- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Управління праці та соціального захисту населення Павлоградської міської ради інформує:

Виконання Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині виплат, встановлених від мінімальної заробітної плати залежить від фінансових ресурсів доходної частини Державного бюджету України.
Згідно з ч.2 ст.95 Конституції України тільки законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків. Відповідно до п.3 ст.116 Конституції України Кабінет Міністрів України забезпечує, зокрема, проведення політики у сфері соціального захисту.
Виходячи з фінансових ресурсів державного бюджету, відповідно до закону про Державний бюджет України Кабінету Міністрів надавалося право встановлювати розміри соціальних виплат громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.
Враховуючи бюджетні призначення, Кабінет Міністрів встановлює розмір окремих видів компенсацій і допомог, зокрема в розмірах, визначених постановами КМУ від 26.07.96р. №836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», від 12.07.2005р. №562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Так, постановою КМУ №562 встановлено розмір щорічної допомоги на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:
• інвалідам І і ІІ групи –120 грн.;
• учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 – 100грн.;
• інвалідам ІІІ групи та дітям-інвалідам –90грн.;
• учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 3, кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного з батьків, та евакуйованим із зони відчуження у 1986 році – у розмірі 75,00 грн.
Збільшення розміру виплат і допомог, передбачених Законом, можливе за умови суттєвого збільшення фінансування з державного бюджету, що ухвалюється Верховною Радою України.