Март 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисна інформація

У Павлоградському історико-краєзнавчому музеї відкрилаcь виставка

Июль 6th, 2018 Відділ культури Вывести на печать

« І немає полотнам твоїм забуття …»

IMG_20180705_143259

В Павлоградському історико-краєзнавчому музеї відкрилась нова виставка  картин під назвою « І немає полотнам твоїм забуття …». В експозиції представлені  картини відомих павлоградських художників, подаровані  музею.  Співробітники музею презентували твори таких митців як: Володимира Жегура, Андрія Журавльова, Ярослава Зеленського,  Юрія і Лариси Прядко, Анатолія Савченко, Бориса Повишева, Ейса Астерна (Геннадій Стукалов),  Олександра Колодки, які щиро люблять свій рідний край,  тому зобразили  мальовничі  краєвиди нашого міста і краю.

Жегур Володимир,  закінчив Дніпропетровське художнє училище. Працював художником-оформлювачем. Майстер любить природу, осмислює та проектує її через власну самобутню манеру письма.

Прядко Ларисі притаманна її своєрідна стилістика письма, підсилена енергією кольору, особливою гармонією фарб, виділяє її творчість на тлі сучасного мистецтва. Юрій Прядко займається живописом все свідоме життя. У своєму доробку має понад 600 робіт, з них майже 200 авторських. Твори виконано різними стилями: реалізм, імпресіонізм, абстрактне мистецтво.  Брав участь у численних республіканських і міжнародних виставках. Можна було б перераховувати всі його регалії і перемоги, але, на нашу думку, його картини говорять самі за себе. Дивовижні пейзажі, реалістичні марини, глибокі портрети.

Зеленський Ярослав, працював на шахті «Самарській» художником-оформлювачем. Малювати почав ще з 4-го класу. Спеціальної художньої освіти не має, першим вчителем був батько. Не будучи знайомим с методами академічного живопису, Зеленський Я. творив інтуїтивно, знаходив свою особливу мову зображення, створював систему образів, колорит сприйняття національного пейзажу. Для робіт характерна щирість почуттів і простота їх виразу.

IMG_20180705_143317

Журавльов Андрій, успішно закінчив Дніпропетровське фізкультурне училище у 1939 році. Коли розпочалася війна — пішов на фронт, воював артилеристом у складі 1-2-го Українських фронтів. Був поранений під Сталінградом. Визволяв Україну, Румунію, Болгарію, Угорщину і  Югославію. Талановитий від природи, Андрій Васильович,  в повоєнні роки пов’язав свою долю  зі спортом, театром і живописом. Особливо захоплював саме живопис. За 65 років творчої діяльності він намалював близько 600 картин. На його полотнах можна побачити будинки, яких немає на історичних фото.  Живопис художника вражає своєю красою і гармонією.

Повишев Борис,  працюючи художником-оформлювачем, у вільний час займався улюбленою справою. У творчому доробку митця  авторські натюрморти,  місцеві пейзажі, портрети, тематичні картини, які виконано в спокійних тонах. Твори митця прикрашають музеї та приватні колекції Ізраїлю та США.

Колодка Олександр, легендарний прикордонник – художник. По завершенню служби в Ахалцихському прикордонному загоні Олександр Колодка подався на популярні у той час комсомольські будівництва і вже там почав захоплюватись творчістю, потім приїхав  до Павлограда, пішов працювати на Павлоградський механічний завод. Колишніх прикордонників не буває. Багато картин присвячено прикордонній тематиці. У кожної картини – глибока історія. Про кожну він розповідав. Кожен рух, одяг, жест на картині мають значення. Художник не той що малює, а той хто мовою картин передає сенс…  Картини Олександра Олексійовича наповнені світлом духовності, любові до ближнього, радістю буття.

IMG_20180705_143334

Савченко Анатолій- професійний митець. Знає закони живопису, композиції. Подорожуючи з етюдником, він об»їздив безліч доріг у пошуках чудового пейзажу, привабливого сюжету, щоб залишити в пам»яті цю неповторну красу. На виставці представлені пейзажі Павлограда, а також портрети  художника.

Виставка демонструє світ, що оточує майстрів пензля, він наповнений образами і знаходить своє відображення в картинах. Твори живопису, що представлені на виставці — це відгук душі художників на поетичну красу Павлоградщини. Запрошуємо вас до знайомство із творчістю  наших митців.

Шальська Н.Ф. старший науковий співробітник ,

Шаня А.С.провідний  науковий співробітник

трансляції з web камер


Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

IMG-8d0756fa4eef00ee2aa817a0157bb584-V

Останні надходження

 • Конкурс міні-грантів «Громада своїми руками»
 • Навчальний семінар
 • Пройшла конференція по узагальненню підсумків щодо врахування громадських інтересів під час розгляду детального плану території кварталу, обмеженого вулицями Дніпровська, Комарова, Ливарна в місті Павлоград
 • Про присвоєння окремої поштової адреси
 • Видатні павлоградці
 • Шановні павлоградці!
 • «Юність» привезла в Павлоград нагороди Всеукраїнських хореографічних фестивалів
 • Щедра Масляна принесла перемогу!
 • Вітаємо з перемогою зразковий танцювальний театр «Форточка»
 • Пройшла чергова апаратна нарада
 • Виконком від 13.03.2019р.
 • До уваги мешканців та гостей м. Павлограда!
 • На міні-ярмарку вакансій про набір на військову службу за контрактом до Збройних Сил України.
 • Про надання дозволу на перепоховання
 • Про затвердження складу конкурсної комісії, Порядку проведення конкурсу по визначенню проектів-переможців для співфінансування робіт по капітальному ремонту житлового фонду об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та Порядку відшкодування з міського бюджету частини тіла кредиту за кредитами, залученими об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків на впровадження енергоефективних заходів