Август 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Корисна інформація

26 червня – Міжнародний день боротьби з наркоманією та незаконним обігом наркотиків

Июнь 22nd, 2018 Охорона Здоров'я Вывести на печать

21 червня 2018 року в актовій залі КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР» було проведено прес-конференцію до Міжнародного дня боротьби з наркоманією та незаконним обігом наркотиків, який за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається щороку 26 червня. На прес-конференцію були запрошені медичні працівники шкіл та дитячих дошкільних закладів, соціальні педагоги та психологи навчальних закладів.
У роботі заходу взяли участь головний лікар КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер» ДОР» Біла Наталія Едуардівна та соціальний працівник обласного наркологічного диспансера.
Біла Н.Е. інформувала журналістів, що проблема залежностей в сучасному суспільстві набуває з кожним роком все більшого значення. За широким поширенням залежності від наркотиків криються незліченні біди і страждання людей, море сліз, горя, смертей, колосальні економічні втрати. Саме тому необхідно надавати населенню докладну інформацію про причини виникнення і наслідки наркозалежності. Вживання наркотичних засобів та психотропних речовин призводить до погіршення здоров’я, підвищення рівня захворюваності населення на ВІЛ-інфекцію/СНІД, туберкульоз, гепатити В і С, загострення соціальних проблем.
Наталія Едуардівна звернулася до медичних працівників шкіл та соціальних педагогів з проханням бути особливо пильними до змін у поведінці дітей і при підозрі на вживання наркотичних засобів або інших хімічних речовин інформувати батьків та рекомендувати звернутись у лікувальний заклад, щоб не пропустити захворювання на ранній стадії, коли ще є можливість надати спеціалізовану медичну допомогу. Перші ознаки хімічної залежності від наркотиків, які повинні насторожити – зміна настрою, поведінки, психічного здоров’я підлітка, поява невідомих запахів хімічних речовин.
Фахівець підкреслила, що найбільша відповідальність за стан дитини лежить саме на батьках, бо звички формуються у сім’ї. Діти хочуть бути схожими на своїх батьків, і якщо батьки мають шкідливі звички, то в більшості випадків діти також будуть їх мати.
Для своєчасного виявлення батьками наркозалежності у дітей, при перших підозрах на вживання наркотиків, можна провести безкоштовний тест у Павлоградському наркологічному відділенні № 3 КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер» ДОР». Також на сьогоднішній день у кожній аптеці є тест-система («SNIPER») для виявлення наркотичних речовин у організмі людини. Центр реабілітації Дніпропетровського обласного наркологічного диспансера приймає неповнолітніх безкоштовно.
Лікар розповіла про метод лікування наркозалежності –- метадонову замісну терапію. Завдяки цим діям люди, які вживали наркотики в ін’єкційному вигляді мають можливість перейти на таблетоване вживання, що значно зменшує ризик передачі ВІЛ / СНІДу, туберкульозу та гепатиту С. Замісна терапія призводить до зниження рівня злочинності та адаптації наркоманів до соціальних норм. Люди починають працювати, створюють сім’ї, знаходять себе в тих захопленнях, які допомагають їм побачити світ в інших проявах. Вона зазначила, що по області за метадоновою терапією звертається кожен день, включаючи суботу та неділю, 1850 людей, а у наркологічне відділення м. Павлограда – 130 чол. Згідно обласної статистики, 68% хворих після терапії не вживають наркотики вже 10 років.
Головна мета, яку ставлять перед собою фахівці – привернути увагу громадськості до проблеми наркоманії та об’єднати зусилля всіх служб, владних структур, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів щоб попередити розповсюдження смертельно небезпечної хвороби.
Сьогодні ніхто не застрахований від цієї біди, жодна сім’я. Тому всім нам треба навчитися вчасно розпізнавати хворобу та своєчасно звернутися до фахівців.
Якщо Ви маєте проблеми з наркотиками та готові позбавитись від цієї згубної залежності, то звертайтесь за допомогою:
— Дніпропетровський обласний наркологічний диспансері, вул. Новосельна, 1, тел. 056 373-84-81;
— Павлоградське наркологічне відділення № 3 КЗ «Дніпропетровський наркологічний диспансер» ДОР», вул. Дніпровська, 241, тел. 067 722-00-84, 095 090-59-83.

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда»ПМР»

трансляції з web камер


Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

PCSIMG-a73098c4dbd71227fc49c71b395be756

Останні надходження

 • Про продовження терміну перебування
 • Про затвердження Порядку організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти м. Павлограда
 • Про надання ФОП Комар С.В. дозволу на розміщення зовнішньої реклами у місті
 • Павлоградські спортсмени вибороли призові місця на чемпіонаті України з веслувального слалому серед юніорів
 • Павлоградська міська рада повідомляє
 • До уваги мешканців міста!
 • У Павлограді пройшов ХIV відкритий фестиваль шахтарської авторської та популярної пісні «Мелодії шахтарської душі»
 • Про встановлення розміру плати за харчування дітей у закладах освіти Павлоградської міської ради з 01 вересня 2019 року
 • Про втрату чинності рішення виконкому від 14.12.2011 р. № 1094 «Про затвердження типового переліку послуг з утримання будинків і прибудинкової території, їх порядок та періодичність»
 • Про погодження на видалення дерев
 • Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 14.05.2014р. № 304 «Про затвердження норм утворення побутових відходів на території м. Павлограда»
 • ПОВІДОМЛЕННЯ про розгляд містобудівної документації
 • Вишивана хода на День незалежності України
 • Урочисте відкриття ХІV відкритого фестивалю шахтарської авторської та популярної пісні “Мелодії шахтарської душі”
 • Фестиваль «Стиль смаку» демонструє кращих з закладів ресторанного господарства м.Павлоград