- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

6 березня – Всесвітній день боротьби з глаукомою

 

5 березня 2020 року у Центрі первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда пройшла прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби з глаукомою. У заході взяла участь міський офтальмолог Колос Неля Антонівна.
Вже третій рік поспіль за ініціативи Всесвітньої асоціації глаукоми (WGA) та Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою (WGPC) діє програма «Green = Go get your eyes tested for Glaucoma: Save Your Sight!», яка охоплює всі континенти. Метою цього заходу є підвищення обізнаності населення щодо захворювання на глаукому та заохочення людей частіше проходити огляди для перевірки зору. Кампанія поширюється також на членів сім’ї людей з глаукомою, бо 10% випадків захворювання пов’язані зі спадковістю.
Глаукома – одна із провідних причин незворотної сліпоти у всьому світі, і статистика є приголомшливою. Кожна 200 людина у віці 40 років хворіє на глаукому, а з 80 років це число збільшується до 1 хворого на 8 людей. На сьогоднішній день у 78 000 000 людей діагностували глаукому. Прогнозується, що ця кількість зросте в найближчі роки — до 2040 року від глаукоми постраждає понад 112 000 000 людей.
За 2019 рік в лікувальних закладах Павлограда було проведено 8 400 вимірювань внутрішньоочного тиску. На диспансерному обліку перебуває 517 осіб з глаукомою, що складає 60,5 на 10 тис. нас; вперше виявлено 36 хворих (за 2018 – 51), що склало 4,2 на 10 тис. населення. Вже за перші два місяці 2020 року було виявлено 9 хворих на глаукому, з яких 5 – завдяки профоглядам.
Початок захворювання на глаукому майже безсимптомний. Поступово починає звужуватися поле зору – людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти. У хворих підвищується внутрішньоочний тиск, що рано чи пізно призводить до втрати зору.
Хоча втрачений зір і неможливо повернути, але цього можна запобігти. Регулярне проходження оглядів у офтальмолога – це правило номер один для попередження ускладнень глаукоми. Чим раніше діагностоване захворювання, тим більше шансів зберегти свій зір.
Лікування глаукоми буває медикаментозним та хірургічним. Хворим 1-2 рази необхідно проходити курси нейротропної терапії для збереження функцій зорових нервів. Всі виявлені хворі потребують диспансеризації та підлягають огляду окуліста 4 рази на рік.
Колос Неля Антонівна запросила мешканців міста регулярно відвідувати лікарів-офтальмологів, особливо це стосується тих, хто має спадкові, хронічні захворювання та кому вже виповнилося 40 років.

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради