- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Попередження отруєнь дикорослими рослинами та грибами

Попередження отруєнь дикорослими рослинами та грибами

 

31 серпня 2016 року в актовій залі КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» проведено прес-конференцію на тему: „Попередження отруєнь дикорослими рослинами та грибами”.

В роботі прес-конференції взяв участь: лікар-анестезіолог КЗ «Павлоградська міська лікарня № 4» ДОР» Бреус Михайло Ігорович.
Фахівець виступив з інформацією для мешканців міста та регіону про небезпеку збору та вживання дикорослих рослин та грибів.
Бреус М.І. розповів журналістам про основні причини отруєнь та звернувся з проханням не збирати та не вживати дикорослі гриби, а дітям до 3 років не давати взагалі грибів ні дикорослих, ні з полиць магазинів, тому що у дітей ще недосконала система травлення і харчове отруєння можуть викликати, як дикорослі гриби так і вирощені в штучних умовах.
Лікар звернув увагу на те, що гриби беруть поживні речовини з ґрунту, в якому можуть бути ядохімікати, якими обробляють поля, солі важких металів, нітрати та інші небезпечні для людини речовини.
В місті Павлограді за поточний рік зареєстровано один випадок отруєння дикорослими грибами.
Бреус М.І. звернувся до журналістів з проханням ще раз нагадати мешканцям міста та регіону про небезпеку вживання дикорослих грибів, тому що токсини ядовитих грибів, особливо блідої поганки, викликають серйозні отруєння, уражають «природні фільтри» організму людини – печінку та нирки. В 80% отруєння токсинами блідої поганки призводить до летальних випадків, а у пацієнтів яких рятують медичні працівники, виникають тяжкі ускладнення, хронічні ураження печінки та нирок.


Лікар ознайомив присутніх з отруйними дикорослими рослинами, які зустрічаються на території нашого міста та регіону:
— Борщовик Сосновского – при контакті з відкритими ділянками шкіри може викликати тяжкі опіки;
— Амброзія – небезпечний алерген;
— Конвалія – червоно-оранжеві ягоди особливо отруйні;
— Дафна (вовча ягода) – 5-6 ягід є смертельною дозою для людини;
— Вороняче око – отруйна вся рослина, а особливо – ягоди, які можуть призвести до розладу нервової системи;
— Блекота чорна – отруйною є вся рослина, але особливо небезпечним є насіння, що схоже на насіння маку;
— Дурман звичайний – отруєння цією рослиною викликає галюцинації та судоми кінцівок;
— Болиголов плямистий – отруєння викликає сильний головний біль, запаморочення, розлади шлунково-кишкового тракту, втрату чутливості та параліч нижніх кінцівок, зупинку дихання;
— Чистотіл – викликає нудоту, судоми, пригнічує нервову систему;
— Кліщовина – найнебезпечніша рослина у світі, що містить отруту (рицин), яка вражає печінку, легені, нирки, кишковий тракт та інші органи.
Детально охарактеризувавши види дикорослих грибів і рослин та описавши їх вплив на організм людини, лікар-анестезіолог надав поради щодо надання першої допомоги у разі отруєння.
Акцентував увагу на тому, що якщо виникає найменша підозра отруєння після вживання дикорослих грибів та рослин, незважаючи на задовільне самопочуття,, потрібно терміново звернутись до лікарняного закладу, оскільки є такі токсини, які викликають тяжкі ускладнення через певний проміжок часу.

Кабінет пропаганди здоровогоспособу життя КЗ «ЦПМСД»