- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

У музею відкрилась пересувна виставка «Свою Україну любіть, любіть її…»

В Павлоградському історико-краєзнавчому музеї до 20 – ї річниці Конституції України відкрилась пересувна виставка «Свою Україну любіть, любіть її…» . Джерелом права будь-якої держави є Конституція. Її ще називають Основним законом, який закладає підґрунтя організації і діяльності держави та формування у ній громадянського суспільства. Конституція – це своєрідний суспільний договір, у якому народ визначає основні напрями свого подальшого розвитку та існування, гарантії прав і свобод громадян у суспільстві.

Українська правознавча традиція дуже багата взірцевими прикладами правового законотворення. Так, у свій час була створена перша європейська конституція – «Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького» Пилипа Орлика. Цей документ на десятки років випередив розвиток західноєвропейської правової думки, заклавши дійсно демократичне підґрунтя в процесі українського державотворення.Вагомий внесок у розвиток українського конституціоналізму зробили Універсали Центральної Ради.

У 1991 році, здобувши державну незалежність,  ми отримали ще один шанс побудувати вільне і демократичне суспільство. Діюча нині Конституція України набрала чинності з дня її ухвалення Верховною Радою України – 28 червня 1996 року о 9 год 18 хв після 24 годин безперервної роботи Верховна Рада України прийняла і ввела в дію Конституцію України(«за» проголосували 315 народних депутатів). Конституція України, прийнята 1996 року, змінювалася 6 разів.

Завітавши до музею, на чотирьох планшетах,  можна переглянути цікаві експонати: бюлетень для голосування на всеукраїнському референдумі 1991р., проект Конституції України від редакції 26.10.1993р., фото  урочистого мітингу, присвяченого підйому національного Прапора України на будівлі міськради м. Павлограда, фото мітингу присвячений прийняттю Декларації про суверенітет України, цікаві тогочасні газетні статті та ін.

P.S: День Конституції ми не повинні сприймати не тільки як свято на честь нормативного акту. Ми маємо усвідомлювати, що це день становлення і затвердження наших прав і свобод. День ствердження того, − як зазначено у статті 3 Конституції України − що «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

Швець К., заступник директора музею