Теплову, його вважали своїм наставником відомі павлоградські поети та прозаїки. До нього з великою повагою ставились бібліотекарі району та міста, численні читачі, особливо студентство та школярі. Він жив літературою, а його майже 10 книжок увійшли до золотого фонду сучасної української літератури»,-розповідає В.Г.Ніколаєнко.
Учасники зустрічі з задоволення слухали розповідь про життєвий та творчий шлях Андрія Федоровича. А від гуморесок у виконанні Володимира Ніколаєнка були у захваті і дорослі, і малі!

Бібліотекар І категорії О.Зайцева