- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

Всесвітній день боротьби з гепатитами «В» і «С»

26 липня 2018 року в КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» ПМР» було проведено прес-конференцію до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами «В» і «С». У роботі заходу взяв участь міський інфекціоніст Бондаренко Анатолій Іванович.
Бондаренко А.І. розповів журналістам про групу небезпечних інфекційних захворювань, що вражають печінку – вірусні гепатити. Хвороба розвивається з різним ступенем активності. Вона може протікати безсимптомно, тому часто хворі звертаються за допомогою вже пізно, коли в печінці відбуваються незворотні зміни.
На ранній стадії захворювання виявляється тільки шляхом здачі крові на печінковий комплекс і аналізу наявності антитіл. А порушення структури печінки можна виявити за допомогою УЗД. Аналізи на гепатити «B» і «С» проводяться при обстеженні хворого в лабораторії КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» (вул. Дніпровська, 541), в той час як аналізи для виявлення гепатиту «А» в плановому порядку не проводяться (тільки в приватних лабораторіях).
Як повідомив фахівець, на сьогоднішній день при своєчасному виявленні гепатити цілком виліковні завдяки існуванню противірусних препаратів. Хворих, у яких знаходять віруси гепатитів, обстежують і ставлять на облік із забезпеченням подальшого лікування. Стадія захворювання встановлюється за кількістю вірусів в крові. Залежно від стадії захворювання визначається першочерговість хворих на отримання безкоштовного лікування. Державою виділяються кошти на певну кількість препаратів, але це менше, ніж число хворих гепатитами.
Лікар інформував, що в інфекційному відділенні КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» за 6 місяців 2018 року було зареєстровано всього 22 випадки захворювання на вірусні гепатити (за 6 місяців 2017 року – 11), з яких 7 – вірусний гепатит «В», 4 – вірусний гепатит «С» і 5 випадків гепатиту «В + С». З хронічним гепатитом було виявлено 5 осіб. За 2017 рік: 40 – всього вірусних гепатитів, 18 – вірусний гепатит «В», 5 – вірусний гепатит «С», 8 – вірусний гепатит «В + С», 46 – хронічний гепатит. А за 2016 рік: 16 — всього вірусних гепатитів, 6 — вірусний гепатит «В», 4 — вірусний гепатит «С», 40 — хронічний гепатит. Явне зростання захворювання в порівнянні з минулими роками пояснюється збільшенням кількості проведених обстежень. За останні 10 років смертність від гострих гепатитів відсутня, на відміну від хронічних.
Якщо 15% печінки здорові, то людина продовжує жити. Замість зруйнованої тканини клітини, з’являється сполучна тканина, що призводить до гепатитного цирозу (не плутати з алкогольним). Хворі помирають не від самого гепатиту, а від його наслідків. Люди з гепатитом «С» живуть довго, якщо дотримуються лікування і здорового способу життя, але вакцини проти нього ще немає.
Гепатит «В» виявляють не тільки у осіб, які вживають ін’єкційні наркотики, а й у звичайних людей, що ведуть абсолютно здоровий спосіб життя, але випадково заразилися через використання нестерильних інструментів педикюру, манікюру, пірсингу, татуювання. Тому слід відповідальніше відноситися до особистої та громадської гігієни і не відмовлятись від вакцинопрофілактики.
Для вироблення імунітету проти гепатиту «В», в перший день після народження роблять щеплення. А друга доза вакцинації, згідно нового календаря щеплень, погодженого з рекомендаціями ВООЗ, проводиться на другий місяць життя дитини.
Анатолій Іванович порадив слідкувати за своїм здоров’ям, вести здоровий спосіб життя, відмовитись від ризикованої поведінки та не нехтувати рекомендаціями фахівців.

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР»