Павлоградці можуть подавати проєкти, пов’язані з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як їх проєкти реалізують у рамках бюджету 2020 року.
Як відбувається процес Бюджету участі?
• Павлоградці подають свої ідеї у вигляді оформленого проєкту.
• Мешканці міста голосують за проєкти.
• Міська рада реалізує проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів за рахунок міського бюджету.
Проєкт – пропозиція, що подається автором письмово у вигляді проєктної заявки та он-лайн на веб-платформі “Бюджет участі міста Павлограда” із застосуванням засобів ідентифікації громадян через ЕЦП.
Проєкти мають бути спрямованими на благоустрій, вдосконалення інфраструктури та вирішення соціальних потреб мешканців міста. Результат реалізації проєкту має бути загальнодоступним.
Проєкт не повинен суперечити чинному законодавству та бути реалізованим протягом бюджетного року.
ВИДИ ПРОЄКТІВ:
Мiнi проєкти – ініціативи молоді, молодіжних організацій (учасники проєктів від 18 до 20 років).
Вартість реалізації не більше 10 тис. грн.
Малі проєкти — фестивалі, виставки, концерти, спортивні турніри, створення артоб’єктів, кінопокази, освiтнi проєкти та ін.
Вартість реалізації не більше 25 тис. грн.
Інфраструктурні загальноміські проєкти – які можуть стосуватися мешканців всього міста та реалізуються в місцях загального користування (парки, сквери, вулиці, будь-які інші об’єкти, до яких мають доступ мешканці міста; проєкти, які стосуються окремих об’єктів чи територій (прибудинкова територія), об’єктів з обмеженим доступом або доступом лише окремих категорій мешканців, як: школярів, вихованців дитсадків та ін.)
Вартість реалізації не більше 50 тис. грн.
Великий проєкт – проєкт, який має велике соціальне значення для одного з мікрорайонів міста.
Вартість реалізації до 500 тис. грн.
У Програмі не беруть участь проєкти, реалізація яких передбачає капітальний ремонт внутрішньо будинкових систем, під’їздів, покрівель тощо.
При формуванні проєктних пропозицій, які включають роботи з будівництва, реконструкції або капітального ремонту об’єктів, авторам необхідно керуватись орієнтовними цінами на основні будівельні матеріали, вироби на конструкції, розміщеними на сайті Міністерства регіонального розвитку та будівництва України www.minregion.gov.ua (підрубрика «Ціноутворення» рубрики «Ціноутворення, експертиза та розвиток будівельної діяльності» підрозділу «Будівництво та архітектура» розділу «Напрями діяльності»).
Автором проєкту може бути громадян України віком від 18 років, який зареєстрований або проживає на території м. Павлограда.
Голосування – процес визначення мешканцями громади проєктів-переможців шляхом голосування на веб-платформі “Бюджет участі міста Павлограда”.
ЕТАПИ БЮДЖЕТУ УЧАСТІ
• Інформаційна кампанія (17.02.2020 по 06.03.2020)
Проведення низки заходів щодо ознайомлення мешканців міста з основними принципами та можливостями громадського бюджетування, вимогами до подання проєктів і заохочення мешканців до подання пропозицій.
• Подання проєктів (09.03.2020 — 24.04.2020)
Автори подають належним чином оформлені проєкти до міської ради за адресою: м. Павлоград, вул. Соборна 95, каб. 119 та он-лайн на веб-платформі “Бюджет участі міста Павлограда”.
• Аналіз проєктів (до 12.06.2020)
Виконавчі органи міської ради розглядають проєкти за змістом і можливістю їх реалізації. Формується перелік проєктів, які допускаються до голосування.
• Голосування (15.06.2020 — 23.06.2020)
Мешканці міста голосують он-лайн або у пунктах для голосування. Автори рекламують і просувають свої проєкти, щоб отримати найбільшу кількість голосів.
• Визначення переможців (до 25.06.2020)
Переможцями може бути проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів підтримки.
• Реалізація проєктів (до 31.12.2020)
Міська рада втілює в життя ідеї містян.
Консультації:
м. Павлоград, вул. Соборна, 95, каб. 206, 207
тел. (0563) 20-45-54
тел. (0563) 20-65-29
еmail: pb.pv2020@gmail.com
СУПРОВІДНІ ДОКУМЕНТИ
Рішення виконкому «Про створення Робочої групи з питань бюджету участі в 2020р»
Календарний план 2020 зі змінами
Як отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП)
Презентація семінару «Бюджет участі в м. Павлограді»