Офіційний сайт Павлоградської міської ради

Лист міському голові

Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Корисна інформація

До уваги суб’єктів господарювання! Новини податкового законодавства

Апрель 3rd, 2013 Малий і середній бізнес міста Вывести на печать

На Дніпропетровщині планові показники надходжень до бюджету
перевищено по 14 з 18 показників
В Дніпропетровській області за лютий-січень 2013 року до бюджетів всіх рівнів надійшло загальних платежів на суму більше 3 мільярдів 130 мільйонів гривень. Планові показники перевищено по 14 з 18 доведених державним бюджетом: від реалізації безхазяйного майна більше планових показників до бюджету надійшло майже 270 мільйонів гривень, акцизного податку з підакцизних товарів, ввезених на митну територію майже 4 мільйони гривень; збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію 42,2 мільйона гривень, відповідно, надбавки до діючого тарифу на газ понад 2 мільйонів гривень. Збору за спеціальне використання води перевищено планові показники на 2,3 мільйона гривень. Податку на прибуток – понад плану до бюджету надійшло майже 60 мільйонів гривень. Акцизного податку з підакцизних товарів, вироблених в Україні, надійшло на 5,5 мільйонів гривень більше запланованого.
На 116 відсотків більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року до бюджету в Дніпропетровській області надійшло податку за землю, або на 33,3 мільйона гривень. Єдиний податок перевищив минулорічні показники на 37 відсотків, або на 23,3 мільйони гривень. В той же час, перевищення планових показників податку на доходи фізичних осіб становить всього 0,8 відсотка, понад запланованого до державного бюджету податку на доходи фізичних осіб надійшло 5,1 мільйона гривень.

ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПОДАТКОВОЇ ЗНИЖКИ НА НАВЧАННЯ ПОДБАЙТЕ ПРО ЗБЕРІГАННЯ ДОКУМЕНТІВ
Якщо у 2012 році Ви сплачували за своє навчання або навчання члена своєї сім’ї І-го ступеня споріднення, то Ви маєте право на податкову знижку. Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.
Тобто, Ви можете повернути з бюджету суму витрачених коштів за навчання. Для отримання такої знижки необхідно протягом всього 2013 року, подати до ДПІ за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та пакет документів, що підтверджують суми коштів сплачених за навчання. До переліку таких документів входять:
-квитанції оплати;
-договір з навчальним закладом;
-довідка про отримані у звітному році доходи;
-розрахунковий рахунок відкритий в банку, для зарахування повернених коштів;
-документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї І-го ступеня споріднення) тощо.
Якщо платник податків, навчається в декількох навчальних закладах України, то він має право скористатися податковою знижкою на навчання. Платники податків, які навчаються за кордоном, права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти, не мають.
Якщо студент протягом звітного року одержував доходи від виконання договорів цивільно-правового характеру, які не є трудовими договорами, то члени його сім’ї першого ступеня споріднення мають право на податкову знижку щодо сум, сплачених за навчання такого студента.
Інтернатура (спеціалізація) є невід’ємною ланкою безперервного процесу підготовки у вищому медичному і фармацевтичному закладах освіти фахівців за напрямом професійного спрямування. Тож, суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст. 166 Кодексу, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.
ДПС у Дніпропетровській області нагадує, якщо до кінця 2013 року Ви не скористуєтесь правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2012 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за формою № 3ВР-1, коли й кому подавати.
Відповідно до абз. другого п.7 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі — Закон) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані подавати до органів державної податкової служби звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку. Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднанні. Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті. Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі громадського харчування та послуг зобов’язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (п.9 ст.3 Закону). Суб’єкти господарювання, які не подають до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, зобов’язані подавати до органів ДПС Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за формою № 3ВР-1 та роздруковувати фіскальні звітні чеки.

Пільгове оподаткування для інвестиційної діяльності
Для створення максимально комфортного бізнес – середовища, залучення іноземних інвестицій світового капіталу суб’єктам інвестиційної діяльності, що реалізують схвалені Кабінетом України інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, схвалені відповідно до Закону України «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць», надається державна підтримка, зокрема у сфері оподаткування.
Так, з 1 січня 2013 року набрали чинності зміни до підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу, внесені Законом України 06.09.2012 р. №5211-VI (далі — Закон ).
Цим Законом встановлені особливості оподаткування податком на прибуток підприємств, якими матимуть змогу користуватися зазначені суб’єкти господарювання.
Так прибуток, отриманий суб’єктами інвестиційної діяльності, буде оподатковуватися за пільговою ставкою, яка з 01.01.2013 р. по 31.12.2017 р. становитиме 0 %, а з 01.01.2018 р. по 31.12.2022 р. — 8 %.
Водночас Законом встановлено, що податок на прибуток підприємств суб’єктами господарювання при інвестиційних проектів обчислюватися з урахуванням наступних особливостей:
1) час нарахування амортизації основних засобів, що використовуються в період інвестиційного проекту та входять до груп 2 (капітальні витрати на поліпшення земель, не пов’язані з будівництвом) 3 (будівлі), може бути застосовано метод прискореного зменшення залишкової вартості, визначеного розділом III Податкового кодексу;
2) сума отриманих податкових пільг з цього податку не може перевищувати обсягу інвестицій, що фактично здійснені таким суб’єктом;
3) ведення суб’єктами господарювання, реалізують інвестиційні проекти, окремого податкового обліку доходів та витрат, пов’язаних з отриманням прибутку інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки, що звільняються оподаткування, який правилам, визначеним п. 152.11 ст. 152 Податкового кодексу;
4) сплати податку на прибуток на загальних підставах за весь період інвестиційного проекту у разі, якщо протягом двох років з дня схвалення інвестиційного проекту не досягнуто критеріїв, установлених Законом України «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць», або в разі недотримання таких критеріїв упродовж подальшого строку його реалізації, або в разі відмови суб’єкта господарювання інвестиційного проекту;
5) суми коштів, не сплачені до бюджету в результаті наданих пільг з податку на прибуток, використовуються платником податку на та в порядку, передбачені пунктом 21 підрозділу 4 Податкового Кодексу. Зокрема кошти спрямовуються таким платником на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва (надання послуг), запровадження новітніх технологій та/або повернення кредитів (у тому числі отриманих до дня набрання чинності цим Кодексом), використаних на зазначені та сплату процентів за ними тощо.

Платники податків мають право на податкову знижку за користування
іпотечним житловим кредитом
Податковим кодексом (п. 175.1 ст. 175) передбачено, що платник податку – резидент має право включити до податкової знижки суму процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим по позичальнику в національній або іноземній валюті, фактично сплачених протягом звітного податкового року.
Таке право виникає в разі, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи покупається житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.
Пунктом 175.4 ст. 175 Податкового кодексу встановлено, що право на включення до податкової знижки суми, розрахованої згідно з статтею, надається платнику за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому:
— об’єктом житлової іпотеки придбавається;
— збудований житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватись як основне місце проживання.
Для того щоб скористатися правом на отримання податкової знижки щодо частини суми процентів за іпотечним кредитом, платнику податку – резиденту необхідно подати до органу ДПС такі документи:
кредитний договір нотаріально завірений договір іпотеки;
платіжні документи, в яких чітко визначено суму сплачених процентів за користування іпотечним кредитом зазначено прізвище, та по батькові платника податку як платника цих процентів ( рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);
паспорт платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням жилого будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит;
реєстраційний номер облікової карти платник податку;
довідку з місця роботи про нарахування (виплати) доходу у вигляді заробітної плати, утриманого податку та соціального внеску тощо.
звернути увагу, що договір на отримання кредиту на придбання житла цьому випадку повинен відповідати одночасно таким умовам:
— у кредитному договорі зазначатися, що його видано на придбання (будівництво) житла, яке кредитор приймає у заставу;
— до кредитного договору обов’язково бути укладено договір іпотеки (застави) нерухомого майна, який невід’ємним доповненням до такого кредитного договору;
— договір іпотеки (застави) обов’язково бути нотаріально посвідченим;
— кредит бути отриманий банку;
 договір про іпотечний кредит укладено на строк не менше на п’ять років.

Оновлений сервіс Міністерства доходів зборів України
Оновлений сервіс Міністерства доходів зборів України — «Пульс» почав приймати звернення підприємців не лише з податкових, а й з митних питань.
Таким чином представники бізнесу, в тому числі суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, отримали можливість оперативно вирішувати податково-митні питання та повідомляти про неправомірні або бездіяльність співробітників не лише податкового відомства, а й митної служби.
Міндоходів працює за принципом call-back – не тільки приймають звернення, але й повідомляють про перевірки та вжиті заходи.
Протягом січня-лютого поточного року платників податків Харківщини на антикорупційний телефон Міністерства надійшло 71 звернення. вони успішно розглянуті та вирішені. За результатами розгляду звернень вжиті необхідні заходи, про що своєчасно інформовано заявників.
Номер цілодобової телефонної оновленого «Пульсу» — (044) 284-00-07

Номер облікової картки може бути внесений до паспорту
Згідно зі статями 63 та 70 Податкового кодексу України (надалі — Кодекс) після реєстрації фізичної особи як платника податків, за його зверненням, або законного представника чи уповноваженої особи орган ДПС видає документ, що засвідчує реєстрацію у ДРФО (Державному реєстрі фізичних осіб).
Таким документом є картка платника податків, Порядок видачі якої встановлений наказом ДПА України від 17.12.10 № 954 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків та втрату чинності деяких наказів Державної податкової адміністрації України» (надалі – Положення). Додатком 2 до Положення встановлена форма картки, у якій вказується реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Водночас, згідно з п. 70.10 Кодексу, органом ДПС за місцем проживання фізичної особи на прохання такої особи до паспорта громадянина України можуть бути внесені (сьома, восьма або дев’ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру.

Павлоград на карте

Павлоград на карте

Афиша

Афіша Павлоградського драматичного театру жовтень

Останні надходження

  • У Павлограді відзначили переможців міського конкурсу «Тендітний подих Землі»
  • Покладання квітів з нагоди 38 річниці аварії на Чорнобильській АЕС
  • Шановні земляки!
  • У Павлограді відзначили учасників та переможців міського фестивалю студентської творчості «Незламна весна»
  • Про скасування дозволу розміщення зовнішньої реклами у місті ФОП Добродькіній Г.В.
  • Дотритмання простих правил рятують життя!
  • Управління соціального захисту населення інформує
  • Відбулося засідання виконкому
  • Закінчився ІІІ етап змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»
  • Капітальний ремонт трубопроводу водопостачання по просп. Шахтобудівників в м. Павлоград» Коригування, Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-22-011704-a
  • Реконструкція трубопроводу водопостачання вул. Озерна в м. Павлоград». Коригування, Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-04-22-011724-a
  • У бою за Україну загинув наш земляк Духовенко Микола
  • Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на захисті тих, хто працює
  • Акутальні грантові пропозиції
  • Оголошення про вакантну посаду