Март 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Корисна інформація

Про стан захворюваності населення м. Павлограда на туберкульоз

Март 27th, 2019 Проекти рішень виконкому Вывести на печать

ПАВЛОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

_____________20___р. м. Павлоград №_________

Про стан захворюваності
населення м. Павлограда
на туберкульоз

Відповідно до ст. 32 Закону Україні «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про боротьбу з захворюванням на туберкульоз», міської програми «Здоров’я павлоградців на 2015-2019 роки», затвердженої рішенням сесій Павлоградської міської ради від 23.12.2014 року, № 1463-49/VI заслухавши доповідь заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Шуліки О.О., виконавчий комітет Павлоградської міської ради відмічає, що в місті проводиться активна робота по боротьбі з захворюванням населення м. Павлограда на туберкульоз.
У 2018 році відбулись певні зміни в структурі лікувальних закладів, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз пацієнтам, а саме централізація протитуберкульозної служби на рівні КЗ «ДОКЛПО «Фтизіатрія» ДОР».
За підсумками 2018 року рівень захворюваність на туберкульоз залишається но високому рівні, на туберкульоз захворіло 69 мешканців м. Павлограда. Високий рівень захворюваності на туберкульоз супроводжується високим рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію.
Протитуберкульозна служба активно працює у питанні притягнення до примусового лікування хворих на соціально небезпечні форми туберкульозу. Здійснюється активна співпраця з Павлоградським міським відділом поліції, Павлоградським міжрайонним судом. За 2018 рік направлено на лікування 2-х хворих на туберкульоз, які раніше переривали лікування.
Медичними працівниками проводиться активна санітарно-просвітницька робота з населенням, проводяться прямі ефіри у місцевих ЗМІ, прес-конференції, вуличні акції, тощо.
Найбільша кількість хворих на туберкульоз – це непрацюючі особи працездатного віку – 55%, пенсіонери – 6%, інваліди – 4%. Захворюваність серед дітей дошкільного віку – 1,5%, учні загально-освітніх навчальних закладів – 3%, студенти 15%. Відсоток охоплення лікування АРТ-терапією пацієнтів з ко-інфекцією ТБ+ВІЛ, за підсумками 2018 року, збільшився до рівня 90%.
Знижується кількість пацієнтів, які самостійно перервали лікування, у 2018 році – 12 осіб (2017-рік – 17). Цьому сприяє активна робота громадських організацій, надається соціальна допомога за рахунок міського бюджету, адресна допомога надається товариством «Червоний хрест» та організацією ЛЖВ, яка охопила 172 пацієнти соціальною допомогою.
Міська програма «Здоров’я павлоградців на 2015-2019 роки» продовжує фінансування заходів, направлених на боротьбу з туберкульозом. Так на придбання туберкуліну та витратних матеріалів витрачено 771 тис. 875 грн., придбання продуктових наборів для хворих на туберкульоз, які знаходяться на амбулаторному етапі лікування – 20 тис. грн., придбання санітарно-просвітницьких матеріалів 1,5 тис. грн.
З метою стабілізації епідеміологічної ситуації з туберкульозу в місті Павлограді виконавчий комітет Павлоградської міської ради

ВИРШИВ:

1. Керівникам служб та підприємств всіх форм власності:

1) не допускати прийом на роботу працівників, які не пройшли попередній профілактичний медичний огляд, в т.ч. профілактичного огляду на туберкульоз;
постійно

2) забезпечити своєчасне проходження періодичних профілактичних медичних оглядів на туберкульоз робітників підпорядкованих об’єктів;
1 раз на рік

3) не допускати до вселення в гуртожитки та модульне містечко для внутрішньо-переміщених осіб без флюорографічного обстеження на туберкульоз;
постійно

4) звернути особливу увагу на проходження профілактичних оглядів внутрішньо-переміщених осіб та працівників, які за родом своєї діяльності перебувають в умовах масового скупчення людей.

2. Керівникам лікувально-профілактичних закладів міста забезпечити своєчасність та повноту проведення профілактичних медичних оглядів на туберкульоз.
Постійно

3. Директору КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» (Дуднікова О.І.)

3.1. забезпечити своєчасне виявлення, направлення та своєчасного лікування туберкульозу, а також проведення санітарно-просвітницьких заходів;
постійно

3.2. продовжити санітарно-просвітницькі заходи щодо боротьби з туберкульозом серед населення міста Павлограда.
Постійно

4. Керівникам КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» (Олійник С.С.), керівнику КЗ «Павлоградська міська лікарня №4» ДОР» (Павлов А.І.), забезпечити консультуванням вузькими фахівцями відділення №6 КЗ «ДОКЛПО «Фтизіатрія» ДОР» згідно графіку.
Постійно

5. Директору КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» (Дуднікова О.І.), директору КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ПМР (Куцевол Н.О.), вжити заходів, щодо своєчасного проведення та 100% охоплення щепленням проти туберкульозу, туберкулінодіагностикою, флюорографічним обстеженням або анкетуванням населення м. Павлограда, в першу чергу груп медичного та соціального ризику, здійснювати аналіз виконання.
Постійно

6. Керівнику КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» (Олійник С.С.) вжити заходів, щодо своєчасного обстеження ВІЛ-інфікованих пацієнтів та хворих на СНІД, взяття їх на облік та призначення необхідного лікування з метою профілактики розвитку опортуністичних інфекцій, призначення АРВ-терапії.
Постійно

7. Начальнику відділу охорони здоров’я, начальнику фінансового управління, директору КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» (Дуднікова О.І.), керівництву КЗ «ДОКЛПО «Фтизіатрія» ДОР» (Бордюг К.Д. — за згодою) продовжити соціальну програму з видачі продуктових наборів особам, які знаходяться в підтримувальній фазі лікування, за рахунок коштів міського бюджету, з етою формування прихильності до безперервного прийому протитуберкульозних препаратів.
Постійно

8. Завідувачу ВСП «Павлоградський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «ДОЛЦ МОЗ України» (Журавель С.П. — за згодою) проводити аналіз епідемічної ситуації з захворюваності на туберкульоз.
Щоквартально

9. Керівництву КЗ «ДОКЛПО «Фтизіатрія» ДОР» (Бордюг К.Д. — за згодою):

1) продовжити активну роботу з залучення хворих на туберкульоз з бактеріовиділенням до примусового лікування за рішенням суду, осіб, які не виділяють мікобактерії залучати за допомогою співробітників Павлоградського міського відділу поліції;
постійно

2) посилити роботу щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням дітей та підлітків, які перебувають на обліку з приводу тубінфікування та з вогнищ туберкульозу.

10. Начальнику Павлоградського міського відділу поліції ГУНП України в Дніпропетровській області (Рибак В.С. — за згодою):

1) забезпечити виконання законодавства з залучення до лікування хворих за рішенням суду та за зверненням керівництв відділення №6 КЗ «ДОКЛПО «Фтизіатрія» ДОР»;
постійно

2) забезпечити роздільне перебування хворих на туберкульоз в ізоляторах тимчасового утримання, у приймальнику-розподільнику, при етапуванні осіб, що знаходяться під слідством. Своєчасно проводити поточну та заключну дезінфекцію в зазначених приміщеннях;
постійно

3) забезпечити специфічне протитуберкульозне лікування по рекомендації фтизіатра особам, які знаходяться в ізоляторі тимчасового утримання та приймальнику-розподільнику.
Постійно

11. Начальнику служби у справах дітей (Данильчук Н.М.), директору міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Вільхова С.В.) забезпечити оформлення неповнолітніх дітей, батьки яких хворі на туберкульоз і ухиляються від виконання батьківських обов’язків, до спеціалізованих та учбових закладів, сприяти роботі медичних працівників щодо лікування сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Протягом 2019 року

12. Начальнику відділу освіти (Дем’яненко І.В.):

1) забезпечити подальше функціонування санаторних груп дошкільних навчальних закладів №5 та №8 з безкоштовним харчуванням та утриманням дітей;
протягом 2019 року

2) з метою профілактики захворювання на туберкульоз проводити санітарно-просвітницькі заходи щодо попередження захворюваності на туберкульоз та інші соціальні захворювання в учбових закладах міста, у т.ч. написання диктантів.
протягом 2019 року

13. Рекомендувати голові громадської організації «Червоний Хрест» (Ізюмська А.А.), завідувачу «Клініки дружньої до молоді» КЗ «Павлоградська міська лікарня №1» ДОР» (Лупова О.З.) продовжувати надавати психологічну допомогу хворим на туберкульоз в підтримувальній фазі.
Протягом 2019 року

14. Начальнику відділу обліку комунального майна та житлової площі (Гребенюк В.П.), керівникам підприємств та служб всіх форм власності забезпечити першочергове надання ізольованої житлової площі хворим на туберкульоз, згідно з діючим житловим законодавством.
Протягом 2019 року

15. Начальнику відділу з питань регіональної політики (Кашталян М.В.) сприяти позитивному іміджу вакцинопрофілактики, туберкулінодіагностики, флюорографічного дослідження, анкетування через засоби масової інформації.
Постійно

16. Рекомендувати директору КЗ «Павлоградський медичний коледж» ДОР» (Деміденко В.І. — за згодою) організувати спільно з лікарями клінік/кабінетів, дружніх до молоді та інших закладів охорони здоро-в’я підготовку та діяльність волонтерів з питань пропаганди здорового способу життя.

17. Начальнику відділу охорони здоров’я (Герасименко О.О.):

1) продовжити проведення засідання міських штабів з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу;
постійно

2) продовжити щоквартальне проведення засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та наркоманії;

3) продовжити санітарно-просвітницьку роботу серед населення з метою профілактики захворюваності на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, шляхом розповсюдження соціальної реклами.

18. Визнати таким що втратило чинність рішення виконкому від 25.04.2018 року №252 «Про стан захворюваності населення м. Павлограда на туберкульоз».

19. Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на начальника відділу охорони здоров’я (Герасименко О.О.), контроль – на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Шуліку О.О.

Міській голова А.О. Вершина

Рішення підготував:

Начальник відділу охорони
здоров’я О.О. Герасименко

Рішення завізували:

заступник міського голові з питань
діяльності виконавчих органів ради О.О. Шуліка

Керуючий справами виконкому С.М. Шумілова

Начальник юридичного відділу О.І. Ялинний

трансляції з web камер
Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

IMG-579ee0f7d020725054c462dfb523095f-V

Останні надходження

 • У місті продовжує працювати мобільна бригада
 • Інформація щодо епідситуації в місті 31.03.2020 року
 • Виконком 27.03.2020р.
 • Виконком 25.03.2020р.
 • Коронавірус в Україні на 30.03.2020 року
 • Про стан захворюваності населення м. Павлограда на туберкульоз
 • Представниками правоохоронних органів проводяться щоденні перевірки
 • Облаштування тимчасових пунктів прийому та розподіл хворих на коронавірусну хворобу COVID-19
 • Підстанція екстренної медичної допомоги отримала тести
 • ПОВІДОМЛЕННЯ
 • Заходи для утилізації засобів індивідуального захисту
 • Створено медичні мобільні бригади
 • Командна робота: з Одеси до Павлограду вдалося повернутися двом сім’ям з дітками з інвалідністю
 • Про проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території у місті Павлоград
 • Інформація щодо епідситуації в місті 30.03.2020р.