- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

До Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертонією

17 травня 2017 року в КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда»ПМР» було проведено прес-конференцію в рамках місячника з нагоди Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертонією, який проводиться в м. Павлограді з 10 травня по 10 червня 2017 року. В роботі заходу взяла участь заступник головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда»ПМР» з медичної частини Гришина Ірина Миколаївна.
Артеріальна гіпертонія є одним із найпоширеніших захворювань серцево-судинної системи. Фахівець інформувала журналістів, що на сьогоднішній день під наглядом лікарів ЦПМСД м. Павлограда перебуває 61641 пацієнт із захворюванням серцево-судинної системи, з яких 32333 випадків припадає саме на гіпертонічну хворобу. Гіпертонія належить до захворювань, які скорочують тривалість життя, включаючи ішемічну хворобу серця, мозкові інсульти та інфаркти. Всього від захворювань серцево-судинної системи у Павлограді померло 1058 чол., що склало 70% від всієї смертності. З них осіб працездатного віку – 107 (10%).
Гришина І.М. повідомила, що за 1 квартал 2017 року було зареєстровано 32 випадки інфаркту міокарда (33 — за 1 квартал 2016 року), 88 випадків інсультів (99 — за 1 квартал 2016 року). Якщо захворюваність на інфаркт залишилась майже на рівні минулого року, то на гостре порушення мозкового кровообігу — значно знизилась.
Фахівець розповіла про засоби профілактики гіпертонічної хвороби. Це ведення здорового способу життя, раціональне харчування, регулярна рухова активність, нормалізація маси тіла, відмова від паління та алкоголю. Тому що ожиріння, недостатня фізична активність, паління тютюну, надмірне вживання алкоголю та солі – абсолютно доведені фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань.
Лікар акцентувала увагу на тому, що контролювати свій артеріальний тиск – життєва необхідність кожного. Підвищений артеріальний тиск запускає механізми патологічних змін у серці, судинах, нирках, сітківці ока, головному мозку, що призводить до виникнення ускладнень. Своєчасна діагностика гіпертонічної хвороби та її лікування попередять ці ускладнення.
З метою профілактики та ранньої діагностики гіпертонічної хвороби з 10 травня по 10 червня 2017 року для зручності мешканців міста в місцях їх масового перебування працюватимуть тимчасові пункти вимірювання артеріального тиску, з проведенням бесід та консультацій на ринках селищ ПХЗ і ПШС, «Центральний», «Юлана», «Новий», в торгівельному центрі «Гулівер» та в магазині «Брусничка» (вул. Західно-Донбаська).
Ірина Миколаївна зауважила, що в нашому місті діє соціальна програма «Доступні ліки», яка полягає у відшкодуванні вартості лікарських засобів особам, які перебувають на амбулаторному лікуванні. Подібні дії допомагають залучити хворих до активного лікування цих захворювань. Станом на 15 травня 2017 року вже було виписано 8524 рецептів. Щоденно лікарями амбулаторій м. Павлограда виписується в середньому біля 500 безкоштовних рецептів для пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи, бронхіальною астмою та цукровим діабетом ІІ типу.
Гришина І.М. звернулася до мешканців міста з проханням регулярно вимірювати артеріальний тиск, та в разі виявлення підвищених цифр артеріального тиску (вище 140/90) звертатися за консультативною допомогою до сімейних лікарів, щоб попередити ускладнення захворювання.

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда»ПМР»