- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Не допустимо пожеж!

 

З настанням теплої, нарешті весняної погоди, напередодні поминальних днів, мешканці нашого міста розпочали прибирати від сміття та сухих рослинних залишків свої подвір´я, прибудинкові території та кладовища, дачні земельні ділянки.
На жаль, прибирання сміття, сухої рослинності, сухих гілок дерев, кущів та іншого непотрібу часто завершується їх спалюванням, в результаті чого виникають пожежі в житловому секторі та природних екосистемах, а в тиху безвітряну погоду місто покривається димом, шкідливим для людей, особливо для дітей, астматиків та алергиків.
Також спостерігається досить велика кількість бажаючих відпочити на природі, розвести багаття, і — святе діло — посмажити шашличок.
Пам’ятайте: не загашене та не обкопане багаття, недопалок, кинутий в купу сміття можуть обернутися лихом. Так, в минулому році, лісова пожежа знищила великий масив хвойного лісу, існувала загроза перекидання вогню на приватні помешкання. А лише за один святковий Великодній день 8 квітня цього року пожежно-рятувальні підрозділи міста здійснили чотири виїзди на гасіння пожеж за адресами:
м.Павлоград, вул. Кольцева поблизу буд. 1. Пожежа виникла на відкритій території, горіла суха трава та очерет на площі 0,2 га;
м.Павлоград, вул. Промислова поблизу буд. 2. Пожежа виникла на відкритій території, горіла суха трава та очерет на площі 0,05 га. Була загроза розповсюдження пожежі на територію військової частини;
м.Павлоград, вул. Шевченко поблизу буд. 128. Горіло дерево на площі 2 метри погонних;
м.Павлоград, вул.Павлоградська поблизу буд. 57. Пожежа виникла на відкритій території, горіла суха трава та очерет на площі 0,02 га. Була загроза житловому будинку.

Всі пожежі ліквідовано. Загиблих, травмованих не було. Але не було цього разу, а як буде наступного? Чи не потрапимо в пожежу ми з вами через чиїсь необачливі вчинки?

Тому, відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Павлоградської міської ради звертається до мешканців міста:
щоб не допустити виникнення побутових, лісових, торф’яних пожеж і — як наслідок, загибелі або травмування людей, знищення майна, забруднення повітря та завдання непоправимої шкоди довкіллю — утримуйтеся від випалювання рослинних залишків бур’янів, чагарників, сміття. І памятайте, що легше не допустити виникнення надзвичайної ситуації, ніж її ліквідувати.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій
та цивільного захисту населення
міської ради