- Офіційний сайт Павлограда - https://pavlogradmrada.dp.gov.ua -

«Прозора регуляторна діяльність – запорука економічного зростання»

10 вересня 2019 року у Нікопольській міській раді за участі керівництва міста, керівників та фахівців відділів відповідальних за регуляторну політику міст Дніпропетровської області: Кам’янське, Павлоград, Першотравенськ, Марганець, Покров, Слобожанської ОТГ, відбувся фінальний Круглий стіл в рамках реалізації проекту «Прозора регуляторна діяльність – запорука економічного зростання». Проект фінансується ЄС і Міністерством закордонних справ Данії та адмініструється ГО «Центр «Тамариск» у співпраці з Антикорупційною ініціативою Європейського Союзу в Україні («EUACI»).
В ході заходу керівником проекту Костянтином Сомсіковим було презентовано результати роботи за три місяці реалізації проекту. Таким результатом стали Рекомендаційні матеріали щодо порядку проведення громадських обговорень проектів регуляторних актів у Нікопольській міській раді.

Прийнятий 11 вересня 2003 року Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» закріпив на законодавчому рівні вимоги до всіх розробників регуляторних актів щодо дотримання визначеного порядку їх розробки, розгляду та прийняття. На жаль, сьогодні дотримання вимог законодавства у сфері державної регуляторної політики все ще залишається на низькому рівні. Одним з факторів, що впливають на існуючу ситуацію, не останнє місце займає відсутність детальних рекомендацій щодо застосування законодавства про державну регуляторну політику. І, як наслідок, низька поінформованість як суб’єктів регуляторної діяльності, так і громадськості. Саме цьому розробка та затвердження Проекту порядку проведення громадських обговорень є вкрай важливою та актуальною задачею для органів місцевої влади.

Свою експертну оцінку представив учасникам Круглого столу Олексій Літвінов, кандидат наук з державного управління. На його думку, запропоновані практичні рекомендації можна використовувати як посібник для систематизації та поглиблення знань у сфері державної регуляторної політики, а також для підготовки ефективних регуляторних актів. Документ стане у нагоді не тільки представникам регуляторних органів, а й суб’єктам господарювання, їх об’єднанням чи окремим громадянам, які прагнуть брати активну участь у створенні сприятливого регуляторного середовища.
Презентовані Рекомендаційні матеріали може успішно застосовувати у своїй роботі кожне місто та громада, адаптувавши під власні реалії та потреби, адже запропоновані матеріали є універсальними.
Павлоград щиро вдячний за запрошення до участі і надану можливість спілкування з фахівцями з такого гострого питання.