- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

2 квітня відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм

Щороку 2 квітня відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм. Про актуальність цієї теми говорить той факт, що в світі за оцінками ВООЗ 1 дитина із 160 має будь-який із розладів аутистичного спектру. Американська асоціація Autism Speaks визначає 1 випадок аутизму на 88 дітей. Загалом у світі таких осіб нараховується 2 мільйони 400 тисяч.
Впродовж останніх трьох років кількість таких пацієнтів в Україні збільшилась більш ніж у 3 рази. Це пов’язано з актуалізацією теми в суспільстві та покращення знань та навичок медичних працівників в контексті діагностики розладів спектру аутизму (РАС).
Даний стан діагностується у дітей віком від 1,5-річного віку за допомогою спеціального скринінгового тесту. Рівні розумової діяльності у людей з РАС варіюють в надзвичайно широких межах – від важкого порушення функцій до чудових невербальних когнітивних навичок. Такі діти проявляють здібності – іноді просто геніальні – до малювання, музики, конструювання, математики тощо. При цьому інші сфери життя не будуть цікавити дитину.
У місті Павлограді надання послуг з діагностики та послідуючого супроводження та лікування пацієнтів з розладами спектру аутизму здійснюється у лікарів-психіатрів в КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» та КНП «Павлоградська міська лікарня№1».
Підтвердження або спростування діагнозу здійснюється вже на обласному рівні у лікаря-психіатра дитячого КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня з надання психіатричної допомоги». При ранньому виявлені та правильному підході при лікуванні дитина адаптується до соціального життя та є повноцінним членом суспільства.
Люди з РСА часто наражаються на стигму і дискримінацію, вони можуть бути несправедливо обділені увагою як у сфері медичного обслуговування, так і в сфері освіти, в можливостях брати участь в житті місцевих громад. Тому їм дуже потрібна наша підтримка і розуміння. Аутизм неможливо вилікувати, проте з часом можна адаптувати таку людину до соціального життя.
Пам’ятаймо про це!