Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Январь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Корисна інформація

Що потрібно знати про кір

Февраль 5th, 2019 Охорона Здоров'я Вывести на печать

 

1 лютого 2019 року у актовій залі КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ПМР» відбулась прес-конференція на тему: «Профілактичні заходи щодо попередження розповсюдження захворювання на кір». У роботі прес-конференції взяв участь заступник начальника відділу охорони здоров’я Павлоградської міської ради Самохін Іван Олексійович.
Самохін І.О. інформував присутніх журналістів, що наразі по місту Павлограду зафіксовано 10 випадків захворювання на кір (5 дітей та 5 дорослих), з яких 2 випадки були вже лабораторно підтверджені. Ті, хто контактував з хворими, знаходяться під наглядом лікарів. Але про закриття класів або шкіл на карантин мова не йде.
Фахівець пов’язує виникнення такої ситуації з безвідповідальним ставленням до проведення планових вакцинацій та з широкою антирекламою вакцини, яка поширена в засобах масової інформації та мережі Інтернет.
Іван Олексійович розповів про те, що кір – це гостре висококонтагіозне вірусне захворювання, яке має повітряно-крапельний шлях передачі, проявляється ознаками інтоксикації, підвищенням температури до 39-40 градусів, ознаками запалення дихальної системи (нежить, кашель), об’єктивно це проявляється почервонінням м’якого піднебіння та появою біло-сірих плям на слизовій оболонці рота біля корінних зубів. Дещо пізніше виникає висип у вигляді плям з тенденцією до злиття, спочатку у верхній частині тулуба (голова, шия, верхня частина плечового поясу), а потім – у нижній. Висипання на шкірі супроводжується значним погіршенням стану пацієнта, знов підвищується температура. Це класичний перебіг кору, але на сьогоднішній день медпрацівниками було зафіксовано й атипові перебіги, тобто деякі з симптомів можуть у пацієнтів не проявлятись.
Своєчасність діагностики захворювання на кір ускладнюється накладанням епідситуації з кору на епідситуацію з ГРВІ та грипом, бо первинні прояви цих захворювань однакові. Фахівець закликав мешканців міста при перших ознаках захворювання звертатись до лікаря, для диференційної діагностики, оскільки відтягування лікування може призвести до тяжких ускладнень у вигляді отиту, пневмонії та енцефаліту.
Самохін І.О. повідомив, що 29 січня 2019 року було проведено комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де були детально обговорені питання по захворюваності на кір населення Павлограда. Були дані відповідні доручення, щодо проведення необхідних заходів у медичній сфері, закладах освіти, питання забезпечення вакциною аптечних закладів, питання дезінфекції міського транспорту. Були проведені медичні наради з головними лікарями, міськими фахівцями з інфекційних хвороб та педіатрії щодо розробки заходів по попередженню розповсюдження кору та недопущенню ускладнення епідситуації. Була проведена нарада з медичними працівниками закладів освіти, де також були надані рекомендації.
Заступник начальника відділу охорони здоров’я наголосив, що єдиним способом профілактики кору є вакцинація. Планова вакцинація дітей проводиться у віці 1 року та 6 років безкоштовно. Дорослим до 30 років необхідно купувати вакцину в аптечній мережі та вакцинуватись в кабінетах щеплення амбулаторій міста. У разі виникнення питань щодо імунізації, звертайтесь за консультацією до свого сімейного лікаря.

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

трансляції з web камер
Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Репертуар на жовтень

Останні надходження

 • Злагоджена робота комунальних підприємств міста
 • Пройшов перший етап засідання конкурсної комісії з розгляду конкурсних пропозицій
 • Про внесення змін до рішення виконкому від 26.02.20 р. № 147 «Про затвердження складу Комісії, Положення про Комісію та Порядку надання цільової матеріальної допомоги з міського бюджету громадянам, які відповідно до законодавства мають право на проведення безоплатного капітального ремонту житла та перебувають на обліку
 • Про забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян м. Павлограда на 2021 рік
 • Про надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових проблем
 • Про надання матеріальної допомоги на поховання
 • Про надання матеріальної допомоги на лікування
 • Шановні суб’єкти господарювання!
 • Інформація щодо епідситуації в місті 15.01.2021 року
 • Шановні павлоградці! Виконком Павлоградської міської ради проводить вивчення громадської думки стосовно якості надання медичних послуг
 • Інформація щодо епідситуації в місті 14.01.2021 року
 • Ліквідація наслідків сніжної негоди
 • До уваги павлоградців!
 • Інформація щодо епідситуації в місті 13.01.2021 року
 • конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку