Январь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Корисна інформація

Гіпертонічна хвороба – основна причина інсульту.

Октябрь 30th, 2017 Охорона Здоров'я Вывести на печать

26 жовтня 2017 року на базі КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда»ПМР» відбулась прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби з інсультом, який щорічно відзначається 29 жовтня. З журналістами місцевих засобів масової інформації спілкувались завідуюча амбулаторії ЗПСМ №1 Мацко Г.І. та регіональний ангіоневролог Ременчус О.І.

_zMzRIGMeIM1Мацко Г.І. акцентувала увагу присутніх на те, що гіпертонічна хвороба є одним із основних факторів ризику виникнення таких тяжких ускладнень, як інсульт та інфаркт і зробила акцент на необхідність своєчасного проходження обстеження у лікаря, тому що раннє виявлення та постійне лікування артеріальної гіпертонії сприяє попередженню прогресування захворювання та розвитку ускладнень.

Лікар повідомила, що в цьому році у Павлограді поширеність гіпертонічної хвороби становить 3824 випадків на 10 тис. населення, а по області — 3500 випадків. За 9 місяців 2017 року на 10 тисяч населення в місті було виявлено 147 нових випадків гіпертонії серед павлоградців.

Галина Іванівна зауважила, що в нашому місті діє соціальна програма «Доступні ліки», яка полягає у відшкодуванні вартості лікарських засобів особам, які перебувають на амбулаторному лікуванні із захворюваннями серцево-судинної системи, бронхіальною астмою та цукровим діабетом ІІ типу. Подібні дії допомагають залучити хворих до активного лікування цих захворювань.

Фахівець розповіла мешканцям міста про фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань та артеріальної гіпертензії та надала поради, як запобігти захворюванням:
— Відмовитись від куріння;                                          — Не зловживати алкоголем;
— Підтримувати активний спосіб життя;                    — Стежити за рівнем холестерину;
— Берегти психічне здоров’я та уникати стресів;       — Слідкувати за масою тіла;
— Раціонально харчуватись;                                         — Постійно приймати ліки
— Регулярно вимірювати артеріальний тиск;              при гіпертонічній хворобі.

Ременчус О.І. повідомила що за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я інсульт або гостре порушення мозкового кровообігу – це раптова поява симптомів порушення мозкових функцій, які можуть призвести до смерті людини. Смертність від інсультів становить 12-15% загального показника, тобто займає друге-третє місце після захворювань серця та злоякісних новоутворень різної локалізації.

Ангіоневролог інформувала, що інсульт посідає третє місце серед причин смертності і перше у структурі стійкої втрати працездатності. Щорічно в світі трапляється 16,8 млн. мозкових інсультів. Це на цілих 68% більше, ніж було в 1990 році. Відзначається, що в країнах з високим рівнем доходів кількість випадків інсультів вдвічі менше, ніж в малозабезпечених країнах. В Україні найбільша поширеність захворювань головного мозку, до яких і відноситься інсульт, відзначається в Донецькій, Одеській, Запорізькій областях , а найменша — в Рівненській, Закарпатській, Львівській областях. У Павлограді в 2016 році поширеність захворювань головного мозку склала 933,5 випадків на 10 тисяч населення, що на 29% вище всеукраїнського показника.

Лікарі наголосили, що найчастішою причиною виникнення мозкових інсультів є артеріальна гіпертензія і атеросклероз та їх поєднання. Вони звернулись до мешканців міста з проханням при перших ознаках гострого порушення мозкового кровообігу, таких як нестерпний головний біль, порушення мови, зору, координації руху, втрата чутливості на обличчі або кінцівках, терміново викликати швидку медичну допомогу. Міська лікарня № 4 є центром по наданню екстреної та невідкладної допомоги де створені всі умови для діагностики мозкових інсультів на ранньому етапі (працює комп’ютерний томограф). При своєчасному зверненні є можливість ефективно застосувати сучасні методики лікування. Системна тромболітична терапія може бути ефективною тільки у перші 3-4 години від початку захворювання.

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР»

трансляції з web камер

Обговорення назв паркам, скверам, бульварам м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Репертуарний план на січень

Останні надходження

 • Пройшла чергова апаратна нарада
 • Про підготовку і проведення заходів з відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав
 • ЗВІТ про витрачання коштів міського бюджету за 2018 рік відділом по обліку комунального майна та житлової площі Павлоградської міської ради
 • Оголошення Павлоградської загальноосвітньої школи I –III ступенів № 19
 • Святкуємо Водохреща безпечно
 • Павлоградські спортсмени стали переможцями чемпіонату Дніпропетровської області з дзюдо серед кадетів
 • Про засідання Комітету з управління впровадженням Стратегії розвитку міста Павлоград
 • Про стан організаційно-кадрової роботи відділу по роботі з персоналом та забезпечення діяльності виконкому у 2018 році
 • Виконком від 09.01.19р.
 • До побачення, ялинко!
 • Про надання адресної матеріальної допомоги особам, які звільнилися з місць позбавлення волі, на вирішення соціально-побутових проблем
 • Перелік рішень виконкому Павлоградської міської ради за грудень 2018 рік
 • Про ставки єдиного податку в 2019 році
 • «Про затвердження Положення про надання платних соціальних послуг, які надаються комунальною установою «Павлоградський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»
 • Про затвердження Положення про комісію по розгляду питання звільнення громадян, що мають рідних від плати за соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) в структурних підрозділах територіального центру