- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

6 березня – Всесвітній день боротьби зі сліпотою від глаукоми

2 березня 2017 року в приміщенні КЗ «Павлоградска міська лікарня №4» ДОР» до Всесвітнього дня боротьби зі сліпотою від глаукоми було проведено прес-конференцію за участю лікаря-офтальмолога міської лікарні №4 Колос Нелі Антонівни.
Лікар повідомила журналістів чому необхідно приділяти велику увагу ранній діагностиці такого захворювання очей, як глаукома. Глаукома – досить поширене захворювання. Однак в силу того, що глаукома розвивається поступово і часто протікає без будь-яких симптомів, багато пацієнтів дізнаються про свою хворобу лише тоді, коли погіршується зір. Це робить глаукому досить небезпечним і підступним захворюванням очей. Людина починає помічати погіршення зору тільки тоді, коли хвороба перебуває вже в розвинутій стадії.
На сьогоднішній день глаукома – це невиліковне захворювання. Сліпота, породжена глаукомою, носить незворотній характер.
На сьогоднішній день єдиним шляхом попередження сліпоти при глаукомі є своєчасне розпізнавання захворювання і правильне лікування.
Колос Н.А. наголосила, що факторами, які спричиняють глаукому, є розлад нервової, серцево-судинної систем, ендокринні та спадкові захворювання. 40% пацієнтів з цією патологією дна ока складають люди, хворі на діабет. Захворювання частіше розвивається після 40 років.
Тому фахівець порадила, якщо у вас або у ваших рідних є ознаки зниження та порушення зору необхідно проконсультуватись у лікаря-офтальмолога.
Динаміка захворюваності на глаукому в Україні, як і в усьому світі, є невтішною. Щороку виявляється більше 25 тисяч нових випадків захворюваності на глаукому, яка серед причин сліпоти посідає друге місце.


У місті Павлограді у лікарів-офтальмологів спостерігається 606 пацієнтів із глаукомою. Показник захворюваності на глаукому складає 68,0 на 10 тис. нас., що дещо нижче ніж обласний — 89,3 на 10 тис. нас.
В 2016 році при проведенні профілактичних оглядів населення на глаукому із 13 846 оглянутих виявлено 46 хворих на глаукому, що складає 5,2 на 10 тис. нас. (обласний — 7,6 на 10 тис. нас.)
Фахівець розповіла про сучасні методики лікування глаукоми, як консервативні, так і оперативні та наголосила, що найважливіше своєчасно діагностувати захворювання на глаукому, постійно виконувати поради офтальмолога, щоб попередити погіршення зору та не допустити його повної втрати.
Лікар-офтальмолог порадила при виникненні таких ознак захворювання, як затуманення очей, поява райдужних кіл навколо джерела світла, підвищена вологість очей, часта зміна окулярів та невдоволеність ними проконсультуватись у фахівця. З метою ранньої діагностики глаукоми необхідно вимірювати внутрішньоочний тиск один раз на рік в долікарських кабінетах амбулаторій центру первинної медико-санітарної допомоги та безпосередньо у лікарів-офтальмологів.
Колос Н.А. запросила мешканців міста відвідати фахівців та отримати консультативну допомогу, особливо це стосується тих, хто має спадкові та хронічні захворювання та кому вже виповнилося 40 років. Хворим на глаукому порадила своєчасно відвідувати лікарів-офтальмологів лікувально-профілактичних закладів міста:
консультативно-діагностичне відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР», вул. Соборна, 115, тел. 066-512-95-64;
консультативно-діагностичне відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР», вул. Дніпровська, 541, тел. 095-615-96-38;
амбулаторія №8 КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» ПМР», вул. Нова 1А, 050-571-23-18;
амбулаторія №9 КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» ПМР», вул. Плосконоса, 1, тел. 066-894-12-09.

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда»ПМР