Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Январь 2026
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Корисна інформація

Щодо ідентифікації та реєстрації тварин

7 августа, 2025 Новини Вывести на печать

Реєстрація тварин є частиною державної політики України, що приводить законодавство України у відповідність до законодавства Європейського Союзу та впроваджується на державному рівнів галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності  у тому числі фізичних осіб.

Відповідно до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» проводиться ідентифікація усіх сільськогосподарських тварин, які утримуються у господарствах різних форм власності. Дія цього Закону поширюється на юридичних і фізичних  осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги штучного осіменіння та організовують виставки тварин.

Проведення  ідентифікації тварин (великої рогатої худоби (ВРХ), свиней, овець та кіз (ДРХ), коней) ставить за мету створення системи постійного контролю за станом здоров’я тварин та походження тваринницької продукції    на всіх етапах обігу- від її виробництва до реалізації.

Відповідно до нормативно- правових актів з ідентифікації та реєстрації тварин кожна тварина (ВРХ, ДРХ) що народилася в господарстві, повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше семи днів від моменту її народження, але у будь -якому разі до вибуття з господарства. Ідентифікація племінних свиней відбувається не пізніше 60 днів від моменту народження тварини, але раніше, ніж вона залишить господарство. Товарні свині ідентифікуються при вибутті з господарства. Коні -протягом року після народження, але раніше, ніж тварина залишить господарство. Інформація про ідентифікованих тварин вноситься до Єдиного Державного Реєстру тварин.

 

Вчасна ідентифікація та реєстрація сільськогосподарських тварин надає власнику можливість:

— вільно отримувати документи на переміщення та забій тварин;

— засвідчити право власності на тварину;

— вільно реалізовувати продукцію, отриману від тварини;

— застрахувати тварину;

— отримувати передбачені державою дотації на тварин.

Для проведення ідентифікації та реєстрації тварин у господарстві фізичної особи, власник тварини може звернутися до державної установи ветеринарної медицини за місцем проживання або структурного підрозділу Державного підприємства «Агенство з ідентифікації та реєстрації тварин»

Відповідно до статті 37 Закону України «Про ветеринарну медицину» юридичні та фізичні особи, діяльність яких пов’язана з  утриманням та обігом тварин, зобов’язані виконувати вимоги    щодо ідентифікації тварин, що їм належать. Статтею 15 цього ж Закону визначено, що переміщення неідентифікованих тварин або тварин без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних  документів заборонено.

Статтею 107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин. Вказані правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти  неоподаткованих мінімумів доходів громадян,  а на фізичних осіб – підприємців, уповноважених осіб – від п’яти до десяти неоподаткованих  мінімумів доходів громадян.




































Електронна черга для запису в управлінні соціального захисту населення м. Павлоград


Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Про хід виконання програми «Реформування і розвитку житлово-комунального господарства та об’єктів благоустрою міста Павлоград на 2025-2027 роки» за 2025 рік
  • Виконком від 28.01.2026 р
  • Оголошення про вакантну посаду
  • Оголошення про вакантну посаду
  • Оголошення про конкурс з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Павлоград
  • У бою за Україну загинули наші земляки
  • До уваги суб’єктів господарювання!
  • Про хід виконання програми «Щодо надання фінансової підтримки комунальним підприємствам, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Павлограда на 2024-2026 роки» за 2025 рік
  • Про надання матеріальної допомоги на поховання
  • Про надання матеріальної допомоги на поховання
  • Про надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових проблем
  • Про надання матеріальної допомоги на поховання
  • Про надання матеріальної допомоги на лікування
  • Про надання дозволу на списання службового автомобіля
  • Про хід виконання програми «Сприяння громадській активності у розвитку м. Павлоград на 2025-2028 роки» за 2025 рік