Июнь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Корисна інформація

26 червня – Міжнародний день боротьби з наркоманією та незаконним обігом наркотиків

Июнь 22nd, 2018 Охорона Здоров'я Вывести на печать

21 червня 2018 року в актовій залі КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР» було проведено прес-конференцію до Міжнародного дня боротьби з наркоманією та незаконним обігом наркотиків, який за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається щороку 26 червня. На прес-конференцію були запрошені медичні працівники шкіл та дитячих дошкільних закладів, соціальні педагоги та психологи навчальних закладів.
У роботі заходу взяли участь головний лікар КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер» ДОР» Біла Наталія Едуардівна та соціальний працівник обласного наркологічного диспансера.
Біла Н.Е. інформувала журналістів, що проблема залежностей в сучасному суспільстві набуває з кожним роком все більшого значення. За широким поширенням залежності від наркотиків криються незліченні біди і страждання людей, море сліз, горя, смертей, колосальні економічні втрати. Саме тому необхідно надавати населенню докладну інформацію про причини виникнення і наслідки наркозалежності. Вживання наркотичних засобів та психотропних речовин призводить до погіршення здоров’я, підвищення рівня захворюваності населення на ВІЛ-інфекцію/СНІД, туберкульоз, гепатити В і С, загострення соціальних проблем.
Наталія Едуардівна звернулася до медичних працівників шкіл та соціальних педагогів з проханням бути особливо пильними до змін у поведінці дітей і при підозрі на вживання наркотичних засобів або інших хімічних речовин інформувати батьків та рекомендувати звернутись у лікувальний заклад, щоб не пропустити захворювання на ранній стадії, коли ще є можливість надати спеціалізовану медичну допомогу. Перші ознаки хімічної залежності від наркотиків, які повинні насторожити – зміна настрою, поведінки, психічного здоров’я підлітка, поява невідомих запахів хімічних речовин.
Фахівець підкреслила, що найбільша відповідальність за стан дитини лежить саме на батьках, бо звички формуються у сім’ї. Діти хочуть бути схожими на своїх батьків, і якщо батьки мають шкідливі звички, то в більшості випадків діти також будуть їх мати.
Для своєчасного виявлення батьками наркозалежності у дітей, при перших підозрах на вживання наркотиків, можна провести безкоштовний тест у Павлоградському наркологічному відділенні № 3 КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер» ДОР». Також на сьогоднішній день у кожній аптеці є тест-система («SNIPER») для виявлення наркотичних речовин у організмі людини. Центр реабілітації Дніпропетровського обласного наркологічного диспансера приймає неповнолітніх безкоштовно.
Лікар розповіла про метод лікування наркозалежності –- метадонову замісну терапію. Завдяки цим діям люди, які вживали наркотики в ін’єкційному вигляді мають можливість перейти на таблетоване вживання, що значно зменшує ризик передачі ВІЛ / СНІДу, туберкульозу та гепатиту С. Замісна терапія призводить до зниження рівня злочинності та адаптації наркоманів до соціальних норм. Люди починають працювати, створюють сім’ї, знаходять себе в тих захопленнях, які допомагають їм побачити світ в інших проявах. Вона зазначила, що по області за метадоновою терапією звертається кожен день, включаючи суботу та неділю, 1850 людей, а у наркологічне відділення м. Павлограда – 130 чол. Згідно обласної статистики, 68% хворих після терапії не вживають наркотики вже 10 років.
Головна мета, яку ставлять перед собою фахівці – привернути увагу громадськості до проблеми наркоманії та об’єднати зусилля всіх служб, владних структур, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів щоб попередити розповсюдження смертельно небезпечної хвороби.
Сьогодні ніхто не застрахований від цієї біди, жодна сім’я. Тому всім нам треба навчитися вчасно розпізнавати хворобу та своєчасно звернутися до фахівців.
Якщо Ви маєте проблеми з наркотиками та готові позбавитись від цієї згубної залежності, то звертайтесь за допомогою:
— Дніпропетровський обласний наркологічний диспансері, вул. Новосельна, 1, тел. 056 373-84-81;
— Павлоградське наркологічне відділення № 3 КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер» ДОР», вул. Дніпровська, 241, тел. 067 722-00-84, 095 090-59-83.

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда»ПМР»

трансляції з web камер


Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

IMG-579ee0f7d020725054c462dfb523095f-V

Останні надходження