- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Шановні павлоградці!

Наближається 30-та річниця однієї з найстрашніших післявоєнних трагедій в житті українського народу  – катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції.

30 років тому, в одну мить і назавжди красива земля з урожайними ланами, чистими річками та озерами стала « зоною». Зоною смертельної небезпеки. Наступила нова ера – ера біди та радіаційного сміття. Само слово « Чорнобиль» стало міжнародним кодом, який означає новий   відлік часу, початок екологічної катастрофи на землі, наслідки якої ми відчуваємо і сьогодні.

Після вибуху на атомній електростанції в м. Прип’ять в лічені години від радіаційного опромінювання постраждали 29 тис. кв. метрів території, понад 16 тис. мешканців отримали високі дози радіаційного опромінювання.

Найстрашніше те, що інформацію про масштаби та істинну небезпеку аварії приховали, і на наступний день діти в Прип’яті спокійно пішли до школи,  в усіх містах України пройшли багатолюдні першотравневі демонстрації. І тільки після травневих свят в Чорнобилі почалися масові евакуації населення, паніка та страх перед невидимим ворогом охопила людей.

Особливо важко прийшлося тим, хто прийняв на себе перший удар радіаційної стихії — працівникам станції, пожежникам, військовослужбовцям, будівельникам, медичним працівникам.

Всі розуміють, що масштаби трагедії не тільки для України, а й для всього людства були б незмірно  більшими, якби не мужність та героїзм сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії, серед яких були і наші земляки. Сотні добровольців, з усіх підприємств міста, робочі, інженери, шахтарі, лікарі  боролися з ядерною стихією в Чорнобилі.

В Павлограді сьогодні мешкають понад 500 осіб, яких безпосередньо торкнувся Чорнобиль – ліквідатори наслідків аварії, діти, вдови. В тісній співпраці з міською громадською організацією «Спілка Чорнобиль», виконком  та міська рада намагаються максимально підтримати чорнобильців

В першу чергу – це своєчасна виплата державних компенсацій та забезпечення пільг на різні види послуг. В поточному році  на такі цілі передбачено понад 1 млн. грн., 270 тис. з яких вже профінансовано. Крім цього, в міській програмі соціального захисту передбачено   80  тис. грн., із яких 50 тис. грн. буде виплачено у квітні.

Пам’ять про трагедії минулого нашої держави повинна допомогти всім нам зрозуміти головне — необхідно цінувати нашу єдність та можливість зберегти здоров’я та життя людей! Всім ліквідаторам наслідків аварії – вдячність та пошана за подвиг в ім’я врятування мільйонів людей на планеті від радіаційної чуми. Ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув в цій боротьбі, пройшов всі круги ядерного пекла заради  майбутніх поколінь.

З повагою                      міський голова                          А.О.Вершина