Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисна інформація

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ

Декабрь 1st, 2011 Пенсійний фонд Вывести на печать

Управління Пенсійного фонду України в м. Павлограді та Павлоградському районі Дніпропетровської області надає роз’яснення щодо запровадження пенсійної реформи з 1 жовтня 2011 року, особливостей призначення пенсій після внесення змін у пенсійне законодавство.

Чи будуть призначатися пенсії за вислугу років після 1 жовтня 2011 року?

Так, будуть. Умови призначення пенсій за вислугу років, встановлені статтями 54, 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», збережено. Причому, призначення деяких пенсій за вислугу років передбачено за умови досягнення зниженого пенсійного віку. Так от, відлік цього зниження і надалі відбуватиметься для жінок від 55 років. Тобто, в даному випадку підвищення пенсійного віку для жінок, започатковане з 1 жовтня 2011 р., цих категорій осіб не стосуватиметься.
Крім того, новим Законом передбачено, що особам, які на день досягнення пенсійного віку (підвищеного), передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків — 35 років, для жінок — 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували жодної пенсії, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги буде встановлено Кабінетом Міністрів України.
Це стосуватиметься:
– працівників освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення;
– спортсменів – заслужених майстрів спорту, майстрів спорту міжнародного класу – членів збірних команд України;
– артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів за переліком, що затверджений Кабінетом Міністрів України.

Чи передбачено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на відстрочення часу виходу на пенсію?

Так. Відповідно до статті 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (зі змінами) особі, яка набула право на пенсію за віком відповідно до цього Закону, але після досягнення пенсійного віку, передбаченого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону, виявила бажання працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія за віком призначається з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії. При цьому, розмір пенсії за віком, обчислений відповідно до статті 27 цього Закону, підвищується на такий відсоток:
на 0,5% — за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців;
на 0,75% — за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців.
У даному випадку мається на увазі, що право відстрочення часу виходу на пенсію мають особи після досягнення 60 років.
Водночас, при відстрочці часу призначення пенсії за віком не здійснюється підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу. Так, пенсія, обчислена відповідно до статті 29 цього Закону, призначається з дня, що настає за останнім днем повного місяця відстрочки часу виходу на пенсію, який враховано до страхового стажу.

Чи будуть в подальшому призначатися пенсії за віком на пільгових умовах і від якого віку буде зниження – раніше встановленого чи підвищеного?

Так, пенсії за віком на пільгових умовах будуть призначатися і після 1 жовтня 2011 року.
Умови призначення таких пенсій передбачені статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Це стосується працівників шкідливих і особливо шкідливих виробництв, шахтарів, трактористів, доярок, жінок, які зайняті протягом повного сезону на вирощуванні, збиранні та післязбиральній обробці тютюну, робітниць текстильного виробництва, які зайняті на верстатах і машинах, водіїв міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів, зайнятих у технологічному процесі важких і шкідливих виробництв.
Це зниження пенсійного віку буде провадитися від раніше встановленого пенсійного віку для жінок (від 55 років).
Крім того, у розділ XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» внесені зміни, відповідно до яких також збережено вік виходу на пенсію за віком жінкам:
– військовослужбовцям, які брали участь у бойових діях, а також тим, що стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов’язку;
– сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ;
– багатодітним матерям і матерям інвалідів з дитинства;
– окремим категоріям громадян – хворим на гіпофізарний нанізм (ліліпути) і диспропорційним карликам;
– інвалідам по зору I групи – сліпим та інвалідам з дитинства I групи.
А от зниження пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» буде від нового, підвищеного пенсійного віку.

Чи передбачено законодавством право на призначення пенсії жінці при досягненні 55 років?

Так, Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» передбачено, що до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.
Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.
У разі коли жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягнення віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У цьому випадку після досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.
Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.
Чи передбачено певний компенсатор за те, що пенсійний вік для жінок збільшено?
Так, жінкам, які народилися у період по 31 грудня 1961 року, після виходу на пенсію встановлюється підвищення розміру пенсії, обчисленого відповідно до статті 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в розмірі 2,5 відсотка за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку.

Чи можна буде працювати у період отримання пенсій? Якщо особа працює, то дострокова пенсія не буде виплачуватися чи буде неповна?

Достроково призначена пенсія за віком працюючим пенсіонерам не виплачується, якщо її призначено з урахуванням підпункту «г» частини першої пункту 1 статті 26 Закону України «Про зайнятість населення», пункту «в» частини другої статті 12 Закону України «Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему» та статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» у період до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Однак, порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам, встановлений Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», не поширюється на пенсіонерів, яким призначена пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) та які влаштувалися на роботу до набрання чинності цим Законом.
Слід зазначити, що пенсії, які були раніше призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням норм підпункту «г» частини першої пункту 1 статті 26 Закону України «Про зайнятість населення» (особам передпенсійного віку, звільненим з роботи за скороченням штату) і до 1 жовтня 2011 року не виплачувалися у період роботи такої особи до досягнення нею пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Це було передбачено пунктом 7 розділу XV «Прикінцеві положення» цього Закону.
Якщо особі до 1 жовтня цього року вже була призначена пенсія зі зниженням пенсійного віку з урахуванням норм пункту «в» частини другої статті 12 Закону України «Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему» чи статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» і вона влаштувалася на роботу до набрання чинності новим Законом, пенсія буде виплачуватися і в період роботи.
Якщо ж така особа станом на 1 жовтня 2011 року не працювала, то у разі її подальшого працевлаштування (у період до досягнення пенсійного віку) виплату пенсії буде припинено.

Яким категоріям чоловіків буде підвищено пенсійний вік?

Процес підвищення пенсійного віку для чоловіків розпочнеться з 2013 року і стосуватиметься тих, хто буде претендувати на пенсії як держслужбовці, науковці, посадові особи місцевого самоврядування, тощо.
Так, до досягнення 62 років — віку, встановленого ст. 37 Закону України «Про державну службу», а також ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», право на пенсію за віком мають чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
60 років — які народилися по 31 грудня 1952 року;
60 років 6 місяців — які народилися з 1 січня 1953 року по 31 грудня 1953 року;
61 рік — які народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року;
61 рік 6 місяців — які народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.
Тобто, до 01.01.2013 р. чоловіки-державні службовці та прирівняні до них категорії будуть виходити на пенсію у віці 60 років.

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • Привітання міського голови Анатолія ВЕРШИНИ з Великоднем
  • Виконання бюджету Павлоградської міської територіальної громади за січень – квітень 2024 року
  • Оголошення закупівлі
  • Виконком від 01.05.2024 р.
  • Запрошуємо до участі у міському дитячому фотоконкурсі «Ми- українці!», присвяченому Міжнародному дню захисту дітей
  • У бою за Україну загинув наш земляк Гіда Анатолій
  • «Поточний ремонт дороги по вул. Хуторська (від буд. № 54 до кінцевої зупинки автобусів) в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-30-008359-a
  • «Поточний ремонт дороги по вул. Богуна Івана в м. Павлоград», Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-30-007078-a
  • Про скликання позачергової 51 сесії міської ради VІІІ скликання
  • Про приведення у відповідність вимогам Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» об’єктів культурної спадщини
  • Порядок денний на травень 2024 р.
  • Про визначення місця дислокації пересувних тимчасових споруд для виставки-ярмарку виробів, зроблених власноруч
  • Про затвердження дислокації пересувних тимчасових споруд
  • Про перейменування об’єктів топонімії м. Павлограда
  • У бою за Україну загинув наш земляк Макаренко Владіслав