- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Інформація від Пенсійного фонду України

Перерахунок пенсій для пенсіонерів, які працюють

 

          На питання, що стосуються перерахунку пенсійних виплат для пенсіонерів, які продовжують працювати, відповідає заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Наталія КОРНІЙЧУК

 

          Пенсійний фонд України анонсував перерахунок пенсій з 1 квітня. Хто підпадає під зазначений перерахунок? Які його умови?

Так, дійсно з 1 квітня поточного року вже проведено автоматичний перерахунок пенсій для тих пенсіонерів, які продовжують працювати. Обов’язковою умовою для перерахунку є набуття на 1 березня 2025 року
24 місяців страхового стажу після призначення чи попереднього перерахунку пенсії. Також мають право на відповідний перерахунок і ті пенсіонери, які  відпрацювали менше ніж 24 місяці, але пройшло два роки після  призначення чи попереднього перерахунку пенсії.

Зверну увагу, що перерахунок відбувся з дорахуванням страхового стажу або з врахуванням стажу і заробітної плати. У Дніпропетровській області пенсії перераховано по 62,2 тис. пенсійних справах.

          При перерахунку пенсії пенсіонерам, що продовжують працювати, обов’язково враховують страховий стаж, а як зрозуміти, що доцільно врахувати ще й розмір заробітної плати?

Так, щоб врахувати заробітну плату, яку пенсіонер, працюючи, отримував після призначення чи попереднього перерахунку пенсії, мають бути дотримані дві умови.

Перша: після призначення / попереднього перерахунку пенсії пенсіонер набув не менше як 24 місяці страхового стажу.

Друга: заробітну плату враховувати доцільно. Тобто заробітна плата, обчислена за всі періоди страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року до 28 лютого 2025 року або будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 30 червня 2000 року (якщо людина надавала довідку про заробітну плату) та всі періоди страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року до
28 лютого 2025 року, є вищою, ніж та, що враховувалась для обчислення пенсії до перерахунку.

Якщо після призначення пенсії пенсіонер набув 24 місяці страхового стажу, але зарплата є меншою, ніж та, з якої було обчислено розмір пенсії, то її враховувати не доцільно. Тож враховують тільки страховий стаж, набутий після призначення / попереднього перерахунку пенсії, а заробіток залишається без змін.

Додатково зверну увагу, що при обчисленні заробітку показник середньої заробітної плати (доходу), який було враховано під час призначення / попереднього перерахунку пенсії людини, не змінюється.

       Якщо пенсіонер набув 24 місяці страхового стажу не 1 березня, а, наприклад, 31 — го числа цього ж місяця, або пізніше — він втрачає право на перерахунок пенсії?

          Ні, в жодному разі. Просто він не потрапляє до автоматичного перерахунку. У такому випадку необхідно із відповідною заявою звернутися до будь-якого сервісного центру Фонду, незалежно від місця проживання / прописки, або оформити своє право на перерахунок засобом порталу електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua

 

Раніше пенсіонерам, які продовжуть працювати, виплати після перерахунку проводилися не у квітні, а тільки в червні (з урахуванням квітня та травня), оскільки звіти про сплату ЄСВ надавалися щоквартально, а як цьогоріч?

          З 01 січня 2025 року змінився термін подання звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску подається щомісяця.

Тому пенсіонери, які мають право на підвищення, отримують виплати вже у квітні, з 4-го по 25-те число.