Июнь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Корисна інформація

8 липня – Всесвітній день боротьби з алергічними захворюваннями

Июль 6th, 2018 Охорона Здоров'я Вывести на печать

5 липня 2018 року в актовому залі КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград» ПМР» було проведено прес-конференцію на тему: «8 липня – Всесвітній день боротьби з алергічними захворюваннями». У заході взяла участь міський алерголог Панас Вікторія Василівна.

CAM02396

 

Найвідомішим в наш час алергічним захворюванням є поліноз. Ця хвороба викликана пилком рослин.

Міський алерголог повідомила, що повністю позбутись хвороби неможливо, але можна на років 10-15 про неї забути. На сьогоднішній день найбільш ефективним методом боротьби із алергією є специфічна імунотерапія (алерговакцинація). Алерговакцинація – найбільш дієвий метод лікування алергії. Це не новий метод. Йому уже багато років. Проводити лікування потрібно до початку сезону алергії – із жовтня по травень. На даний час є чимало вакцин, зручних для застосування в дитячому чи дорослому віці у вигляді крапель, горошин. Їх застосовують під контролем алерголога і призначаються після алергообстеження. Після проведення курсу лікування, трави, що раніше викликали алергію, тепер не вливають як алергени. Вона також додала, що навіть діти-астматики при проведенні 5-річних сеансів імунотерапії, 10-15 років не мають нападів задухи, обходяться без аерозолів, стаціонару, госпіталізації.

За словами спеціаліста, важливо знати, що будь-який вид алергії носить хронічний характер і є захворюванням імунної системи. Саме тому виявлення захворювання на ранній стадії відіграє надзвичайно велику роль. Фахівець розвіяла міф про те, що діагноз бронхіальної астми ставиться тільки при наявності приступів задухи. Поява нападів задухи говорить про середньотяжкий та тяжкий перебіг захворювання. При ранній діагностиці успішно лікується алергологами всього світу, тому що на цих етапах причиною виникнення бронхіальної астми є 1-2 алергени.

Лікар назвала ряд факторів ризику, які сприяють виникненню і розвитку бронхіальної астми: спадковість, екологічні фактори, умови проживання (сире приміщення, наявність домашніх тварин, килимів).

Панас В.В. розповіла, що причиною пізньої діагностики бронхіальної астми є її схожість на початкових етапах з банальними простудними захворюваннями: затяжний кашель на фоні ГРВІ, що набуває характер нападів зі свистячим диханням, немає ефекту від лікування звичайними препаратами. При наявності обтяженої спадковості (в родині є алергіки) і повторних епізодах бронхообструктивного синдрому, 3-4 рази на рік дитина потребує консультації алерголога.

На сьогоднішній день працює державна програма «Доступні ліки», згідно якої пацієнт, хворий на бронхіальну астму може отримати рецепт на безкоштовні ліки на основі консультації алерголога у сімейного лікаря амбулаторії.

Міський алерголог інформувала, що кількість алергічних захворювань з кожним роком збільшується, особливо серед дітей. Показник захворюваності дитячого населення на алергічний риніт за 2015 рік склав 41,0 на 10 тис. дітей, за 2016 рік – 44,8 на 10 тис. дітей, а у 2017 році – 59,4 на 10 тис. дітей. Захворюваність дітей на бронхіальну астму збільшилась більше чим в півтора рази і склала у 2017 році 13,0 на 10 тис. дітей (2016 рік – 8,3 на 10 тис. дітей).

Лікар повідомила, що зараз трапляються все частіше алергічні реакції на медикаменти. У цьому році вже дві дитини мали анафілактичний шок після прийняття ліків.

З огляду на той факт, що алергією страждає найбільш молоде, працездатного віку населення, алергічні хвороби приводять до величезних працевтрат, соціально-економічних збитків, значного зниження рівня здоров’я населення і нації в цілому.

Щоб не допустити ускладнень алергічних захворювань, лікар порадила не займатись самолікуванням та при виникненні перших проявів алергії звернутись в міську лікарню №4 до міського алерголога в кабінет 218. Години роботи з 08:00 до 13:00, щодня.

 

Відділ охорони здоров’я

Павлоградської міської ради

 

Кабінет пропаганди медичних знань

КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР»

трансляції з web камер


Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

IMG-579ee0f7d020725054c462dfb523095f-V

Останні надходження

 • Виконком від 02.06.2020р.
 • Про погодження на видалення дерев
 • Про погодження на видалення дерев
 • Про погодження на видалення дерев
 • Інформація щодо епідситуації в Україні та Дніпропетровській області на 05.06.2020 року
 • Про внесення змін до фінансового плану КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» Павлоградської міської ради на 2020 рік
 • Інформація щодо епідситуації в місті 05.06.2020 року
 • Вітаю усіх журналістів з професійним святом – з Днем журналіста!
 • Проведений конкурс бізнес-проєктів серед молоді міста Павлоград
 • Павлоградським міськрайонним центром зайнятості проведено робочу зустріч он-лайн із представниками Павлоградського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області
 • Про внесення змін до фінансового плану КНП «Павлоградський пологовий будинок» Павлоградської міської ради на 2020 рік
 • Посилено нагляд і контроль за сім’ями з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах
 • Інформація щодо епідситуації в Україні та Дніпропетровській області на 04.06.2020 року
 • Інформація щодо епідситуації в місті 04.06.2020 року
 • Про передачу будівлі