- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Важливість надання першої психологічної допомоги

 

5 жовтня 2016 року у психоневрологічному відділенні КЗ «Павлоградська міська лікарня № 1»ДОР» проведена прес-конференція до Всесвітнього Дня психічного здоров’я, в якій взяла участь головний психіатр міста Гамій Наталія Володимирівна.
Гамій Н. В. повідомила, що у 2016 році Всесвітній день психічного здоров’я присвячений темі надання першої психологічної допомоги.
Суть першої психологічної допомоги(ППД) — надання моральної підтримки та практичної допомоги людям, постраждалим в результаті важких кризових подій.
У світі відбуваються різні трагічні події: війни, стихійні лиха, аварії, люди стають свідками насильства, руйнувань і смерті.
ППД призначена для підтримки тих, хто тільки що від цього постраждав. Психологічну підтримку можна надавати в будь-якому досить безпечному місці — безпосередньо на місці події, якщо мова йде про окремий нещасний випадок, або в місцях надання допомоги постраждалим, наприклад в медичних установах, притулках і таборах біженців, переселенців, школах або пунктах розподілу продуктів харчування або інших видів допомоги.
Лікар наголосила на тому, що дуже важливо, як ви спілкуєтеся з людиною, яка знаходиться в стані стресу. Люди, які пережили кризові події, можуть перебувати в пригніченому стані, відчувати тривогу або сум’яття. Деякі звинувачують себе в тому, що трапилося. Зберігаючи спокій і проявляючи розуміння, ви допомагаєте переживають стрес людям відчути себе в безпеці.
Люди, які пережили стресову ситуацію, можливо, захочуть розповісти вам, що з ними сталося. Вислухати чиюсь розповідь — це вже велика підтримка. Однак важливо не примушувати людей розповідати про пережите. При цьому для них може бути важливо, щоб ви просто побули поруч, нехай і мовчки. Скажіть їм, що будете поблизу, на випадок якщо вони захочуть поговорити, або запропонуйте їм практичну допомогу, наприклад їжу або стакан води. Не кажіть занадто багато, дайте їм побути в тиші. Можливість трохи помовчати дасть людині перепочити та підштовхнути поділитися з вами, якщо вона того забажає.
Не залишайте людей з важким стресом одних і постарайтеся забезпечити їх безпеку до тих пір, поки їх стан не покращиться або поки ви не зможете заручитися допомогою медпрацівників, місцевих керівників або представників місцевого населення.
Люди, які пережили травмуючу подію, нерідко відчувають себе незахищеними, відрізаними від світу або безпорадними.
Направити людей туди, де їм нададуть практичну допомогу — одна з основних цілей ППД.
Допоможіть їм проаналізувати свої нагальні потреби, визначити самі
першочергові і задовольнити їх. Наприклад, попросіть людини подумати про те, що їй потрібно прямо зараз, а що можна відкласти на потім.
Можливість вирішити хоча б частину питань дає людині відчуття контролю над ситуацією і зміцнює здатність впоратися з ситуацією.
За можливості знайдіть час, щоб відпочити і розслабитися, перш ніж знову приступити до роботи і виконання своїх повсякденних обов’язків. Якщо вас долають важкі думки або спогади про те, що сталося, ви стали нервовим, вам сумно, ви погано спите, зловживаєте алкоголем або вживаєте інші психоактивні речовини, важливо звернутися за допомогою до людей, яким ви довіряєте.
Якщо ці проблеми тривають довше місяця, зверніться до фахівців психоневрологічно-диспансерного відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №1»ДОР»
(вул. Шевченка, 63, тел. 6-00-60)

Кабінет пропаганди здорового
способу життя КЗ «ЦПМСД»