- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Всеукраїнський перепис населення

Потреба в обліку населення виникла у далекій давнині. Вона була пов’язана з політичними, господарськими і воєнними потребами стародавніх держав, яким потрібні були відомості про кількість населення, яке здатне платити податки або може бути призваним в армію.

Першим у світовій практиці загальним переписом населення був перепис 1790 року в Сполучених Штатах Америки.

Відповідно до резолюції Економічної і Соціальної Ради Організації Об’єднаних Націй від 19 липня 1995 року щодо проведення країнами-членами ООН у період 1995-2004 рр. національних переписів населення, 5 грудня 2001 року в Україні відбувся перший Всеукраїнський перепис населення. Метою проведення першого Всеукраїнського перепису населення було одержання об’єктивної інформації про докорінні зміни, які відбулися в соціально-економічному житті та устрої незалежної України, створення інформаційної бази демографічних та соціально- економічних даних щодо чисельності населення, його національного, мовного, сімейного складу, розподілу за віком, статтю, громадянством, рівнем освіти, джерелами засобів існування, професійної приналежності, становищем у занятті, міграційною активністю тощо, як по країні в цілому, так і за всіма її адміністративно-територіальними одиницями.

За встановленою практикою і згідно з рекомендаціями Організації Об’єднаних Націй переписи населення у більшості країн світу проводяться раз на десять років.

У зв’язку з цим Кабінет Міністрів України прийняв рішення про проведення у 2012 році наступного Всеукраїнського перепису населення.
Наше місто не залишається осторонь: рішенням виконавчого комітету Павлоградської міської ради 28 грудня 2011 року було утворено територіальну комісію з питань сприяння проведенню Всеукраїнського перепису населення та затверджено положення про неї.

Результати Всеукраїнського перепису населення 2012 року стануть надійною базою для інформаційного забезпечення прогнозування і управління соціально-економічним розвитком країни, включаючи планування та реалізацію бюджетного процесу, здійснення виваженої соціально-демографічної політики, регулювання міграційних процесів та наукових розробок.