- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Вже 10 років фестиваль «Мелодії шахтарської душі» збирає друзів!

15-16 серпня у Павлограді пройшов Х (ювілейний) Відкритий фестиваль шахтарської пісні «Мелодії шахтарської душі».

У цьому році участь у Х Відкритому фестивалі шахтарської пісні взяли більше 150 учасників. Приїхали вокалісти з Красноармійська, Димитрова, Добропілля, Новомосковська, Харкова, Тернівки, Першотравенську, Павлоградського і Петропавлівського районів та навіть Луганська.

Головна мета фестивалю — мир та єдність України, популяризація шахтарської, авторської пісні, розвиток вокального мистецтва, спонукання та залучення людей шахтарської професії до вокального мистецтва і культурного життя.

Засновниками «Мелодій шахтарської душі» є ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», Павлоградська міська рада, відділ культури Павлоградської міської ради, КБУ «Міський культурно-дозвільницький центр» та Дніпропетровська територіальна організація профспілок працівників вугільної промисловості.

Загалом за 10 років існування пісенного конкурсу на сцені фестивалю співали більше 5 000 талановитих учасників з різних міст, містечок і сіл України!

«Дуже символічна цифра «10» — саме стільки років виконується компанії ДТЕК і фестивалю, 10 млн тонн вугілля вже добули шахтарі до ювілею компанії!», — сказав на урочистому відкритті генеральний директор «ДТЕК Павлоградвугілля» Сергій Воронін.

Фестиваль має свій унікальний літопис: у 2006 році був написаний гімн фестивалю, у 2008 році на світ з’явилися аудіозбірки конкурсних пісень, у 2013 році — створено Прапор фестивалю. У цьому році народний вокальний дует «Весна» написав пісню, спеціально присвячену ювілею фестивалю «Мелодії шахтарської душі 2015».

На день відкриття у фойє міського культурно-дозвільницького центру були облаштовані: фотовиставка «10 миттєвостей фестивалю», виставка подарунків ювілейному фестивалю від конкурсантів (так звані «Символи фестивалю»), транслювалися відео фестивалю різних років. Символ фестивалю — цьогорічне ноу-хау. Кожен гість підійшов до виготовлення символу креативно та творчо.

«Фестиваль – це не просто конкурс, це зустріч друзів, яких об’єднує пісня. Це 10 років історії, яка об’єднала міста Західного Донбасу», — вважає Людмила Геймор, художній МКДЦ і методист по фестивальному руху.

У різних номінаціях фестивалю отримали перемогу 26 учасників. А саме:

I МІСЦЕ Саприкін Роман

II МІСЦЕ Сергій Ворон

III МІСЦЕ Кравченко Вікторія

I МІСЦЕ Вокальне тріо «Моноліт»

II МІСЦЕ Вокальний ансамбль «Креатив»

III МІСЦЕ Богуславський народний хор ім. Сергія Кулика

Прес-служба Міського культурно-дозвільницького центру