Январь 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Корисна інформація

Що потрібно знати про меланому

Апрель 20th, 2018 Охорона Здоров'я Вывести на печать

 

19 квітня 2018 року у шкіряно-венерологічному диспансерному відділенні КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» було проведено прес-конференцію на тему: «24 квітня – Всеукраїнський день меланоми»
У роботі прес-конференції взяла участь лікар дерматовенеролог шкіряно-венерологічного диспансерного відділення міської лікарні № 1 Мартієнко Тетяна Борисівна.
Лікар розповіла присутнім про те, що в цьому році вже в десятий раз відбудеться Всеукраїнський День діагностики меланоми в рамках програми «Євромеланома», учасниками якої є 30 країн. День меланоми проходить щорічно, починаючи з 2009 року. Основна мета заходу — донести до громадськості інформацію про таке небезпечне захворювання як меланома і ризики переродження родимки у злоякісну пухлину.
Мартієнко Т.Б. інформувала, що у всьому світі відзначається різке збільшення захворюваності на злоякісні новоутворення шкіри. Рак шкіри вважається одним з найжорстокіших раків. Можна запобігти раку шкіри і уникнути його розповсюдження за допомогою виявлення на ранніх стадіях. Рак шкіри — меланома — це дуже підступне захворювання з найвищою швидкістю поширення ракових клітин.
Дерматовенеролог повідомила, що у місті Павлограді за 2017 рік було виявлено 31 випадок раку шкіри, з них 9 – меланома. В першому кварталі 2018 року виявлено 5 випадків захворювання на рак шкіри, із них 2 – меланома. Ці цифри повинні застерегти населення від байдужого ставлення до стану своєї шкіри.
На самому початку рак шкіри непомітний, він може з’явитися у вигляді плями на шкірі або у вигляді родимки. Зазвичай люди не надають цьому значення, але з часом рак починає проникати в інші частину органів тіла. Ракове утворення, що було досліджено вчасно і не поширилось на інші органи, може бути видалено, і тим самим зберегти людині життя.
Родимки які змінюються з часом (збільшуються в розмірах, змінюють свій колір), родимки з нерівними краями, асиметричні, з різним відтінком або дуже великих розмірів повинні пройти перевірку. Основним фактором виникнення раку шкіри є ультрафіолетові випромінювання. Також до виникнення раку шкіри може призвести вплив канцерогенних хімічних речовин, таких як миш’як, ароматичні вуглеводні, смоли. Необхідно також захищати шкіру від хронічної травматизації, особливо в області родимих плям, рубців, папілом.
Фахівець наголосила, що для раннього виявлення та профілактики злоякісних новоутворень шкіри, необхідно звертатися за консультацією до таких фахівців як сімейний лікар, хірург, дерматолог та онколог. На сьогоднішній день існує сучасний метод діагностики новоутворень шкіри за допомогою приладу – дерматоскоп, завдяки якому підвищується можливість діагностики на ранній стадії до 90% і вище.
Мартієнко Тетяна Борисівна звернулась до мешканців міста з проханням при найменшій підозрі змін на шкірі терміново звертатися за консультацією до сімейного лікаря, хірурга або дерматовенеролога. Шкіряно-венерологічне диспансерне відділення КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» (вул. Шевченко, 63) працює з 8:00 до 15:00 щодня, крім суботи та неділі.

Відділ охорони здоров’я
Павлоградської міської ради

Кабінет пропаганди медичних знань
КЗ «ЦПМСД м. Павлограда» ПМР

трансляції з web камер

Обговорення назв паркам, скверам, бульварам м. Павлоград

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Репертуарний план на січень

Останні надходження

 • Проекти рішень 47 сесії
 • Проекти рішень 46 сесії
 • Шановні мешканці м. Павлоград!
 • Виконавчий комітет Павлоградської міської ради надає інформацію щодо індексації нормативної грошової оцінки земель м.Павлограда на 2019 рік
 • Про тимчасову зміну місця голосування виборців!
 • Дізнайтесь вчасно про свій рівень цукру в крові
 • Шановні виборці міста Павлоград!
 • Пройшла чергова апаратна нарада
 • Про підготовку і проведення заходів з відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав
 • ЗВІТ про витрачання коштів міського бюджету за 2018 рік відділом по обліку комунального майна та житлової площі Павлоградської міської ради
 • Оголошення Павлоградської загальноосвітньої школи I –III ступенів № 19
 • Святкуємо Водохреща безпечно
 • Павлоградські спортсмени стали переможцями чемпіонату Дніпропетровської області з дзюдо серед кадетів
 • Про засідання Комітету з управління впровадженням Стратегії розвитку міста Павлоград
 • Про стан організаційно-кадрової роботи відділу по роботі з персоналом та забезпечення діяльності виконкому у 2018 році